Бебета Юни 11

  • 11 478
  • 288
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 1 404
 Оffioly,честита къща!С много любов и мерак да си я стягате Simple Smile
За положителната настройка-купих си един диск-релаксация за бременни,та там много се набляга на тая положителна настройка.Иска ми се тоя път да родя спокойно и с мисъл за бебето,миналия път се паникьосах и опласках пейзажа Crazy

# 196
  • Мнения: 176
Уф, ей ме и мен. Ужасен ден, т.е. не че лош, ама много натоварен. Едвам смогвам да си свърша работата, че и форума да изчета  Crazy.

Оффиоли, много съжалявам за баба ти - мисля че правилно решение си взела да не ходиш на погребението. Много е потискащо, не е хубаво изживяване особено в такова състояние! И честит нов дом - по вода да ви върви и с банките, и с ремонта!

На всички майчета които са разказали за раждането, много благодаря и аз!! И съм напълно съгласна че не трябва да се страхуваме и притесняваме от раждането защото често нещата се нареждат така, както сме ги мислели...

Честно казано, мен от самото раждане не ме е страх никак.  Thinking (Поне засега.) Даже най-вече ми е много чудно дали болката е по-голяма от тази която се изпитва около края на маратона, след като си тичал 40 километра и знаеш че има още два, ама ти иде да легнеш и да умреш на място... Може и да е по-силна, не знам, ама аз бая болчици съм си докарвала с моите изпълнения, та и раждането го приемам като подобно предизвикателство. (Само дето няма да има 2 милиона публика да вика "давай, давай, тичай, можеш да завършиш, още само километър!"  Joy Освен да командировам сестрите с по един плакат, да скачат и да ми пляскат. Тъй, де, да се нахъсам да напъвам. Joy)

Всъщност, аз си приказвам, но с моите 6 диоптъра късогледство, като нищо ще ме пратят директно на секцио. А честно казано, предпочитам нормално да си го "изкарам." (Хм, да живее епидурала.)

maristuta, абоката като ти го боцнат веднъж и като ти сложат лейкопласта отгоре, не го усещаш изобщо. (Това ако изобщо при раждане се слага.) Не се тревожи, макар че разбирам те - май много хора имат страх от спринцовки. Покрай взимането на кръв по тези прегледи не посвикна ли с идеята за боцкането?

in4oka, споко бе, те преди операция няма как да не те питат за алергии. Кофтито е ако се окаже че имаш алергия към упойката - случи се на мъжа ми при една уж малка операцийка, ама после какво повръщане и припадане беше, не искам да си спомням. добре че за 1 ден се оправи... ама да не вземете сега и за това да се притеснявате  Hug

# 197
  • Мнения: 33
Здравейте отново,
още не мога да се нарадвам, че днес видях бебето - едно такова мърдащо и мятащо ръчички  Praynig
Определено 3д4д-то е само за камуфлаж и малко екстри за родителите, колкото да ти вземат паричките, а самият доктор си гледа предимно на 2д и по него определя пола. Моят беше 100% сигурен, че е момиче. Сънищата ни се оказаха пророчески Wink
И от мен благодарско на опитните майки, аз също предпочитам положитлените настройки за раждане. Пък то всичко си е божа работа...
Оффиоли, моите съболезнования за баба ти. И честито за собствения дом, Казналък е прекрасен град.
Трънче, тук в БГ предписват секцио при 4-5 диоптъра и астигматизъм. Аз съм с 3,5 и също се настройвам за нормално раждане, пък да видим.

# 198
  • Мнения: 279
Ох, прочетох всичко! #Crazy
 
offioly , честита ви придобивка  bouquet Ние в момента сме в ремонт, така че ще споделям моя опит
с теб Wink Много е хубаво да си направиш дома, така както ти си искаш. Ние още не сме готови, ама за сега много си ми харесва
как става.
Аз пък за раждането не мисля .По-скоро за след това-странна работа Blush
Сега си лягам, че вече много ми се спинкаа, а утре повечко ще пиша Heart Eyes

# 199
Здравеите и от мен!!! newsm03 Аз съм за 08,06,08г.Много ми харесват темите които обсъждате,затова реших и да се включа.Пожелавам на всички безпроблемни- бременност и раждане. smile3503

