Засега сме стройни дами, но през АВГУСТ ще сме мами

  • 11 026
  • 298
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 1 266
В Токуда бебето си е при теб през цялото време, ако искаш (ако не - можеш да го оставиш в "аквариума"). В стаите четворки вземат всички бебета от полунощ до 6 ч. сутринта, в единичните стаи може и през нощта да си е при тебе.

Иренка, я споко Simple Smile Wink

# 241
  • Лондон
  • Мнения: 56
майчин дом, варна, цезаровото е 920 лв ( с вкл. упойка и престой) гледах и сайта на Вита-там пък са някакви невероятни цени  Shocked -1700лв за секциото

Вита във Варна ли е? Там ли е най-доброто място в града? Аз се замислям да се върна там да родя, но нямам идея къде да отида...
Моля ако знаете да ми препоръчате. Не съм осигурена.

# 242
  • Мнения: 702
Здравейте момичета!И аз съм съгласна с Деси,че ако болницата е държавна и си здравно осигурен не се плаща за раждане без значение как ще протече нормално или секцио!
Аз бях приета предварително заради преносване и родих с индукция,без да ангажирам екип,израждаше ме този който е на смяна и не съм дала една стотинка!
Друг въпрос е ако искаш упойка или таткото да присъства или да си ангажираш лекар естествено си заплащаш!
В болницата където бях аз бебетата бяха при нас и честно казано ми беше по трудно!Мисля,че по добрият вариант е да са отделно за да може майката да се възтанови пълноценно да си почине,за да има нови сили за бебчето в къщи!

Последна редакция: ср, 23 яну 2008, 13:30 от mama galka23

# 243
  • Мнения: 3 445
майчин дом, варна, цезаровото е 920 лв ( с вкл. упойка и престой) гледах и сайта на Вита-там пък са някакви невероятни цени  Shocked -1700лв за секциото

Вита във Варна ли е? Там ли е най-доброто място в града? Аз се замислям да се върна там да родя, но нямам идея къде да отида...
Моля ако знаете да ми препоръчате. Не съм осигурена.
не, Вита е в София. ето сайта им http://www.vita.bg/   Simple Smile
Марта, благодаря за информацията ( отново)  Grinning Heart Eyes
абе в държавна болница дали биха се съгласили на секцио по желание  newsm78 тук в родния ми град ( горна оряховица) много трудно се съгласяват. аз т.к. твърдо не желая да раждам тук, заради условията и т.н., се лутам из сайтове на болници в други градове и вече се обърквам от информацията  ooooh!
аз пак да питам за феталната морфология  Embarassed Laughing  всички казват, че мазнейкова е най-добрата, но тук във форума прочетох доста мнения, че прегледът минава мн. бързо и нищо не обяснява  Confused някоя от вас има ли опит с нея? аз мисля да се запиша за нач. на март  Simple Smile

# 244
  • Мнения: 4
Здравейте отново и аз да се включа в новата тема. Аз също раждах в Шейново.Приеха ме защото преносих бебето и три дни ми придизвикваха раждане / първия с Окситоцин и следващите два с някакви таблетки в шийката на матката/ след като нищо не се получи ме свалиха за спешно секцио. Накараха ме да плащам само таблетките който бяха по 20лв. и нищо повече. Аз също съм на мнение че през първите дни е по- добре детето да не е при теб за да можеш да се възстановиш. Но това е мое мнение. Thinking
 От снощи съм с болки в корема и направо полудявам пих Но- шпа дано ми помине

# 245
  • Мнения: 502
Който си починал докато е бременна, починал! Като родиш няма почивка.  Laughing Laughing Laughing
Носене на бебето на 3 часа е недостатъчно, защото е хубаво да се кърми в първите дни и часове даже на поискване и почти постоянно.
Ако бебето е при теб, го опознаваш, научаваш се да сменяш памперс и да го кърмиш. Това е много важно за тези, които за 1ви път стават майки. Иначе си е шок, да си отидеш в къщи с напълно непознато бебе и  да не знаеш как да го хванеш и да му смениш дрешките. Така че, престоят в болницата, не е за почивка, а за начално свикване с бебето.
Да не говорим, как ги гледат акушерките като са при тях. Не, мерси!

# 246
  • Мнения: 4
майчин дом, варна, цезаровото е 920 лв ( с вкл. упойка и престой) гледах и сайта на Вита-там пък са някакви невероятни цени  Shocked -1700лв за секциото

Вита във Варна ли е? Там ли е най-доброто място в града? Аз се замислям да се върна там да родя, но нямам идея къде да отида...
Моля ако знаете да ми препоръчате. Не съм осигурена.
не, Вита е в София. ето сайта им http://www.vita.bg/   Simple Smile
Марта, благодаря за информацията ( отново)  Grinning Heart Eyes
абе в държавна болница дали биха се съгласили на секцио по желание  newsm78 тук в родния ми град ( горна оряховица) много трудно се съгласяват. аз т.к. твърдо не желая да раждам тук, заради условията и т.н., се лутам из сайтове на болници в други градове и вече се обърквам от информацията  ooooh!
аз пак да питам за феталната морфология  Embarassed Laughing  всички казват, че мазнейкова е най-добрата, но тук във форума прочетох доста мнения, че прегледът минава мн. бързо и нищо не обяснява  Confused някоя от вас има ли опит с нея? аз мисля да се запиша за нач. на март  Simple Smile

