Лепило вместо конци при секцио?

  • 3 702
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 798
И защо да те лепи?
Мен ме шиха със скрит шев,абсорбиращи конци,дори не сам ми рязали крайчетата на конците,защото беше някакъв скрит шев.Къпах се на следващия ден...какво има толкова? #Shocked

# 16
  • Мнения: 639
Хехехе развеселихте ме искренно - наричат се "аграфи" , а не телбод. И са по-добре, защото няма шевен материал в кожата и белега става по-фин - няма тъканна реакция към конците. Не са лепили преди аграфите, ами са адаптирали кожата и като се притисне с пинцетите тя прилепва . За лепилото - за корем не се ползва, ползва се само при лицевочелюстната хирургия, за малки рани, в пластичната хирургия. За да си спестят обясненията докторите казват -не те ших, лепих те. Там където има тъканно лепило не прорастват кръвоносни съдове и никакви други влакна. То е като каноколит - нищо не преминава през него. Прави се интрадермален шев с резорбиращи се конци - резултата е една тънка линийка за белег. Но и той не е подходящ за всички жени...

# 17
  • Мнения: 1 502
Цитат на: nani_
Хехехе развеселихте ме искренно - наричат се "аграфи" , а не телбод.


Ок, не съм запозната с научното му название, но наистина белег вече почти нямам.

# 18
  • Мнения: 639
Няма значение как му е името - това е най добрия избор, но в България отдавна не се използват , отхвърлят ги като остарял метод, нужда от допълнителна стерилизация и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт