За галеното име и свекърите!

  • 6 818
  • 75
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 682
Според мен няма значение "как им казвали на всички Марии". Щом това не е приятно на майката, близките трябва да се съобразят с нейното желание. Мисля, че не е толкова трудно. Помоли ги сериозно да се обръщат към нея с Мия и ако се продължат по тяхному ги попитай директно нарочно ли го правят. Някой го правят нарочно, повярвай ми. То е нещо от типа на себедоказване. Успех!

# 16
  • Мнения: 17 407
Е, не, не мога д априема, че са длъжни. Не и затова. КАкто по- горе някой писа, може и в учлище д апочнат д ай казват по друг начин. Свекърите, свекърите- там е проблемът май....Това по принцип, не към авторката.
А, и откога МИми е обидно обръщение? Щото Дърто е такова.

# 17
  • Мнения: 2 131
На моя син ние му викаме Алекс. Аз обаче не се сърдя, ако някой му каже Сашко. Далеч съм от мисълта да правя фасони и да обяснявам на всеки, че не харесвам на детето да му викат еди как си и забранявам това. На мен ми харесва повече Алекс, но в обръщението Сашко нито намирам нещо обидно, нито каквото и да било лошо.

# 18
  • Мнения: 17 407
Ставам досадна, но точно за Сашко са ми правили забележка, и то без да знам, че трябва да е Алекс. Е, не ми се извърта езика, пък, Сашко си казвам

# 19
  • Мнения: 3 423
Явно имаш работа с откровено прости хора.
Едва ли има начин да се променят. Жалко.
Може би трябва да приемеш, че за тях името
Мими е много по-ценно. Пък може би свекър
ти има някакви спомени с някоя Мими, знам ли.

# 20
  • Мнения: 25 633
Проследих с интерес темата и не мога да се стърпя да не налея малко спирт в раната.  Mr. Green
Като майка на голямо вече дете, мога да ти гарантирам, че само след няколко години всеки ще нарича детето ти, както му е кеф и ти ще трябва да влезеш в лудница, защото определено няма да можеш да ги уговориш да се съборазяват с теб. Другият вариант е да изчакаш малко, хората да свикнат с името, което харесваш, а и самото дете да проговори. Тогава то ще настоява да го наричат така, както на него му харесва. Нищо чудно това да е по съвсем различен начин и изобщо да не ти допада. Тогава?

ПП И да те предупредя отсега, в училище на Мариите не им казват даже и Мимета, масово се обръщат към тях с МароMr. Green Joy

# 21


ПП И да те предупредя отсега, в училище на Мариите не им казват даже и Мимета, масово се обръщат към тях с МароMr. Green Joy

да не пропускаме Миче, Миме, Мимо и Марийке. рисковете на това да си кръстиш детето Мария.

# 22
  • Мнения: 5 940
Страшна драма Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 71


ПП И да те предупредя отсега, в училище на Мариите не им казват даже и Мимета, масово се обръщат към тях с МароMr. Green Joy

да не пропускаме Миче, Миме, Мимо и Марийке. рисковете на това да си кръстиш детето Мария.
Вие се уляхте....Кой нормален човек се обръща така!!!Преди 20години на село може би да ,но не вярвам че днес в училище някой ще се обърне така

# 24


ПП И да те предупредя отсега, в училище на Мариите не им казват даже и Мимета, масово се обръщат към тях с МароMr. Green Joy

да не пропускаме Миче, Миме, Мимо и Марийке. рисковете на това да си кръстиш детето Мария.
Вие се уляхте....Кой нормален човек се обръща така!!!Преди 20години на село може би да ,но не вярвам че днес в училище някой ще се обърне така


аз не съм завършила преди 20 год и не съм от село. Имахме две Марии в класа и им викахме Мима Русата и Мима Голямата. Мария - никога. Peace Peace Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 8 283
Втелясваш се за някакви глупости. Името, с което го назовава свекъра ти, не е нито обидно, нито грозно. На 80-90% от познатите ми Мария им викат "Мими". Предполагам, че и на теб ти е било известно, че това галено име е много използвано за Мария.

И моите свекъри се обръщаха с различно умалително от това, което ползваме ние със съпруга ми. Постепенно минаха на нашия вариант, без да е имало сцени и т.н. Когато детето проговори, започна само да се нарича с умалителното, което ние сме избрали, започна да се представя така на всички. Предполагам, че след 1 година дъщеря ти като каже "Мия иска вода", дядото трудно ще отговори с "Ето вода за Мими".

Няма смисъл да се ядосваш - скоро нещата ще си дойдат на мястото и въобще няма да ти прави впечатление.

Помисли и другата възможност: ако след 5 години щерка ти каже "Мия не ми харесва, искам да ми викаш Мими"? Защо ще е била тази война?

Подкрепям детето само ще си избере.
Синът ми: исках да му казваме Дими, но на самата мен не ми се обърнан езика и така мина през: Миташки, Митаче, Митко, той сам се нарече Мити и сега е така .... категоринчно отрича да е Димитър Joy
Дъщеря ми: (милата)обръща се на Беба/е/о, Бебко/а, Ели, Звездичко, Елица и Елица

# 26
  • Мнения: 25 633
Вие се уляхте....Кой нормален човек се обръща така!!!Преди 20години на село може би да ,но не вярвам че днес в училище някой ще се обърне така

Що, във Варна в училищата децата на Вие и на фамилия ли си говорят?
То детето ще е благодарно ако изобщо го наричат по име, защото може да е Очиларка, Свиня, Коза, Гица и прочие прякори, които децата така обожават. Колкото по-гаден е прякорът, толкова е по-често употребяван.
Това го е имало и винаги ще го има - и в селата, и в градовете, даже и във Варна.  Joy

# 27
това наистина е дразнещо знам го от ли4ен опит ,но за жалост нищо не можеш да направиш най трудно е да се бориш с прости морално остарели хора ,затова се откажи свиркаи си и се прави на глуха ина4е сама от нерви ще си направиш живота тежък  ,не се хаби пази се за Мия

# 28
  • Мнения: 17 407
Знаете ли, ужасно много ми се искаше всички да ми казват Дени, обаче никой никога не ми е питал. Общо взето, накой как му харесва, най- често е най- омразното ми Деничке Mr. Green МОрално остарели и прости хора, бре! НЯма оправия,

# 29
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Аз пък имам колежка, която се казва Петя, но тя самата държи всички да я наричаме Гергана   newsm78 и страшно много се сърди ако някой я нерече с името и - Петя.   Mr. Green Жената е на 35г. Ха сега де ....

Общи условия

Активация на акаунт