# 200
  • Мнения: 233
Добре дошла, lorenciq!   bouquet

За отчета: пуснах и аз 2 снимки в "Мамините тумбачета" (най-после)! Ако се чудите къде се побира това бебе, да знаете, че и аз се чудя...  newsm78 Особено пък като разбрах колко е голямо и се хванах за главата!  ooooh! Явно си е намерило някъде местенце да расте НАвътре и не му се ходи НАвън. Ама мама никак не се оплаква Wink Играе си мишока вътре на въртележка и не му пука! Да ми е живо и здраво!  Hug

Офиоли, поздравления за голямата придобивка и от мен! Аз също подкрепям избора ви за Казанлък! Как ми се ще и на мен да се пренесем в България да живеем... Ама, засега няма как... дай Боже, като остареем, поне старините си там да изкарам, че си умирам на мъка по родната земя.  Cry

Спете спокойно, момичета! Утре сигурно докато се събудя и се включа, ще сте на 15 стр. ако не е и в нова тема, като гледам колко бързо ги ядем тези теми.  hahaha

# 201
  • Мнения: 5 713
Между другото, майка ми гледала едно сутрешно предаване преди 1-2 седмици с някакъв професор, който обяснявал, че всички аномалии и всички, което може принципно да се види на ехограф, се вижда от един добър специалист на 2Д ехограф, а 3Д е по-скоро по-интересно.
Ми да де.  Laughing Аз от самото начало на темите ни това казвам, ама...май повечето ме ми вярваха. Само Meg_H ме подкрепи.  Wink

Много бързо пишете, не смогвам. Блъсна ме главата от четене.  Laughing Ще каже човек, че на изпит ще се явявам.

За забелването на пишоците има противоречиви мнения.
На който му е интересно, може да хвърли едно око на тези теми:

http://www.bg-mamma.com/index.php?777028026e6866035fd3d04bc0c8e1 … p;topic=37873.220

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=73637.0

Аз съм против всякакво вмешателство, медицинско или от нас самите, за каквото и да е било. Повечето може и да не ме разберат, но да кажем, че съм от " сектантките " във форума.  Wink Лекувам се с хомеопатия, против съм ваксини, хапове, синтетични витамини, упойки и т.н. Аз съм ЗА естественото, доколкото се може.
Маги я родих със секцио не по мое желание. Даже не съм убедена, че беше наложително, но не искам да говоря сега за това. Не искам да се натоварвам с отрицателни мисли, не искам дори да споменавам думата секцио, да мисля върху тази тема, защото както и преди ви писах, се готвя сега за нормално раждане. Една приятелка ми даде материали да чета: изкуството да родиш; самохипноза за по-удобно и по-лесно раждане...с едно изречение тялото да ме води и да се доверя изцяло на него.
Ще видим какво ще стане накрая. Да сме живи и здрави ще разказвам. Но каквото мога да направя от себе си, ще го направя.

# 202
  • Мнения: 5 713
Честито! Казанлък е хубав град, ама как го измислихте от София в Казанлък наистина не знам  newsm78!
В София стана отвратително, пука се по шевовете. Често се шегувам, че скоро май ще бъде съседка на Пловдив. Щом някогашни селца от Софийско ги направиха квартали на София, добре сме. А и аз самата, дет' съм софиянка, не я издържах столицата и последните 3 години пребивавах по морето.

Да добавя, че след операцията ми биха 2-3 дена антибиотик, но не съм била на системи.Само катетър първите 24 часа.
На системи окситоцин ме сложиха по време на раждането.
А момичетата, които са решили да са със секцио, да си направят тест за алергии към упойките, няколко дена преди датата.

Последна редакция: чт, 17 яну 2008, 06:51 от Вери

# 203
  • Мнения: 36
Ееее, какво ви става бе жени? Какво е това писане? За 3 дни 12 страници1!! Аз чета, чета чета, виждам нещо за коментиране после второ трето и сега, като дойде ред за писане, всичко забравих. А нали изглупявам постепенно, ако взема да се връщам да чета, ще се оплета като пиле в кълчища.
ПОчня само че за Стрии говорехте, после за сецио, имаше елеемнт ан възпитание, премеждията на Офиоли, ааа имаше малко разяснения относно що е то цитонамазка, пък как се броят седмиците на бремеността и месеите и изобщо... ВИждам, че няма нужда да се включвач по тези темики, щото вие сте си се оправили. То пък и аз да не съм последен капацитет.

