Раничка на шийката на матката - 2 част

  • 91 388
  • 561
  •   1
Отговори
# 435
  • Варна
  • Мнения: 306
vstan, и ти вярваш, че ПАП1 е истинския резултат?!  newsm78
Не може да има толкова голямо разминаване. Дори и да са взели проби от различни места, остава въпросът кое са класифицирали първия път като ПАП3? Иди на 3-ти лекар. Аз на твое място мира нямаше да имам. Нали знаеш приказката, че без огън дим няма.

Cubbit, в моя случай аз нямам раничка. Това е заключението и на двамата лекари. Решението да си направя цитонамазка беше изцяло мое, просто профилактично. Първият ми резултат- ПАП3-не беше обоснован. От темата прочетох, че освен заключението, трябва да има и основание, на базата на което се дава такъв резултат, който при мен липсва. От втората лаборатория предположиха, че изследването не е взето коректно и затова не са уточнили резултата. Ако ми бяха казали, че имам раничка, естествено щях да отида пак на изследване.

Срам ме е Embarassed, но ще помоля някой, ако знае да ми отговори дали е необходимо да се прави цитонамазка, ако нямаш раничка? 

# 436
  • Мнения: 23 392
[еколог.

Тази койлоцитоза ме притесни. Не си обяснявам как се е появила, при положение че преди година я нямаше, а аз съм с постоянен партньор, на когото и аз съм постоянна. И ако се установи наличие на ЧПВ, то в зависимост от щамът му, задължително ли е половопреносим. Гинегологът ми спомена нещо от сорта на отрицание на въпросът ми. Каза нещо в смисъл, че ЧПВ е навсякъде около нас  newsm78

Нансен,според световните статистики всеки 2-ри човек е носител на ЧПВ.Заразата с вируса често е безсимптоматична и човек става носител без да подозира.Съществуват над 100 вида ЧПВ вируси,доста от които генитални/половопреносими,като около 10 щама са опасни ,заради висок рисков фактор за развитие на рак.Затова е профилактиката.Ти може да си носител на вируса още от първия си полов контакт както и партньорът ти.ЧПВ е ДНК вирус-ако се заразиш веднъж,оставаш носител завинаги.ЧПВ може да е бил в латентна фаза досега и затова не е давал  сигнали.Вирусът се активира сам,когато имуннтата система не успее да го потисне.ЗАТОВА Е ВАЖНА Е РЕДОВНАТА И ПРАВИЛНА ПРОФИЛАКТИКА ЧРЕЗ ЦИТОНАМАЗКА веднъж годишно.Така ще се засече активност на вируса/ранички,папиломатоза,полипи,кондиломи,койлоцитозни промени/.ЧПВ НАИСТИНА е навсякъде около нас и само адекватна здравна грижа от наша страна ще спре евнтуланото му развитие в по-сериозен проблем от този да сме само носители.

# 437
  • Мнения: 3 988
vstan, ще съм груба. Става дума за елементарна гинекологична култура. Ти си човек с достъп до Интернет, не може ли просто да ползваш гугъл? Ще разбереш, че цитонамазка се прави веднъж годишно след 14-15-16 година или една година след първия сексуален контакт. На моя подпис, ако беше кликнала, пак щеше да намериш информация.
Не е необходимо да има раничка, за да се прави цитонамазка. Ако пробата за теста не е била взета коректно, щеше да пише точно това, а не резултат от ПАП3.
Пак да кажа, аз бих отишла на друг гинеколог за нова цитонамазка. Но ти си решаваш.

vstan, не се сърди!


Nansen, ДесиХ2 много добре е обяснила за ЧПВ. Най-вероятно си го имаш отдавна. Още повече, ЧПВ се предава и с кожен контакт.

Цитат
http://hpv.emedtv.com/hpv/hpv-transmission.html

HPV is typically transmitted through direct skin-to-skin contact. The virus may also spread by touching something that has been contaminated with the virus and then touching the skin, although how often this occurs, if at all, is not known.
Transmission most often occurs from another person...
HPV infections usually are not limited to the penis or the vagina...
Although using a condom is a good idea to prevent transmission of sexually transmitted diseases (STDs), condoms may not protect sexual partners from genital HPV transmission and infection. This may be because the condom does not prevent all skin-to-skin contact. The female condom might provide greater protection because it provides wider coverage...
In rare cases, a pregnant woman can pass HPV to her baby during vaginal delivery...

# 438
  • Мнения: 880
извинявам се предварително, че питам без да съм прочела назад, ама да знаете случайно дали вече имат лазер в Токуда, записана съм в един списък за чакащи лечение, ама това беше през май, мерси  Whistling

Има да.Вчера се подложих на процедурата при д-р Карагьозов.