Аз ще ходя на ФМ при д-р Виолета димитрова в МЦ Фемина за нея чух много по- добри отзиви отколкото за Мазнейкова

# 247
  • Мнения: 92
Здравейте,гледам че за раждане и цени говорите и кой къде предпочита.Да си дам и аз мнението,аз ходя от както живеем тук  при един и същ гинеколог,който се намира в държавна болница,той ме следи и с дъщеря ми и сега пак съм при него.Тук също не се плаща в държавната болница само ако си с определена застраховка или по точно осигуривка,аз съм от тези които плащат но после от осигуровките ми ги връщат 30% от парите,и лекарите тук са научени на пликчета...какво е пликче нали знаете Laughing,всеки път като си ходя при лекаря трябва да му дам и пликчето скрито,ако я няма наблизо асистенката му ,веднага му ги оставям на масата и си тръгвам,а за раждането като наближи или след като ме изроди,защото той като знае че даваш пликчета ,по което и време да му звъннеш ще дойде,няма значение кой е на смяна тогава,и така за раждането ще подготвим по дебело пликче и всичко е ок.за детето веднага след като ме изкараха от родилната зала ми го оставиха в стаята с мен ,вземаха го само веднъж на ден да го хранят с мляко ,че не ми беше слезнала кърмата още.5 дни стоях и си беше нон стоп в стаята ми .Това е  хубаво.
Иренка   съжелявам че се чувстваш така,и аз бях така и знам колко е кофти,при мен продължи 4 пълни седмици.

# 248
  • Мнения: 1 266
В болницата където бях аз бебетата бяха при нас и честно казано ми беше по-трудно!Мисля,че по-добрият вариант е да са отделно за да може майката да се възстанови пълноценно и да си почине, за да има нови сили за бебчето в къщи!

Това също е въпрос на лични предпочитания. Аз не искам бебето ми да е само в първите дни след раждането, пък сигурно и аз ще лудна, ако не е до мен.

# 249
  • Мнения: 1 266
caprice, нямам личен опит с Мазнейкова, но една приятелка беше много разочарована от нея. Платила е 80 лв. Тя е ходила и при Марков, където е платила 40 лв., но беше много по-доволна. Аз лично ще се запиша за 20 г.с.

# 250
  • Мнения: 502
В болницата където бях аз бебетата бяха при нас и честно казано ми беше по-трудно!Мисля,че по-добрият вариант е да са отделно за да може майката да се възстанови пълноценно и да си почине, за да има нови сили за бебчето в къщи!

Това също е въпрос на лични предпочитания. Аз не искам бебето ми да е само в първите дни след раждането, пък сигурно и аз ще лудна, ако не е до мен.

Най- добре e, като родим да отидем сами за 1 месец на Канарските острови.  hahaha Но не е хубаво нито за бебето, нито за нас. Знаете ли какви контракции се получават първите дни при кърменето, но матката се прибира за дни.  Peace Нищо не е случайно!

# 251
  • Мнения: 3 445
caprice, нямам личен опит с Мазнейкова, но една приятелка беше много разочарована от нея. Платила е 80 лв. Тя е ходила и при Марков, където е платила 40 лв., но беше много по-доволна. Аз лично ще се запиша за 20 г.с.
и аз чух, че цените при Мазнейкова са доста по-високи. четох много добри отзиви за др. Марков.

# 252
  • Мнения: 1 266
Като чета какво е написала tsvetelinka, аз лично предпочитам да си платя официално на касата на болницата 1500 лв., отколкото да бутам пликчета на разни лекари, унизително ми се струва. Миналата година бащата на едно дете се опита да ми бутне 100 лв. в джоба, докато бях дежурна, и само дето не го набих #2gunfire от възмущение (ама беше двойно на моите габарити).

Мартини, от колко години живееш в Германия? Много се усмихвам като те чета, звучиш като натурална германка Wink Аз съм живяла в Берлин общо десет години, и още 4 във Финландия, ама не се чувствах добре и в крайна сметка пак тук се прибрах, макар че има дни, в които се чудя  дали не е било глупост.

# 253
  • Мнения: 502
Ей Котке, не ме наранявай така  Laughing, българка съм си до 9-то коляно.  Wink Само от 7 години копая тук на тръстиката.   Mr. Green  Ти много от малка си тръгнала по света и явно е дошло времето, в което ти е била нужна промяна. Не съжалявай, човек никога не може да знае в подобна ситуация кой е правилния избор. Но с твоята професия пътят назад винаги ще е отворен. Сега си на етап създаване на семейство. А къде живее то, няма голямо значение, щом всички са щастливи.  Hug

# 254
  • Мнения: 92
 Котката Марта ,и на мен в началото ми се стори унизително ,но тук всички правят така и се свиква с течение на времето.Дори дават не само на лякаря който те изражда ,а на целия екип .Както и да е,сега  не мисля че е унизително ,защото хем ми обръща повече внимание ,и съм по спокйна че не ме претупват, каквото и да си говрим рядко се срещат лекари с страшно много работа и клиенти ,да обръщат  безплатно внимание  на всеки един пациент поотделно и то някак си по специялно внимание.Не казвам че е правилно да се дават пликчета,но.... Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт