Кисело мляко - от кога?

  • 2 435
  • 69
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 362
Моето дете яде кисело мляко от 9-я месец.

# 16
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
След годинка.

# 17
  • Мнения: 6 618
започнах да давам след годинката следобед с бисквити.

# 18
  • Мнения: 2 587
След годинка.
Не знам как са ви другите хранения,да не би вечер да не е гладна и затова да не го иска?

# 19
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 323
От седмия месец давам.

# 20
  • Мнения: 5 940
Кисело мляко е добре да се дава чак след годинка.

# 21
  • Мнения: 911


 Има деца които в днешно време пият кисело мляко на тази възръст и нищо им няма.Но щом пие АМ по-добре изчакай.Аз започнах да давам по малко кисело мляко от 10-ия месец.

Да!

А за бисквитките съм много и категорично против на 6 мес.
Заради глутена.

# 22
  • Мнения: 911
Хм... Thinking,аз знам от мойто педи че към 6 месеца вече ,може да се дава слаб процент кис.мляко..А иначе моите деца са израснали с киселото мляко,и не съм имала проблеми..но това разбира се е индивидуално за всяко дете..
Ако ще има алергии към белтъка,нямаше ли да се прояви досега и от АМ...

На малките деца се дава кисело мляко с висок процент масленост - например над 3%

Лекарката ти би трябвало да си актуализира знанията.
Истината обаче е, че ги мързи да четат.

# 23
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Моя калпазан отказа от 9 м АМ та така че тогава и минахме на кисело  Peace Обожава го и го яде без захар и неразредено Grinning

# 24
  • Мнения: 209
Каката от 4-тия месец я пуснах на к.мляко,а малкия още в 3-тия отказа ам,защото имаше проблем,сменях фризолака с нан,а после давах и лечебна хумана.след хуманата дадох пак нан,но не го искаше вече.от 3-ти месец е на к.мляко и няма проблем.даже плодовите пюрета му давах с малко мляко и бисквити закуска и беше много доволен.Стига да му е вкусно и да няма алергия към белтъка аз лично не виждам нищо лошо в това.определено не робувам на лекарските предписания,а гледам да му е вкусно и да си похапва.Яде си абсолютно всичко...то шоколад,от наща храна,плодове...Аз съм на принципът,че детето само си показва какво иска и ни учи какво да правим Peace

# 25
  • Мнения: 5 940
Как така "пускате" децата на кисело мляко ? По-добре ги дръжте на адаптирано преди да са проходили.

# 26
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Как така "пускате" децата на кисело мляко ? По-добре ги дръжте на адаптирано преди да са проходили.
Миличка , всяко детенце си е индивидуално  Peace Моя отказа да пие каквото и да е било АМ в началото на 9 м та така че кисилото мляко за някои е алтернатива  Peace Wink

# 27
  • Мнения: 5 940
Как така "пускате" децата на кисело мляко ? По-добре ги дръжте на адаптирано преди да са проходили.
Миличка , всяко детенце си е индивидуално  Peace Моя отказа да пие каквото и да е било АМ в началото на 9 м та така че кисилото мляко за някои е алтернатива  Peace Wink
Съгласна съм, всяко е различно. Всяка майка също, "пускане" в четвърти месец е направо опасно.

# 28
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Как така "пускате" децата на кисело мляко ? По-добре ги дръжте на адаптирано преди да са проходили.
Миличка , всяко детенце си е индивидуално  Peace Моя отказа да пие каквото и да е било АМ в началото на 9 м та така че кисилото мляко за някои е алтернатива  Peace Wink
Съгласна съм, всяко е различно. Всяка майка също, "пускане" в четвърти месец е направо опасно.
Майчето по-горе също е писла че има причина детенцето и да мине толкова рано на кисело мляко  Wink
Щом го възприемат добре  и няма алерг.реакции лично аз не виждам с какво толкова може да е опасно пустото му кисело мляко  Hug Wink

# 29
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
Хм... Thinking,аз знам от мойто педи че към 6 месеца вече ,може да се дава слаб процент кис.мляко..А иначе моите деца са израснали с киселото мляко,и не съм имала проблеми..но това разбира се е индивидуално за всяко дете..
Ако ще има алергии към белтъка,нямаше ли да се прояви досега и от АМ...

На малките деца се дава кисело мляко с висок процент масленост - например над 3%

Лекарката ти би трябвало да си актуализира знанията.
Истината обаче е, че ги мързи да четат.
На мен лично не ми е логично да се дава по високомаслено мляко..
А колкото до лекарката ми ...аз си я харесвам,но...всеки си има мнение..
Как така "пускате" децата на кисело мляко ? По-добре ги дръжте на адаптирано преди да са проходили.
Миличка , всяко детенце си е индивидуално  Peace Моя отказа да пие каквото и да е било АМ в началото на 9 м та така че кисилото мляко за някои е алтернатива  Peace Wink
Съгласна съм, всяко е различно. Всяка майка също, "пускане" в четвърти месец е направо опасно.
Майчето по-горе също е писла че има причина детенцето и да мине толкова рано на кисело мляко  Wink
Щом го възприемат добре  и няма алерг.реакции лично аз не виждам с какво толкова може да е опасно пустото му кисело мляко  Hug Wink
Баткото съм го "пуснала" от 2 месеца,поради същата причина..
Детето ми до ден днешен яде кисело мляко като лудо,и никога не е имало каквито и да е алергии.
Както казах по горе всяко дете е индивидуално.
Но като се замисля едно време с какво са ни хранили нас и какво ние имало... Thinking

Общи условия

Активация на акаунт