Списъци правиме и за покупки обикаляме,че МАРТ иде вече- с него и нашето човече

  • 8 495
  • 263
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 135
Етоме върнах се доста бързо , нямаше много хора а любезен дядо ,който беще първи ми преотстъпи мястотоси. Peace
Janett  дано неса водите стискем палци ,още е рано да излиза малкото човече.
Като се врнеш бързичко пиши . Hug

# 61
  • Мнения: 318
Привет, мами Simple Smile
Жанет, стиснати палци и дано е празна тревога  Peace
За хълцането - в последния брой на Кенгуру подробно е описано бебшкото хълцане. Казват, че е абсолютно нормално, тъй като бебчо понякога се нагълтва с амниотична течност и си похлъцква Simple Smile Нямало смисъл да се наливаме с вода или каквото и да е друго - защото "хълца бебето - не вие. Изчакайте го търпеливо 5, 10, 15 мин. То ще спре" Simple Smile
За секса - правим секс по 1-2 пъти през уикенда, на мен не ми стига  Blush, ама си търпя, искам мен да ме желаят, не да изземам функциите на мъжлето. Пък той си се страхува все пак..колкото и лекаря да му говориха, че няма от какво!, така че и на това съм доволна  Whistling
Бумеранг, вица ти е уникален Simple Smile  Grinning Joy Още предишния път ни стана фаворит и 5 мин след като го прочетох - целия офис на мъжа ми са ритали от смях Simple Smile Simple Smile Ама и моя го прие реално и буквално - пък се позамисли, имаше нужда от превод в ефир после  hahaha
 И мен ме болят всякави кости и стави, на таза, коленете, китките на ръцете дори.....Калций вероятно недостига. Утре съм на ЖК и ще попитам - ако не забравя  ooooh!
  bouquet

# 62
  • Мнения: 473
Здравейте ! Аз днес ходих уж на доктор, но нямаше ток и така и не можахме да видим бебчо. Ще е утре. И пак ще пиша за тази бележка, значи въпросната бележка която ми даде се води УДОСТОВЕРЕНИЕ (за това че съм бременна)вписва се само В.Т.Р - служи за пред социални грижи, но никъде не се иска доход и разни такива. Питайте си докторите за това - те са длъжни да ви издадат това удостоверение за да си получите въпросните парички. Утре след като я заверя, защото както казах нямаше ток, и касиерката естествено не си беше на мястото ще ви пиша повече, след като я предоставя и в социалните.
Janett дано с теб всичко е на ред  Praynig  Peace
ПИН-а се получава лично, след подаване на молба по образец в НОИ, мисля, че беше в стая 106. Попълваш си там на място една молбичка, вкарват я в системата и автоматично ти генерират код, който ти дават веднага. Става за 10 секунди. Само личната карта ми искаха. Самата молба като образец я има и в сайта на НОИ, ако искаш да си я попълниш вкъщи... Ето я http://www.noi.bg/content/news/Pr-11.doc
И да попитам за този ПИН - индивидуален ли е ? В смисъл след като го получа само моето ли ЕГН мога да проверявам или мога и на мъжа ми и т.н.

Последна редакция: ср, 16 яну 2008, 13:27 от Cveteelina

# 63
  • Тук и там
  • Мнения: 97
Привет от затрупаната сред снеговете  newsm08
Явавам се на отчет след дълго отсъствие - ама то празници, почивки, работа... така докато ви изчета няколко теми.
Страхотни бебешки покупки сте направили - да са ви честити и да си ги ползвате със здраве. Аз съм от тези, които все още абсолютно нищо не са купували, но съм се засилила да правя това след някой и друг ден, като излезна по майчинство. Тогава ще обикалям магазините със списъче. smile3521 Не се притеснявам от това, че нямам нищо купено все още, защото със сигурност ще ползвам много неща от сестра ми, ако събитията ни изненадат.
Лошото е, че все още не съм ориентирана и в коя болница да раждам - мнения много, аз не съм ходила още никъде да видя как са нещата на място. Надявам се и това да успея да свърша докато обикалям из софийските улички.
За секса ... не е мираж, въпреки че сме го разредили - внимаваме за всеки случай  smile3503
Тези дни съм на преглед при моята док, когато вече ще я разпитвам за болничните и за раждането - така си оставих тези въпроси за финала, нали се сещате - стъпка по стъпка  newsm62
Хайде стига засега толкова  newsm53

# 64
  • Мнения: 12
Здравейте милички и аз съм на отчет не съм писала скоро,защото от онези дни имах доста силни контракции освен това корема ме боли ниско долу най-вече като ходя. Вчера бяхме на консултация и доки каза,че бебка бута да излиза и затова ме боли и каза да увеличавам магнезия,че и е още рано. Мамчета някой познава ли Д-р Ковачева от Шейново,че аз май съм се ориентирала към нея,но тя е отпуска до 29 и да знам дали да я чакам. Много много гушки за вас и бебчетата и приятен ден Hug Hug Hug

# 65
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Е, не мога да не се похваля - днес ми пристигна слинга и съм вери хепи  Laughing
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=4966878, http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=4966876 и http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=4966879 .
Ще мога и да кърмя без да вадя бебка от там, ще си нани и даже и да нямам количка март - имам как да си разнасям съкровището  Heart Eyes

