Колко дена преди термина ви беше секциото по МЕД. ПОКАЗАТЕЛИ?

  • 6 390
  • 85
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 069
Цитат
Но мисълта ми беше- истина ли е,че след секциото се слага катетър
Не слага се преди това  Peace не е чак толкова страшно и не боли
и аз станах на 6-я час

# 61
  • София
  • Мнения: 6 011
Здравейте момичета,
Аз съм бременна за 1-ви път и доста неща със сигурност не знам.а и по доста причини ще раждам секцио/като предишни операции и т.н/,но не и на последно място и аз самата  си искам такова раждане.Но мисълта ми беше- истина ли е,че след секциото се слага катетър.И ако на истина е така,поради каква причина се слага той,като може да се сложи примерно и подлога.Знам,че първите 18 часа не може да се става,но чак пък да се слага катетър - това малко ми звучи пресилено.Затова моля Ви тези които вече са изживели този радостен момент на раждането на детето си и са били със секцио,нека ми разяснят етапите.Предварително и искренно Ви благодаря.

Все едно слушам себе си преди раждането! То не бяха пазарлъци за катетера, за клизмата, за всичко!  Laughing
Клизма наистина не успяха да ми направят, но за катетера бяха категорични. Слага се преди операцията или след като ти сложат упойката - по твое желание. Не боли и не е неприятно. И честно да ти кажа на другия ден направо ми беше мъчно като ми го махаха и трябваше да ставам по - често за тоалетна.
Изключително е удобно в следоперативен период, ставането първия ден е болезнено. Като гледах колко често му сменят торбата, сигурно изкарах около 4 литра течности, това с подлога щеше да е мазало.  Peace

# 62
  • София
  • Мнения: 1 320
Термина ми беше на 17.10, секциото на 6.10 (10 дни по-рано). По принцип ако не е много наложително, е най-добре 10-тина дни преди термина да ти направат операцията. Катетара ми го сложиха веднага след като почна да ме хваща упойката и да ми изтръпват крайниците. Пет часа след операцията ме вдигнаха да се раздвижа, като ми махнаха само торбичката на катетара и тръбичката към упойката за двойното обезболяване - 2 крачки напред и 2 назад и обратно в леглото. На следващия ден 21 часа след операцията ми махнаха катетара и абоката в гърба за болката и станах сама и сама отидох да си видя детенцето. Всичко беше ок, болката беше минимална, като при по болезнена менструация. На 3 ден се изкъпах в болницата. На 5 ден вече бях забравила, имах само леки придърпвания при операцията. Изписаха ме тогава. На 7 ден отидох до болницата да ми махнат конците и тогава и това опъване изчезна и просто го отдадох на превръзката. На 10 ден вече нямаше и спомен от операцията, вършех си всичко както преди! Ако някога имам второ, дори и да нямам причина пак ще избера операция!  Peace

# 63
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Секциото ми беше 9 дни преди термина. Трябваше на 21.07. да отида за секциото, но при прегледа лекаря каза, че до тогава няма да издържа, вкара ме на следващият ден и родих на 16.07. Аз бях с тесен таз, дребна, и Александра беше напречно .

Катетъра ми го сложиха без упойка и ме боля.

® , къде си раждала?

# 64
  • София
  • Мнения: 1 320
В чатна болница съм раждала - Св. Лазар.

# 65
  • Мнения: 95
Tерминът ми беше на 21.10.07,а родих на 10.Няма нищо неприятно в слагането на катетара,но със сигурност после ще молиш да ти го оставят.Ако нямаш наистина наложителна причина роди си по естесвен начин.Успех!

# 66
  • Мнения: 159
със сина ми термина ми беше на 18.11 ,но ми насрочиха секцио за 11.11 ,защото не се беше обърнал.беше седалищно разположен.
с дъщеря ми темина ми беше на 30.12 ,а датата за секцио 22.12.  на 14.12 обаче ми се отлепи плацентата и рукна една кръв.отидох веднага в болницата и ми направиха секциото за 15 мин.

# 67
  • София
  • Мнения: 1 230
15 дни преди термина ми направиха секциото. Бях с гестационен диабет.
Клизмата беше гадна, признавам.  2 стажантки ми слагаха катетъра, бяха много внимателни и нищо не усетих, но се оказа, че урина не тече, нещо не бяха направили правилно. Дойде една сестра, като фурия се завъртя около мен, издърпа катетъра, и на сухо се опита пак да го сложи, че и мен се опита да изкара виновна, че не става, била съм се дърпала. Може, не отричам, казах й, че ако се опита да е поне малко по-внимателна за не боли така, няма да има проблеми с мен, като си се познавам, сигурно с очи съм я изяла и тона ми не е бил любезен. След моята забележка, се оказа, че може да е много по-внимателна и мила. Но вече беше успяла да ме разрани. #2gunfire #2gunfire #2gunfire
После на операционната маса ме държеше за ръката , докато извадят бебчо /чисто нейна инициатива/. 

# 68
  • Мнения: 605
Първото - 2 дни преди термина, щото аз се дърпах и исках да изчакам да тръгне сама, но тя не пожела и докторката не ме остави. Причина - напречно предлежание и плацента превия.
Второто - 6 дни преди термина. Причина - скорошно секцио.

# 69
  • Мнения: 40
12 дни преди термин. И клизмата и катетъра не са чак толкова гадни, особенно като знаеш, че след минути ще си видиш бебенцето Wink

# 70
  • София
  • Мнения: 12 554
12 дена преди термин. Синът ми беше седалищно-крачно предлежание - роди се 4340 грама и 54 см. Освен заради очите и седалищното предлежание лекарката ми каза, че е пораснал достатъчно и няма смисъл да стои още в мен, за да стане 5 кила. Mr. Green

# 71
Секциото беше 13 дни преди термин.Причината -пролапс на митралната клапа на сърцето. По ме беше страх от клизмата , но се оказа че катетъра е по кофти. Сложиха ми го преди операцията. Но ако трябва да ставаш през първия ден за да ходиш до тоалетната сама ще се молиш за катетър.

# 72
  • София
  • Мнения: 415
Месец по-рано. Причината- двуплодна бременност  Peace

# 73
  • Мнения: 511
4 дни преди термина.  Причината за секцио беше проблем с очите ми+седалищно предлежание на плода.

# 74
  • Мнения: 741
Секциото ми беше пет дни преди термина,причина тесен таз

Общи условия

Активация на акаунт