Градим ли щастието си върху чуждото нещастие?!

  • 2 185
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 470
Не съм толкоз депресира,а се чудя защо трябва да гледам хорския недоимък,за да преоткрия удоволствие в това да прекарам повече време със сина си или да мисля колко съм щастлива,че имам възможността да го правя,а други я нямат ...това е!
Ако ти така преоткриваш удоволствието... Hug
Или ти не си написала нещо както си го мислела,или аз просто не те разбирам... newsm78Кой в какво гледа?!Защото аз не влизам в този форум за да гледам другите,а за да намеря другите...Въпрос на разбиране...

# 16
  • Мнения: 3 425
Значи темата ми я провокираха ме 2 други теми: Тази! и Тази!

Ето това имах предвид....защо толкоз изведнъж се разчувстваме и оценяваме това,което имаме след като гледаме недоимъка на другите...това ми беше мисълта!

# 17
  • Мнения: 4 734
защо толкоз изведнъж се разчувстваме и оценяваме това,което имаме след като гледаме недоимъка на другите...
Някои гледат хорските богатства и злобеят, други се нахъсват колко са добре покрай хорските беди. Два абсолютно човешки навика.

# 18
  • Мнения: 2 018
Не съм толкоз депресира,а се чудя защо трябва да гледам хорския недоимък,за да преоткрия удоволствие в това да прекарам повече време със сина си или да мисля колко съм щастлива,че имам възможността да го правя,а други я нямат ...това е!

Всички ние когато се чувстваме зле се опитваме да излезем от това състояние и част от този метод е примирението. Ако решението на проблемът ти не зависи от теб и няма начин да бъде разрешен, то тогава можеш да се огледаш наоколо и да разбереш, че има къде по-големи проблеми от твоят. Друг е въпросът до колко помага това! Мисля, че бъркаш разсъжденията си. Не би трябвало да се изпитва вина за нещастието на хора, независещи от теб.

# 19
  • Мнения: 3 830
Може да не е много по темата, но познавам момиче, което разведе женен мъж, защото беше влюбена в него. Директно отиде при жена му и й каза, че има връзка с мъжа й. Не се разведоха веднага, но въпросното момиче направи всичко възможно. Беше казала дори на дъщеря им, че майка й е лоша и че скоро ще си има нова майка.

След като успешно го разведе, се хвалеше наляво и надясно, че той е нейн най-накрая. Скоро след това се омъжи за въпросния мъж, а след две години, когато му се насити, се разведе.

След година може би се беше хванала с някакъв собственик на заведения, също женен. Него също успя да разведе. Сега е женена за него и имат син. Доколкото чувам от техни близки доста я бие....
Sick #2gunfire Sick

# 20
  • Мнения: 6 618
Мен лично чуждото нещастие ме натъжава , а не ме вдъхновява.
Вдъхновение бих получила от по-имащ ,по-можещ и т.н.

# 21
  • Мнения: 1 470
Мен лично чуждото нещастие ме натъжава , а не ме вдъхновява.
Вдъхновение бих получила от по-имащ ,по-можещ и т.н.
  Peace
А за това че като гледаш чуждото нещастие,а това чуждо нещастие,за което ти говориш е неизмеримо с нашият начин на живот,започваш да си казваш че при теб всичко е наред...Ох,не знам!!!Нещастието което те е провокирало да напишеш темата,е толкова необятно колкото е необятно сърцето на човека...За него не ми стигат думите...Съжалявам!!!

# 22
  • Мнения: 3 425
Доколкото чувам от техни близки доста я бие.... Sick #2gunfire Sick

И аз ОФФ: Някой си е намерил майстора!!!

# 23
  • Мнения: 381
Аз смятам, че е полезно да гледаме чуждото нещастие с оглед на това да оценим това което имаме защото понякога забравяме това, а е хубаво човек да намери щастието с това което има. Но съм против това вуте да му е зле и аз да съм доволен от това, а ако случайно вуте дръпне малко напред аз да се пукам от завист  Rage въпреки, че пак съм по добре от него. Ей това е супер гадна черта в хората. Освен това с това всъщност ние самите ставаме жалки. Общо взето всички в България сме си бедняци и някой като малко се опаричи и гледа да се покаже на другите да му завидят, смешни сме направо, като децата. Според мен истински заможните хора не изпитват нужда да си показват парите ами просто си живеят живота.

Общи условия

Активация на акаунт