# 439
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Моля те LaPerla, сподели как беше.  Praynig Всякакви подробности ме интересуват, как си записа час, колко струва прегледа и самия лазер, дали минава нещо по ЗК.
На пролет може пак да отида при Карагьозов на преглед, засега при мен нещата са добре, но тогава ще са минали 6 месеца от последното цито.
  bouquet

# 440
  • София
  • Мнения: 2 908
LaPerla моля те и аз да споделиш тъй като и на мен ми предстои скоро-записване на час,цена,самата процедура как е и каквото се сетиш друго.

# 441
  • Варна
  • Мнения: 2 036
И уреда нов ли е, какво представлява?   bouquet

# 442
  • Мнения: 3 459
Милички, моля за малко помощ  Praynig
Вчера си взех резутатите от цитото и пише това:

Цитологично изследване :
БЕТЕЗДА СИСТЕМА
Достатъчен по качество и количество материал от трансформационната зона с репаративни промени.
Негативен е за интраепителни лезии или малигненост.
Сегментоядреноклетъчните левкоцити са необилни.
Описаната находка съответства на ІІгр. по Папаниколау.

Разбрах, че съм 2 група, ама от снощи ме гложди какво означават тия репаративни промени  Rolling Eyes
Идеи?  Rolling Eyes

# 443
  • Мнения: 23 392
Милички, моля за малко помощ  Praynig
Вчера си взех резутатите от цитото и пише това:

Цитологично изследване :

Според мен всичко е ОК. Simple Smile

# 444
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Според мен всичко е ОК. Simple Smile
Peace
Малко левкоцити, т.е. няма възпалителен процес. II група ПАП.  Peace
Пиши след като я види гинеколог.

# 445
  • Мнения: 3 459
Благодаря ви  Hug Heart Eyes
Дано всичко е наред, че най-накрая започвам лечението на тая рана.

# 446
  • Мнения: 880
Час си записах по телефона за месец напред(до колкото знам преглежда само в понеделник и четвъртък).И пак се наложи да чакам два часа,има доста хора и става бавно.Нямах насрочен час специално за лазертерапия,но тъй като бях точно един ден след менструация,доктора каза,че ще ми я направи веднага ако реша.Та моят случай беше,че от около 2-3 години все си имам течение,което се оказа,че се дължи именно на тази раничка.30лв струва прегледа,взеха ми и 20лв за колпоскопия.Мисля,че работят и със ЗК,но за процедурата с лазера не знам дали има някакво намаление на цената.Иначе е 250лв.Самия уред ми изглеждаше нов и модерен,слагат ти и специални очила на очите.Изгарянето трае не повече от 5-10 минути,не е съвсем безболезнено,но е съвсем поносимо,няма нищо страшно.Мина вече малко повече от седмица,чувствам се добре,имам доста силно течение в момента,което би трябвало да мине тези дни(според това,което доктора ми обясни).Всички са много любезни и отзивчиви.Друго какво..ако се сетите още нещо,питайте.

# 447
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Час си записах по телефона за месец напред(до колкото знам преглежда само в понеделник и четвъртък).И пак се наложи да чакам два часа,има доста хора и става бавно.Нямах насрочен час специално за лазертерапия,но тъй като бях точно един ден след менструация,доктора каза,че ще ми я направи веднага ако реша.Та моят случай беше,че от около 2-3 години все си имам течение,което се оказа,че се дължи именно на тази раничка.25лв струва прегледа,взеха ми и 20лв за колпоскопия.Мисля,че работят и със ЗК,но за процедурата с лазера не знам дали има някакво намаление на цената.Иначе е 250лв.Самия уред ми изглеждаше нов и модерен,слагат ти и специални очила на очите.Изгарянето трае не повече от 5-10 минути,не е съвсем безболезнено,но е съвсем поносимо,няма нищо страшно.Мина вече малко повече от седмица,чувствам се добре,имам доста силно течение в момента,което би трябвало да мине тези дни(според това,което доктора ми обясни).Всички са много любезни и отзивчиви.Друго какво..ако се сетите още нещо,питайте.
Много ти благодаря за информацията.   bouquet Така да ме притеснява тази болка, дали не може с упойка да се направи тази манипулация? Аз засега съм добре, но все някога ще ми се наложи и не знам как ще се пристраша след минималния опит да ме обгорят с ток ( беше много болезнено и отказах да ме горят).

# 448
  • Мнения: 880
Упойката би била напълно излишна,ако изобщо има възможност за такава.Болката въобще не трябва да те притеснява.Не е по-болезнено от това да речем да ти направят пломба на зъба. Wink Той даже ме питаше ако искам да спрем за малко,но аз не пожелах.За тока нямам представа,но определено това не е нищо особено.Така,че спокойно,не се шашкай. Wink

# 449
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Аз и пломба си правя с упойка.  Mr. Green Ще се справя, няма къде да отида.

Общи условия

Активация на акаунт