проблем с килограмите ми!!!

  • 2 224
  • 19
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • home!sweet home!
  • Мнения: 506
Момичета,вече 3 месеца от както съм родила,а кантара не помръдва!!!Имам да свалям 15 кг.- не ям хляб,сладко,тесто,не пия алкохол и газирано,на всичкото отгоре взимам хомеопатични гранули за регулиране на теглото, а не мърдам с грам!!!Как е при вас и какво знаете по въпроса-дали хормоните се наместват или какво?Колко да чакам още?

# 1
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
иди на "красива мама" има много по въпроса

# 2
  • Мнения: 1 320
Thinking 9 месеца си пълняла , логично е и 9 месеца да отслабваш Wink

# 3
  • Мнения: 2 494
Кърмиш ли? Чувала съм, че докато кърмят повечето мами не свалят вообще, а може даже и да качат. Но не при всички е така. Сега лятото ще ги свалиш с повече движение, или като проходи бебо живот и здраве, със сигурност Laughing  Twisted Evil  Laughing

# 4
  • Мнения: 6 155
Аз бях така до 6-я месец след раждането - нито грам по-малко. След това постепенно започнаха да се топят сланинките и сега са останали 1-2килца  Grinning
Мисля, че проблема е в хормоните  Thinking

# 5
  • Мнения: 3 334
Цитат на: Biby
Аз бях така до 6-я месец след раждането - нито грам по-малко. След това постепенно започнаха да се топят сланинките  Thinking


същата работа и при мен и имам още 5кг.Все си мисля,че до годинката ще успея горе-долу да си влезна в нормите.Не се притеснявай излишно,ще отслабнеш.Много малко са случаите,където майките си възтановяват теглото малко след раждането!

# 6
  • Мнения: 1 770
Абсолютно нормално - проблемът е и хормонален. Не се притеснявай! На някои жени им трябва повечко време. Аз свалям килограмите след бременност дори до 2 години - но това без драстични диети, разбира се - нямам сили за такива, децата са ми достатъчни като натоварване и имам нужда от енергия.

# 7
  • София
  • Мнения: 18 679
И аз мисля, че е въпрос на хормони.Щом се храниш разумно, просто няма начин в един момент да не тръгне надолу кантарът.Търпение Grinning

# 8
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Цитат на: vessi
Thinking 9 месеца си пълняла , логично е и 9 месеца да отслабваш Wink

 Но не трябва това да ни служи за успокоение Wink
Щом имаш воля,ще почнеш да отслабваш,важното е да не се предаваш !При всеки е различно.Аз качих 12кг,с раждането свалих 4 Confused ,след това нямаше мърдане на кантара,хем се храних разделно.След 4-ия месец започнах да свалям,без да си променям начина на хранене.
  Успех !

# 9
  • Мнения: 2 195
Аз запо4нах да слабея 4ак година и два месеца след раждането Rolling Eyes .Мисля,4е ти е рано да се притесняваш.

# 10
  • Мнения: 229
И аз вече почти 8 месеца не съм свалила и грам,а имам да свалям 20 кг.  ooooh!

# 11
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Цитат на: fanta
Момичета,вече 3 месеца от както съм родила,а кантара не помръдва!!!Имам да свалям 15 кг.- не ям хляб,сладко,тесто,не пия алкохол и газирано,на всичкото отгоре взимам хомеопатични гранули за регулиране на теглото, а не мърдам с грам!!!Как е при вас и какво знаете по въпроса-дали хормоните се наместват или какво?Колко да чакам още?

