Към кого да пусна оплакване?

  • 2 755
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 792
Flash* мисля, че няма да ги пускат на пързалките, след вчерашната случка, госпожите се бяха, яката панирали Confused, но това не оправдава липсата на телефон, реално всичко може да се случи и пожар и земетресение, хиляди неща.
николета линка не ми се отваря Rolling Eyes
Ellypr утре е приемният дев на директорката, така че искам да проведем един сериозен разговор, преди да предприемем някакви действия. На мен ми е ясно, че е притеснена от към бюджет, но разчетите не могат да се правят за сметка на децата. Единствено късмета е спасил Димана от нещо по-сериозно вчера, изтръпвам като си помисля, какво е можело да стане, тя е паднала от голяма височина директно на главата си #Puppy dog, ами ако последствията бяха по сериозни, какво Arrow  учителките трябваше да тичат на улицата да спират минувачи, за търсят телефон да звънят на "Бърза помощ".
sladka hapka сега ще прочета всички текстове, смятам да ги разпечатам, да видя, как ще си говорим утре с директорката.

Шани честно казано, не мисля, че ще се отрази на децата, ако се опитам да оправя този въпрос, защото и самите госпожи, се притесняват, като знаят, че нямат телефон Imp,
а и в момента не се вълнувам много от чувствата им.

   Благодаря ви момичета за пожеланията, мисля, че наистина от всичко лошо, ни се случи най-лекото Praynig . Дано никой няма подобни инциденти Heart Eyes

# 16
  • Мнения: 4 244
И още един съвет - вместо да се забранява да се ползва пързалката както при Флаш, защо прост не се правят по ниски и не толкова стръмни пързалки.
На децата това дето им е забранено им е най интересно
Тук в детската градина на щерката има 2 пързалки на различна височина. На по високата пускат само предучилищната, а на по ниската всички. И двете пързалки са добре защитени - имат спезиална конструкция горе така че и да се блъскат няма как да паднат.
Добре е да се помисли това преди да се забрани нещо

МНого прегръдки и целувки на Димана от нас и бързо оправяне!

# 17
  • Мнения: 3 562
Дано да се оправите скоро и да забравите  Praynig
А колкото до безопасността на пълзалките  #Cussing out
никъде не е на ниво  Rolling Eyes в нашия парк дори огражденията, които е имало са изкъртени и децата висят по остатъците  Shocked

# 18
  • Мнения: 3 042
В 2-те детски градини до нас пък са демонтирани люлките, децата имат  пързалка,пясъчник и някакви катерушки. Сигурно и тук е станал някакъв неприятен инцидент.
Желая на Димана бързо възстановяване!

# 19
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Цитат на: debelanata
И още един съвет - вместо да се забранява да се ползва пързалката както при Флаш, защо прост не се правят по ниски и не толкова стръмни пързалки.
На децата това дето им е забранено им е най интересно
Тук в детската градина на щерката има 2 пързалки на различна височина. На по високата пускат само предучилищната, а на по ниската всички. И двете пързалки са добре защитени - имат спезиална конструкция горе така че и да се блъскат няма как да паднат.
Добре е да се помисли това преди да се забрани нещо

МНого прегръдки и целувки на Димана от нас и бързо оправяне!


Този въпрос го зададох преди 10 дни на родителската среща.
Защо изобщо са поставени тези пързалки и то толкова големи. И щом има решение да не се ползват/от преди години/, защо поне не ги демонтират за да не създават напрежение гогато децата играят на двора. Отговора беше, че не могат да бъдат демонтирани по бюрократични причини, дефакто пързалките са собственост на общината и ръководството не може да взема решения относно тях. По същата причина не могат да бъдат сменени и с по-малки и удобни...плюс факта, че пари за цялата операция няма!
Родителите събрахме пари за да бъдат направени около пясъчниците нещо като дървени пейки, съвсем ниски...за да не сядат децата на плочките. Имахме желание да направим още неща с дарени от нас пари но...не може! В групата на Сиси, в тоалетните зимата се спука тръба, тавана се рони...искахме да го ремонтираме но директорката каза, че нямаме право за наше и нейно съжаление. Ще чакаме по каналния ред общината да направи ремонта.Sad  С недвижимата общинска собственост е така.

# 20
  • Мнения: 6 206
Това си е безотговорност пълна...
Учителките имат мобилни, толкова ли не могат да се обадят, взима секунди. Начини винаги има.
Организация няма явно. Биг мама, сложи ги на мястото им утре и пиши какво е станало.
Колкото повече чета, толкова повече се отдалечавам от решението си дам детето си на ясла и градина. Ама какво да правя, в клетка ли да го държа?

# 21
  • София
  • Мнения: 2 952
Оправяйте се бързо!
И аз съм си падала така на главата като малка - имам си белег на челото  Simple Smile
Сладка Хапка ти е дала страхотни идеи. От мен само един принципен съвет - пиши и искай входящ номер, където и да искаш да се оплачеш и за каквото и да става дума. С разговори или кавги само си късаш нервите, а на чиновника отсреща в общия случай не му пука. Види ли лист хартия, резолиран от шефа му, обръща плочата.

Жалко е, че хората, на които си доверяваме децата по цял ден могат да се държат по такъв начин. Много е тъжно и това няма нищо общо с недвижимата собственст на общината и липсата на пари.