# 66
  • Мнения: 107
завърнах се жива и здрава...Олимпиа - честито страхотен е със здраве да го ползвате.. HugCvetelina- az kato pitah w socialnite mи обясниха че право на помоща за раждане имат неработещи майки демек аз като се водя на трудов договор нямам право.. трябва да се роди бебчето тогава вече ще получа еднократната помощ при раждане и прословутите детски...дано сам го обяснила правилно.... newsm78 newsm78 #2gunfire #2gunfire

# 67
  • Мнения: 4 406
Е, не мога да не се похваля - днес ми пристигна слинга и съм вери хепи  Laughing
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=4966878, http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=4966876 и http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=4966879 .
Ще мога и да кърмя без да вадя бебка от там, ще си нани и даже и да нямам количка март - имам как да си разнасям съкровището  Heart Eyes
ооо, честито!
 съвпадение е просто- на същата тема съм- снощи намерих страхотна кройка за слинг и сега се връщам от обедна почивка, в която купих подходящ плат. в неделя имам повече време и ще кроя и шия.

# 68
  • Мнения: 326
OLYMPIA, честита придобивка, със здраве да си я ползваш.

Момичета, сега сериозно, хайде да организираме среща. Ако не тази седмица, то поне да е следващата. Дайте докато още не се търкаляме да се видим и наприказваме. Аз по принцип не съм много по организациите, затова ще се надявам някоя по-организирана мама да се заеме със задачата.

# 69
АЗ СЪМ ЗА ПЕТЪК.ПРЕЛОЖЕТЕ САМО ЧАС И КЪДЕ?

# 70
  • Мнения: 8
Олимпия, слинг-а е страхотен. Със здраве да го ползваш и да и е много удобно на малката принцеса там. Аз също чета от няколко дни теми за слинг, но твоя изглежда доста по-удобен.

За болничните - изплащането зависи от това кога е подадена информацията от работодателя. На мен ми изплатиха декемврийския болничен на 8.01. Дано всичко да е наред с вашите.

Последният ми 30 дневен болничен изтича на 4.02, а 45-дневния започва от 11.02. Лекарката каза че ще ми издеде друг за дните между тях. Питайте и вашите лекари дали немогат да ви издадат такъв.

Днес моя татко пораства с още една година и Ви черпя всички кой с каквото му се хапва и безалкохолни коктейлчета   party023 Drunk  Живот и здраве малкият бебок ще бъде кръстен на него.

За срещата предлагам в работен ден. Събота и неделя ще съм заета с таткото.

# 71
  • София
  • Мнения: 211
Олимпия, наистина е много хубав слинга!
Илияна, и мойта бебка хълца много често, та и аз понякога се притеснявам, но д-рката каза, че няма нищо страшно и било съвсем нормално- да не се шашкам.
И мен ме болят таза, междукрачието (понякога) , коленете, гърба и кръста  ooooh! Дали наистина е необходимо да пием калции?

За срещата става и петък.  Дано само да съм ОК след изпита за да съм на лице! Предлагам час 15.00? А място ?

Последна редакция: ср, 16 яну 2008, 15:10 от lorisita

# 72
  • Мнения: 48
polim, ЧРД на татко ти. да е най - добрия дядо и много да глези малкото бебче

Janett, дано всичко да е наред! Чакаме отчет   bouquet

За хълцането - наистина движенията, които оприличаваме не са съвсем хълцане, защото за да хълцаш ти трябва кислород, но бебетата правят подготвителни движения, а и поглъщат околоплодна течност. Същото се отнася и до прозяването

За спането - направо съм станала сомнамбул  #Crazy Не мога да спя ИЗОБЩО, въртя се цяла нощ като пумпал, много е неприятно.

За секса - при нас все още не е мираж(3-4 пъти седмично  Rolling Eyes ), приятно ни е, а и нямаме проблеми(слава Богу  Praynig)

За болките в ставите и кръста - аууууууууууууууу... Направо не мога да се движа. Най - лошо е като си обувам обувките - много ми е трудно, затова съм си паркирала една табуретка в коридора.

Roniboni, чакам инструкции за повдигането на матрака на креватчето. Още ли не са ви го докарали  newsm78

# 73
  • Мнения: 263
Здравейте днес бях на ЖК и съм малко притеснена:
Гледахме се на ехограф и в репорта пише следните данни:
BDP - 78.9 - отговаря на 31 седмица и 5 дни
FL - 49.2 -  отговаря на 26 седмица и 3 дни
АС - 239.071 - отговаря на 28 седмица и 1 ден
Тегло - 1128 гр

А по ПМЦ съм в 29 седмица и 5 дни?!?!?!
А и сега вече термина е 04.04.2008 newsm78

Какви са тези отклонение, дали да не ходя пак да ме гледат(за размерите на бебето имам предвид)?!?!!?има ли някакъв сайт където да има малко повечко инфо??? Shocked
HELP Praynig

# 74
  • Мнения: 48
Чили, какво ти каза доктора?
Имай предвид, че стойностите, които са въведени на ехографа са приблизителни и няма как да са абсолютно точни с размерите на твоето бебче.
За да си по - спокойна може да отидеш и при друг доктор  Peace

Общи условия

Активация на акаунт