за всичко ли слушате педиатъра на бебо

  • 3 387
  • 94
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 423
Не я слушам за всичко. Всъщност за кърменето и захранването изобщо не я слушам. Като беше бебе каката ни се правех, че я слушах, беше ми неудобно да й се противопоставям и за това. Но изобщо не одобрявам подобно поведение. С дребния казах как смятам да процедирам по тези въпроси още в началото, педиатърката знае всичко и даже срещам разбиране от време на време. Не съм я сменила, защото това не е най важния критерий за професионализма й, а тя като лекар и най-вече като диагностик е страхотна. За лечението също понякога имаме разногласия, но тя е наясно вече с мнението ми по много въпроси и винаги знае какво се случва, няма тайни. Случвало се е да ми разяснява по-подробно, за да разбера реалното състояние на детето ми и да се убедя в правилността на лечението, именно защото лекаря и родителя трябва да действат единодушно и еднопосочно.

 
...
Нали това е целта на педиатъра - да му имаш доверие и да разчиташ на него, за какво ти е иначе, ако всеки негов съвет проверяваш?

А категоричните отговори "Не." буквално ме плашат.
Защо тогава ползвате въпросните педиатри? Само за консултациите - да претеглят и премерят децата ви ли? newsm78

Мен пък ме плашат родителите, които сляпо се доверяват на личните педиатри. Първо, защото и те са хора, а на всички хора им се случва да сгрешат, но за разлика от другите техните грешки струват скъпо понякога. Второ, защото личните лекари няма как да разбират от всичко, но често се случва да си го мислят и не дават направления за специалисти. И трето, много малко лекари се съобразяват с майчинския усет за нещата т.е. как да се доверя и да спазвам всичко, когато усещам, че нещо не е наред, естествено е да потърся второ, че и трето мнение, докато не се успокоя за детето си.

# 61
  • Мнения: 236
Избрах си педиатър , който да е в час с новостите за отглеждане на децата -късно захранване и т.н.Моят педиатърка ми каза до 6 месец само кърма и въпреки , че имах много проблеми в началото с кърменето ,тя постоянно ме подкрепяше да не се отказвам и до сега се кърмим много успешно   Simple Smile.Не я слушам само за Зимафлуора , който ме кара да давам на детето .Все още не съм убедена , че е необходимо да му се дава и се опасявам от страничните действия и съмнителният му положителен ефект върху зъбите!

# 62
  • Мнения: 4 965
...
Мен пък ме плашат родителите, които сляпо се доверяват на личните педиатри. Първо, защото и те са хора, а на всички хора им се случва да сгрешат, но за разлика от другите техните грешки струват скъпо понякога. Второ, защото личните лекари няма как да разбират от всичко, но често се случва да си го мислят и не дават направления за специалисти. И трето, много малко лекари се съобразяват с майчинския усет за нещата т.е. как да се доверя и да спазвам всичко, когато усещам, че нещо не е наред, естествено е да потърся второ, че и трето мнение, докато не се успокоя за детето си.

Е, не става въпрос за сляпо доверие. Писах вече, че педиатърката ми за повечето неща дава препоръки, а аз имам избор дали да я слушам сляпо или да реша сама. Когато има нужда, самата тя ни праща при тесен специалист. С времето съм се убедила за какво е добре да я послушам и кога да търся второ, трето и т.н. мнение. Нашата аз я слушам за болестите и за лечението и пак не за всичко - тя знае, че не одобрявам АБ, но пък и тя не ги одобрява /т.е. пак отговаря на моите изисквания и критерии/. Нашият педиатър е от тези, които се вслушват в майчинския ми инстинкт.
Говорех за категоричното неслушане на лекар, който сам си избрал. Peace

# 63
  • Мнения: 1 197
за нищо досега не съм я послушала,много стари разбирания има,а и иска да си налага мнението,което според мен не е правилно и то без да обяснява,защо това е най-доброто за детето  ooooh!.'Така трябва'не го считам за обяснение и  най-вероятно и в бъдеще няма да я слушам Crossing Arms

# 64
  • София
  • Мнения: 1 541
МОЯ ПЕДИЯТЪР СТЕ ВИЕ!
ходим на прегледи по за 5 мин. като да не е без хич иначе се консултирам с форума
тук намирам полезна информация  Hug Hug Hug Hug Hug

# 65
  • Мнения: 173
Не я слушам винаги-в смисъл,че подбирам това,което е близо до виждането ми относно захранването на малката.тя е от старата генерация,което си има своите плясове и минуси.