Офиоли - съжалявам за баба ти... Честит дом, обаче!

За минали  годишнини и рождени дни може би е късно да поздравява,м но пък бързам да поздравя всички ,които имат днес имен ден - Антоновден е днес, а не знам зад тези никнеймове дали не се крие някоя адашка на планираното име за нашата девойка за момента, пупу да е всичко наред де.

С всеки изминал ден се плаша все повече за нашия статут - нали с нарастването на бебето ми се увеличава и шанса да го изпусна, ама нема да се пуаша пък!

Важното е, че пневмония не съм хванала. Два дни тука му баях,лимони, чесън, мед... И засега съм ок, дори настинката постепенно преборам.

За секциото - аз избор нямам. А бащата не ще да присъства. Щял да припада, страх го било. И по-добре. Ще вземе да се трамвира...

Днес ще ходя да се боядисам и наглася в главата, че напоследък само ходя с шнола на главата, я се среша, я не, и косата ми, която е свикнала по принцип само на сешоар да я мият и гласят, в момента прилича на парцала за миене на под.

За килограмите си не ща изобщо и да знам. Последното мерене бше преди 10 дни и показа почти 6 кг нагоре.   Не ща и да знам колко съм дебела сега.

За нервите. ОХ. Онзи ден се разревах, защото се ядосах на телефона си. Не ме питайте защо и как, дълга история. Имам гъзарски телефон - айфон И ГО МРАЗЯ! бе мразя го така ,както човек не съм мразила май... Е, може би само един даскал по военно в гимназията. И мъжът ми се видя в чудо, купи ми нов, сега съм щастлива, а Айфона се продава - ако някой се интересува...

ТАка, записах се.
После може пак да пиша. Изгубих се напоследък, защото ме увлече Ана КАренина и само това правя тия дни, не ми се поглежда компютъра. Ама като видях какво ми коства  сега да наваксам, ще се организирам по-добре, за да има време и за вас.

Абе верно ли има Палмърс в българия? Имаше ги преди мнооого години, помня, че съм си купувала като студентка (а  то беше преди мноооооого години). ДА сте ги видяли някъде? Много харесвам аз крема им за тяло. Обичам миризмата на кокосово масло. А иначе майка ми стрии няма, а за момента нямам и аз и, да си призная, се мажа  през 3-4 дни с едно олио на L'Occitne, едно нещо против стрии на Clarins... ама толкова и се мажа де. ДАли ако се сдобия с Палмърс ще се вкарам в дисциплина..

# 204
  • Мнения: 1
Здравейте,момичета!
Не пиша често ,но затова пък редовно ви чета.От месец съм наказана да стоя вкъщи и да почивам.Нямате си представа как ми липсват разходките и напрегнатият ден,но уви за доброто на бебо съм готова на всичко.Вчера ходих на преглед и с бебо всичко е наред,за което много се радвам.Може да ми сложите СИНИ гащички.Таткото е на седмото небе,че пак ще има момче,а аз предчуствах от самото начало и бях 99% сигурна.На 9 февруари съм на 3Д и ще се радвам ако потвърдят пола.
Лек ден на всички!

# 205
  • Мнения: 10
Добро утро!  bouquet

In4oka побързай за Токуда защото иска чакане Peace! Аз се записах преди 2 седмици и ми дадоха дата за преглед на 13.02, а все пак трябва доктора да има представа за пациента като дойде момента(а при нас наближава с бързи темпове). Не искам да мисля но като отида за 2-ри път на преглед сигурно ще ми дадат дата 13.04. Ти си знаеш де....но не чакай Naughty!