# 22
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Цитат на: big mama

николета линка не ми се отваря Rolling Eyes


 


При мен се получава,но все пак... Пробвай в "Гугъл"да търсиш "Столична община",влез във форума,след това-култура,образование и т.н.(нещо такова).Там поне могат да те насочат какво да правиш

# 23
  • Мнения: 639
Моя съвет е първо да се опитате да решите проблема със самата директорка или с госпожите на групата иако няма резултат тогава да търсите други начини,защото детето ви ще продължи да ходи на градина предполагам и няма нужда от конфликти.Дори да се оплачите в общината нищо няма да се промени.Просто трябва да сте по-настоятелни в самата градина.
В първата градина в която ходеше дъщеря ми имаше една госпожа ,която я "тупвала"на обяд защото не спяла и постоянно я наказваше.Пояснявам,че дъщеря ми въобще не е от най-щурите деца.А дори и така да е,има други начини.След няколко разговора нещата си дойдоха на мястото.
Поради смяна на жилището сменихме и градината.Отново понякога не спим на обяд,но никой не ни "тупва"и не са ни наказали нито веднъж.
Успех!!!

# 24
  • Мнения: 1 680
Обзалагам се, че всички имат GSMи, но кой ще се набута.  Twisted Evil
Не оставяй нещата така, егати простотията.

# 25
  • Мнения: 2 792
desita2005, аз се интересувах, към кого е най-добре да се пусне оплакване, не за да го пусна без разговор с директорката, а за да си подготвя всички варианти от рано, такава съм си обичам да съм подготвена Laughing
  Така днес имахме среща с директорката, жената се оказа много разбрана, със съвсем спокоен тон успяхме да се разбереме. Телефон, самата тя беше осигурила, още вчера, след като е разбрала за инцидента.
 Оказа се, че телефонът е бил прибран след няколко сметки от по 500 лева, които са изяждали доста пари от месечния бююджет, до тук все още е леко притеснително, но другото, което се оказа е, че е прибран с условието  и при най-малкия инцидент да се звъни от телефон на някоя от госпожите, а тя ще осребрява от бюджета разговорите, т.е. бил е предвиден вариант.
 С две думи нашата госпожа е изпаднала в паника и е реагирала неадекватно #Cussing out , директорката и беше бясна, защото Маринова не й беше съобщила и на нея за инцидента, тя беше разбрала за него, дочувайки разговор между мъжа ми и Маринова.
 Освен това се оказа, че има издадена заповед, децата да се пускат по пързалката, само подпомагани от учител, която също не е спазена.
   Аз още вчера говорих  с другата госпожа на Димана, която каза, че директорката е направила Маринова на нищо, с Маринова не можах да се срещна, защото е излязла в отпуск (предвиден, от преди инцидента), исках да говоря с нея, за да се разберем, като нормални хора, по-принцип съм много доволна от нея и мисля, че може да се разберем.Това явно ще остане,за след празниците. При разговора с другата госпожа на Димана( тя по-принцип е по-дръпната от двете), ми направи впечатление, че реагираше доста агресивно, като станеше дума за детето, което блъсна Димана. Аз се опитах да й обясня, че децата не могат да носят отговорност в такъв случай, от което последваха реплики, "Той е толкова див, 20 години съм учителка и такова дете не съм имала Rolling Eyes ", предупредих и директорката, да се внимава в този случай нещата да не се прехвърлят на другото дете и че ние не смятаме, че то носи отговорност.
 В общи линии, оказа се, че имаме святна директорка, цялата детска се е стреснала доста от инцидента и дълго ще им държи влага #Puppy dog , само се чудя, защо нещата трябва да стигат до там.
  Димана е подута и оттекла, изглежда доста тъжно, като я видиш така охлузена, но освен това нищо друга и няма Praynig
 Аз винаги се паникьосвам, когато всичко вече е наред и вчера вечерта ме тресе яко нервата, особено, като видях от каква височина се изтресла директно на главата си, просто невероятен късмет е, че мина само с няколко охлузвания Praynig

# 26
  • Мнения: 4 244
Ей, има надежда за тоя ноарод, щом има разбрани хора между него!
Много се радвам че сте се разбрали и дано другото дете не го нарочат за черна овца, че много трудно ще излезе от тая рамка после
Биг мамма, за да не и останат белези от охлузванията на Димана, като хванат корички и прави компреси с отвара от смрадлика. Няма да остане и помен
Била съм с 3 степен изгаряне на 60 % от тялото на 2,5 г и благодарение на тая билка мога да ходя на плаж (нямама нито един белег!). ПОмага и при други рани за оздравяване без белег.
Все пак момиче е!

# 27
  • Мнения: 6 206
Биг Мама, и после разправяй, че във форума си по-толератна и спокойна отколкото в реалния живот.
Значи малкия дявол. Идеално. Бързо възстановяване на малката госпожичка.

# 28
  • София
  • Мнения: 2 952
Чудесно са се развили нещата, чудесно е, че има разбрани хора. Димана сигурно има много боен вид в момента, дано бързо й мине.

# 29
  • Мнения: 639
Big mama ,радвам се ,че сте се разбрали.Давам такива съвети,защото аз като съм ядосана действам доста импулсивно .Предположих,че и ти няма да си в добро разположение на духа и тогава трябва да има някой,който да те възпира от #Bad Talk

Общи условия

Активация на акаунт