# 66
  • Мнения: 423
Е, не става въпрос за сляпо доверие. Писах вече, че педиатърката ми за повечето неща дава препоръки, а аз имам избор дали да я слушам сляпо или да реша сама. Когато има нужда, самата тя ни праща при тесен специалист. С времето съм се убедила за какво е добре да я послушам и кога да търся второ, трето и т.н. мнение. Нашата аз я слушам за болестите и за лечението и пак не за всичко - тя знае, че не одобрявам АБ, но пък и тя не ги одобрява /т.е. пак отговаря на моите изисквания и критерии/. Нашият педиатър е от тези, които се вслушват в майчинския ми инстинкт.
Говорех за категоричното неслушане на лекар, който сам си избрал. Peace

Съгласна. Peace
Колкото до избора обаче, абсолютно сигурна съм, че няма как да намеря лекар, който да отговаря 100% на моите критерии. Все за нещо ще имаме различия във вижданията си, което не означава, че постоянно трябва да търся все нов и нов лекар. Пък и не винаги избора е голям.

# 67
  • София
  • Мнения: 6 309
Слушам педиатърката ни що се отнася до здравето на децата, ваксини, лекарства (а и тя е от тези, които не бързат да изписват антибиотици и цял списък с лекарства). Само по отношение на храненето имаме малко разминавания и там не я слушам на 100%. Wink

# 68
  • Мнения: 1 193
Слушам я относно болести, лекарства, но за храненето аз решавах  Grinning

# 69
  • Мнения: 1 477
По-скоро приемам препоръките и като съвети...Не и се доверявам сляпо.По много въпроси сме на различни мнения.Тя има остарели разбирания.

# 70
  • Мнения: 252
Изслушвам я кимайки с глава , ако имам съмнения търся друго лекарско мнение и не на последно място следвам интуицията си.

# 71
  • Мнения: 8 242
Мда.. Аз нямам проблеми със слушането и педиатърката.. Обаче..
Братовчедкам и роди на Ивановден..
Всичко хубаво, дадох й основни насоки за кърменето, смяната на памперси, къпане, мазане на бебе всичко..
Дошла обаче педиарката след като ги изписаха и се почнало:
- кърмене през 3 часа, никакво на поискване..
- никакво хранене след 12 часа.. ко ще да умира да се дере
- къпане във вода с шепа сол
- мазане след банята с мас
- миене на косата с яйце
- даване на вода със захар (на 100мл. вода 3 ч.л. захар  Shocked)..
..
Не мога да си мисля, как на 20тия ден на консултацията сигурно ще започне да налива малкото човече със сокове..

Обясних на най- достъпен език защо НЕ е права педиатърката, с хиляди източници и какво ли не за пример.. Обаче.. тя е на 20 години, живее с майка си и баба си.. да не споменавам свекървата.. И нали се сещате - педиатърката била позната .. значи е най-голямата компетенция на света..
Че коя съм аз да казвам как да си гледа бебето  Rolling Eyes

Всичко си е до човека.. Възпитание, навици..
А повечето педиатри съм се убедила, че са не само некомпетентни, но й понякога опасни  #2gunfire

# 72
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
На 95% слушам педиатърката, имам и голямо доверие, досега не ме е подвела!

# 73
  • София
  • Мнения: 431
Слушам го, когато ми изнася. Ако е за нещо много важно, с което не съм съгласна с него, водим детето при друг лекар и така докато намеря някой на моя акъл.

# 74
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 565
В началото я слушах повече. Сега повече слушам детето си, отколкото нея.

Общи условия

Активация на акаунт