# 206
  • Мнения: 210
Здравейте мами!   bouquet

Снощи бях в едно криво настроение , щото поради сериозни различия сме скарани с мъжжж   Crossing Arms... и докъто гледах острова на изтерещелите си поопипах матката от тук от там да проверя колко е голяма  Embarassed И аз не знам какво ме топли колко е голяма де,но ... Като си сложих ръцете плътно на нея и натиснах от едната страна беб ми натисна другата ръка  Shocked  просто с длан усетих как нещо мърда вътре... разбира се беше като да си усетиш пулса ама не беше пулс  Joy

Половин час се кикотих / мъж се ядоса щото трябваше да лея крокодилски сълзи/  обадих се на мама да се изфукам , а то продължи да шава милото, явно не му хареса да му навлизам в територията...
 newsm44, най-после се събудих усмихната...
Приятен ден на всички!

# 207
  • Мнения: 33
Между другото, майка ми гледала едно сутрешно предаване преди 1-2 седмици с някакъв професор, който обяснявал, че всички аномалии и всички, което може принципно да се види на ехограф, се вижда от един добър специалист на 2Д ехограф, а 3Д е по-скоро по-интересно.
Ми да де.  Laughing Аз от самото начало на темите ни това казвам, ама...май повечето ме ми вярваха. Само Meg_H ме подкрепи.  Wink
Ами как да не те подкрепя, като вчера и аз се чудих защо докторът прибра 70лв за 20мин., като и моята докторка за без пари щеше да види, че нямаме пишка и всичко е ОК Wink По-смешното е, че мъжът ми, който откак съм бременна ме убеждава, че 3д е само за да кажеш, че си бил на 3д, беше много щастлив и доволен от преживяното. Цяла вечер въртя 10-секундното клипче. Даже ще се опитам да го кача!
Добре дошла, lorenciq!  Hug

Последна редакция: чт, 17 яну 2008, 10:10 от Meg_H

# 208
  • Мнения: 4
  newsm03  И моя бебо мърда от няколко дни ,даже и каката го усети снощи и е на седмото небе от щастие.И на мен ми направи впе4атление,4е като го притисна леко или ми стяга някоя дреха и запо4ва да се бунтува(от сега са с характер)  Laughing

# 209
  • Мнения: 339
Здравейте!!!!  bouquet

Голям съм му ударих снощи. Още в 20.00 часа си легнах и уж щях да гледам филм. А като съм заспала....към 22.00 само се преместих в спалнята и цяла вечер спах непробудно. Това рядко ми се случва напоследък,обикновено поне веднъж ставам до тоалетна. Ако не трябваше да ставам в 7.00  за работа, сигурно още щях да се излежавам в леглото. Липсва ми отпускаркото време. Голям мързел ме е ударил напоследък.

Офиоли, честит ви нов дом! И аз като теб избягах от София преди години, когато родих сина ми. Не съжалявам, че направих такъв избор. А Казанлък е прекрасен град. И ние преди година си купихме нова къща, която все още ремонтираме, така че с удоволствие бих си побъбрила с теб най - вече за мебели и вътрешен дизайн. Преди за забременея всяка вечер заспивах с мисълта с каква боя ще бодисам стените, кое къде ще сложа, какво да купя....сега пък - кое име е по-хубаво, та мъжко, та женско...

Като стана въпрос за имена - вие измислихте ли вече? На нас още ни е трудно с избора на мъжко име. Уж казаха, че ще е мома, ама искам да съм подготвена за двата случая.  Онзи ден мъжът ми даже ми се скара. Защото както си говорим за нещо различно от бебета, на мен изведнъж ми блесва някое мъжко име и аз : А това име харесва ли ти?.....Усещам се понякога, че ставам досадна... ама ме търпят.
purshing, бива ли така, за един телефон да се нервиш. Ей, ще ги побъркаме тия наши мъже. Онзи ден се видях с една приятелка и й викам - Такова внимание ми се обръща, така ме глезят , че съм готова не 9 месеца, ами 9 години да ходя бременна Simple Smile

Вери,  на мен лекарят ми каза същото за 3Д ехографа - че било просто по-интересно. Даже ми каза - ако искаш и на 4Д мога да те видя, но всичко важно се вижда на 2Д. Другото е просто добра реклама....

Хайде, че май прекалих този път. Спокоен и усмихнат ден! newsm51

Общи условия

Активация на акаунт