И аз съм така, но аз имам да смъквам 4-5кг. Хормонално е предполагам. Но мисля, че докато кърмим няма да стане смъкването. Но окончателното възстановяване на организма, ще стане до 1 година след раждането. Така, че това е крайният срок. И аз пробвах с диети ама грам не мръднах. Писах на едни лекари от БЗК и те ми казаха, да не пазя диети това можело да доведе до разстройване на метаболизма на тялото и дори и да не ям пак ще качвам. И аз спрях всички диети хапвам си здраво, ако имам време разбира се; но и не качвам, което е добре. Така, че спокойно ще смъклнеш, но няма да стане скоро. Аз вече се примерих и си чакам времето. 1 приятелка каза, че и тя била така и смъкнала чак като спряла да кърми. Това ме успокоява. Пък като спра да кърмя, ще се спукам от глад.

# 12
  • Мнения: 3 562
Аз качих 5кг след раждането  Embarassed
Чак лятото започнах да свалям, но все още не мога да достигна желаното тегло  Banghead

# 13
  • Мнения: 218
Минаха 7 месеца от раждането на бебо и нито грам не свалям. При бременността качих 20 кг, а при раждането свалих около 10 кг.Остават ми още 10 кг.  МЪКА голяма - просто не мръдвам повече надолу.

# 14
  • Мнения: 392
Да ви успокоя - поне 1 година се възстановява теглото отпреди забременяването. А при мен - 5 години (ама и 3 бременности).
Обаче сега 1 година след последното раждане съм с килограмите отпреди 1вата бременност! И то без да съм пазила диети, ям стабилно и още кърмя! За спорт нямам време, за съжаление Sad
Според мен изключителното кърмене през първите месеци и продължителното кърмене изобщо правят чудеса за отслабването на майката. Аз поне друго обяснение за себе си нямам.

# 15
  • Мнения: 3 777
Сигурно аз съм безумно изключение.
Слабея с някаква безумна скорост.
Определено от кърменето, направо ме изсмуква.
Сега се тъпча по цял ден.

Както каза Биляна, не бива да се самоуспокояваме, защото се завърта порочен кръг, омързеляваме се и след години се питаме и как стигнахме до тук.

# 16
  • Мнения: 218
Не си сама аз също още се боря с килограмите, но ефект никакъв.

# 17
  • Мнения: 115
Цитат на: Tinka79
Пък като спра да кърмя, ще се спукам от глад.
Mr. Green
И аз го казвам Mr. Green

# 18
  • София
  • Мнения: 1 544
Вече малко повече от 8 месеца откакто съм родила и положението е катастрофално ooooh! .През бременноста качих 14 - 15кг., като родих свалих 4-5 и после ги качих наново +още 3-4 ,като не съм прекалявала с яденето и не съм се тъпкала. Още кърмя и направо вече се разкъсвам.Знам че като спра и ми дойде цикъла нещата *килата* постепенно ще си дойдат на място, но сърце не ми дава заради пустите кила да се лиша и себе си и малката от това удоволсвие.А пък от друга страна нали съм жена мама му стара, иска ми се да си облека някоя нова дрешка-стига с тия анцузи, ама дрешка за мене само в магазин гигант- за 85 кг. само там има.С какви ли л..на ве4е не се мажа.Ям салати и таратори като луда. Спрах Яденето след 17.00ч.-Рeзултат +1-2 кг. Направо ми идва да се  гръмна.smile3511  На всичкото отгоре след като родих се нацепих  цялата. Ако някой има идея какво мога да направя   моля newsm17 да свирка. Има ли някакви хапчета които да предизвикат цикъла без да спират кърмата????????

# 19
Мили Мами,
Аз по време на бремеността качих 26 кг. Родих преди 5 месеца и сега съм с 2 килограма по-малко, отколкото бях, когато забременях. Не кърмя, въобще нямах кърма. Започнах да пия ябълков оцет на таблетки - австрийски - и да ям разделно и да пия по 3-4 литра вода на ден. Свалих за 3 месеца 20 килограма - което ми се стори истинско чудо, и след това за още месец 6 килограма. Не съм се лишавала от нищо, а сега изглеждам така, сякаш не съм раждала. Пожелавам успех на всички в това трудно начинание!
Целувки на бебоците!

Общи условия

Активация на акаунт