по колко пъти каша?

  • 3 064
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 900
valeria.k защо се впрягаш...Всяка мама си има различно виждане по въпроса...щом смяташ, че така е добре за твоето дете, така ще правиш...Понеже аз зачекнах въпроса за грамажа...считам, че за 5 6 месечно бебе количеството е голямо...Аз захраних на 5,5 м...до към 7я месец едва изяждаше 125 гр каквото и да било...Педиатърката също беше на мнение,че това количество е достатъчно и след това се докърмва бебето. Може би от към 10я месец започнах да правя кашата, така като пише по кутиите и бебка изяжда цялото количество, но винаги съм се ръководила от бебка и желанието ми да кърмя по-дълго/за радост явно е двете сме на едно и също мнение поне засега/...Ако на всяко хранене изяждаше по 150-190 гр отдавна да бях спряла кърменето...това е...След 150 гр каша...едва ли бебето ти цока, а дори и да цока едва ли е някакво голямо количество...Знаеш, че тайната на дългото кърмене е честото предлагане...и ефикасното сучене...
Не се впрягам, а само уточнявам Stop
Ние сме на АМ, така че Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 1 504
Еми щом сте на АМ в такъв случай трябва да пишеш в съседния форум:))тук всички кърмим...и такива количества бебета ни почват да ядат доста по-късничко...може би затова е станало разминаването..Simple Smile)

# 17
# 18
  • Мнения: 5 940
Еми щом сте на АМ в такъв случай трябва да пишеш в съседния форум:))тук всички кърмим...и такива количества бебета ни почват да ядат доста по-късничко...може би затова е станало разминаването..Simple Smile)
Защо да пише само в съседния подфорум? Темата е за захранване, а не за кърмене, дава мнение момичето. Мисля, че няма забрана във форума за некърмещи или греша?

# 19
  • Мнения: 911
Еми щом сте на АМ в такъв случай трябва да пишеш в съседния форумSimple Smile)тук всички кърмим...и такива количества бебета ни почват да ядат доста по-късничко...може би затова е станало разминаването..Simple Smile)

Я да ми посочиш, мила, че нещо съм пропуснала, къде пише в сайта, че ако не кърмиш нямаш право да пишеш в кърмаческия? newsm78
 Peace


Започнах да давам безмлечни каши преди около месец. давам на Хумана с ябълка и една на Фризо-не-помня-какво с царевица и ориз. До сега не съм давала пълна порция, т.е. 180 гр. Максимум половината, защото ми се вижда множко, пък и го засища. Обикновено използвам кашите, по една- две лъжички, за сгъстяване на пюрето. Иначе пюрета яде по 180, 210 му идва множко.

# 20
  • Мнения: 1 089
Valeria.k,
много съжалявам ако си се почувствала нападната, не такава беше целта ми... и извинявай за грешката ми, незнам как реших, че имаш дъщеря...
Що се отнася до количеството - виждам, че си написала, че става 200гр, но просто смятах количествата на съставките:
1.бурканче плодово пюре - 125гр.
2. вода - 90мл =90 гр
3. 3 м.л. АМ - в зависимост от марката това е м/у 12 и 15 гр.
4. 4 л. каша - пак  е различно , но да кажем м/у 15 и 30гр (някои каши и повече)
и като ги събереш 125+90+12+15 = 242гр....
Просто се учудих...Аз таман смятах как да направя плодово-зърнена каша на моя син от плодово пюре и безмлечна каша, вместо готова от бурканче и се бях разсмятала, та ми се видя доста.
Разбира се, че ти познаваш най-добре своето дете и знаеш, какви са неговите потребности и възможности.
Успех ти желая!

# 21
  • Мнения: 1 900
Valeria.k,
много съжалявам ако си се почувствала нападната, не такава беше целта ми... и извинявай за грешката ми, незнам как реших, че имаш дъщеря...
Що се отнася до количеството - виждам, че си написала, че става 200гр, но просто смятах количествата на съставките:
1.бурканче плодово пюре - 125гр.
2. вода - 90мл =90 гр
3. 3 м.л. АМ - в зависимост от марката това е м/у 12 и 15 гр.
4. 4 л. каша - пак  е различно , но да кажем м/у 15 и 30гр (някои каши и повече)
и като ги събереш 125+90+12+15 = 242гр....
Това нещо като го смеся става около 200мл
Това нещо го разбърквам в една купичка и отсипвам в чаша Via (150мл.), понеже цялото количество не се събира в чашката прецених че е около 200мл. (чашите са ми по 180мл.), точно не съм го мерила. Реших да давам кашата в този вариант, защото иначе не я яде. Тази рецепта я видях от една мама от форума и ми се стори удачна.
Май прекалено задълбахме в моя начин на приготвяне, а не мисля че това ще е от кой знае каква полза за някого. Не съм смятала че щом сме на АМ не мога да споделям във "Кърмачески", исках само да помогна на момичето, не съм натрапвала на никой моя начин на хранене.
Не се чувствам обидена и не съм искала да засегна никой Hug Peace


# 22
  • Мнения: 60
Всеки ден по около 30-40гр каша и вода на око става 190гр каша,но зависи колко е голямо детето,спазвай написаното на опаковката Peace

# 23
  • Мнения: 745
Всеки ден давам каша.Моят господин много обича да си ги папка.Взимам 2 вида и си ги редувам.Плодово пюре съм слагала само,ако не хареса кашата.Например банановата не я харесва.Взимам безмлечни и си ги правя с неговото мляко.Не е напълнял от кашите.Давам ги следобед.Много го засищат,издържа4-5 часа до следващо хранене.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 504
valeria.k и  korinka Не виждам, една мама, която не кърми на поискване, а дава АМ на 3 часа, какво може да ме посъветва точно пък за захранването. При захранването с каквито и да е количества твръда храна и кърмата трябва де се регулира/ама не става като сложа по-малко АМ в шишето нали/стават бучки, гърдите се препълват, свързано е с това дали искам дълго да кърмя или не , защото доста бебета се отбиват точно в този период на захранването...и т.н. Захранването и дългото кърмене вървят ръка за ръка. Съжалявам, ако съм засегнала някой, ама захранването на кърмачето ми се струва малко по-различно от захрнаването на бебето на Ам по причини които всяка кърмачка мисля, че знае, усеща и т.н. Не пиша в съседния форум защото незнам нищо за АМ. А мама която не кърми, какво ли знае за самото кърмене и колко ли неща е изчела от кърмачския  форум? Това, че няма за забърка обедното мляко, а ще го смени с пюре,  май  при кърмачките не е така просто...или поне при мен не е било...Малко късно ви отговярам, ама явно съм пропуснала постове ви...

# 25
  • Мнения: 911
valeria.k и  korinka Не виждам, една мама, която не кърми на поискване, а дава АМ на 3 часа, какво може да ме посъветва точно пък за захранването.

Виж какво, мила, направо си в страхотна грешка. Припознала си се нещо, защото аз продължавам да си кърмя бебето, на поискване при това, което включва и нощните кърмения!

Определено се чувствам доста засегната от коментара ти, да, защото само аз си знам през какво минах, за да прокърмя - тесни канали, свръхлактация, бромкриптин, инжекции, четиридневен денонощен тормоз, изгаряща болка, безсъние, температура, да не забравя и директните подигравки на няколко акушерки, хитовата реплика "Ооо, това ли са циците, дето стават само за секс, но не за кърмене", коментарите "Това е трудно за издържане, все още ли си сигурна, че искаш да кърмиш  ... Е, прокърмих. Кърмя и ще продължавам да кърмя, докато синът ми иска.
Останалите коментари по-долу в постинга ти ще ги подмина.

 Искам да вярвам, че намерението ти не е било да ме обидиш, защото все си мисля, че много рядко се срещат хора, които просто ей така, за идеята и спорта, са склонни да обиждат, диагностицират и ръсят квалификации наляво и надясно. И най-важното - отделят от личното си време, за да измислят как и кого да обидят.

Приятен ден ти желая!

# 26
  • Мнения: 9 973
може и всеки ден ако яде

# 27
  • Мнения: 1 089
EmiR ,
без да се съобразявам с твоите виждания за захранване още продължавам да кърмя ( макар че в началото и аз имах проблеми) и детето ми се храни с цели порции като по книжка. Дори мамите, които захранват педагогически, не си позволяват непрекъснато да поучават във форума, кое как да се прави. Смятам, че това е място за обмяна на опит и идеи и всеки може да пише. Ако някой смята, че написаното не е подходящо за него, просто може да не го прилага и толкова.

# 28
  • Мнения: 630
Откакто съм въвела кашата -на 7 месеца, та до ден днешен Мия яде каша само 2 пъти седмично. В периода на захранване тя много качваше и педиатърката ни посъветва да не яде каша повече от 2 пъти седмично.

# 29
  • Мнения: 911
и детето ми се храни с цели порции като по книжка. Дори мамите, които захранват педагогически, не си позволяват непрекъснато да поучават във форума, кое как да се прави. Смятам, че това е място за обмяна на опит и идеи и всеки може да пише. Ако някой смята, че написаното не е подходящо за него, просто може да не го прилага и толкова.

Много хубаво си го казала, мила, наистина много.

А за Влади - от една седмица уж сме заместили 3 хранения: закуска кърма в 6 и 9, друга закуска (попара), обяд (пюре), вечеря (каша, пюре, кисел, стърган плод - различно), още няколко "вечери" от кърма в 22, около 1 и 4 сутринта, между храненията пак си цока...
И моето  се храни като по книжките - леко, безпроблемно, в подписа ми се вижда, че въпреки всичко детето ми наддава само в нормата и т.н...., но някои майки често-често забравят, че децата ни са различни, че не трябва да се дават непоискани съвети или мнения и т.н. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт