Докъде да се пътува - в България?

  • 3 024
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 274
Триград  Peace! Изкарахме си супер добре миналото лято! Бяхме с приятели като и двете семейства бяхме с 6 месечни бебета, което не ни попречи да разгледаме пещерите и да направим преход през гората от Триград до Ягодинската пещера с бебетата  Mr. Green.! Верно че пътищата в селото са ужасни, но пък мястото е толкова хубаво за пълен релакс и отмора  Peace!
Иначе и в Каварна, Копривщица, Априлци, Рила сме си изкарвали супер с децата и компанията ни  Laughing!

# 16
  • Мнения: 2 255
Обожавам всички стари градчета и селца из БГ - Копривщица, Мелник, Арбанаси, Созопол, Ковачевица, Лещен, Етъра и ....мога да продължавам до безкрай май  newsm78
Тяхната атмосфера направо ме зарежда  Peace
Харесвам най-южното и най-северното Черноморие Резово, Силистар, Каварна, Калиакра ... но юни и септември...без лудницата  thumbsup
Обичам да ходя по манастирите - любим ми е Роженския  Heart Eyes невероятна природа, място близо до небето... а гледката наоколо просто ми спира дъха  newsm10
Била съм в Кърджали сто пъти, но все по работа и май е крайно време да разгледам околностите му, сигурна съм, че си заслужава  Wink

Има още много места, където искам да отида и да заведа момчетата ...дано тази година намеря повече свободно време за това  Praynig

# 17
  • Мнения: 86
Добринище - връх Безбог - красота. Има открит лифт до горе и много местенца по пътя, където просто да поседеш и да отмориш.
Язовир Доспат. В една лятна вечер, когато за първи път отидох там, видях толкова много звезди, включително и падащи, че прекарах часове легнала на тревата и наслаждаваща се на звездната гледка.
Трявна - просто очарователно и кокетно място за малко бягство през уикенда.
Рила и Пирин.
Всички етнографски градчета и селца са интересни - Ковачевица и Лещен, Етъра, Копривщица, разбира се......
Много е красив парка на гр. Сандански - заслужава си една разходка там - топъл, средиземноморски климат. Съчетано с Рупите и Мелник и много вино  Simple Smile - прекрасна програма за няколко дни през пролетта или есента.
Смолян и Широка лъка - различно и зареждащо.
Рилски манастир, разбира се.
Велико търново - много красив град, както и околностите му.
Българското черноморие вече е ужасно място, уви - само с лека картечница някой може да ме принуди да отида там  Sad

 Peace

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022
Триград, Етъра, 7-те Рилски езера, Дедево, Бряновщица - и двете около Пловдив, Камен бряг, Резово, Силистар, яз. Доспат, яз. В. Коларов /бившето му име/, Велико Търново, естествено, Широка лъка, Рилския манастир, Беленташ, Перперикон....това са едни от любимите ми места в Бългрия.  Peace

Последна редакция: пн, 03 мар 2008, 22:20 от bendji2710

# 19
  • Мнения: 4 965
Копривщица ми е слабост.
Също така, Триград, Априлци (невероятна красота), Етъра, Медвен и Синия вир, Рилските езера, Чудните мостове, Трявна и Троян, язовира след Пирдоп (не се сещам в момента името) и самият Пирдоп, Рилския манастир, Мелник, връх Вихрен, Смолян, Чепеларе, Шумен, Хисар, Сопот ...
Потърси книжката "100-те туристически обекта на България" - ще ти даде много идеи.

# 20
  • Мнения: 3 211
Калиакра, Резово, Синеморец от Черноморието.
Трявна, Арбанаси (вече прекалено комерсиализирано), Боженци, Жеравна-за първи път ходих тази зима, направо останах изумена, как е спряло времето, в Котел има стахотен природо-начуен музей
повечето обекти от Западна България са ни много далече и не сме ходили, но смятам постепенно да си поправим грешката

# 21
  • Мнения: 3 695
Много искам да видя Белинташ, Засега само слушам възхитени посетители.
Peace и аз не съм ходила там както и в Триград, на Етъра е невероятно място  Hug

# 22
  • Мнения: 674
Трявна Троян Калиакра Камен бряг Резово Елена Доспат Рила Силистар и още и още.....

# 23
  • Мнения: 200
В България - определено предпочитам Копривщица, Пловдив, Рилски и Бачковски манастир, Пампорово, Скалните манастири при село Иваново, Батак, Цигов чарк а от по ''дивите'' местенца Ивайловград и района. Определно има какво да се види  -от римската вила Армира, римският мост, крепостта Лютица (учудващо добре запазени стени), могилата в Свирачи, язовирът е рай за рибарите изобилства на усойни и закътани местенца, и нещо от местния фолклор препоръчвам ''Дамското кладенче'' - усойно вирче за плацикане и клюкинки предпочитано от местните за разхлаждане в знойните  летни жеги. Хората са много отзивчиви и добри. Въпреки че не винаги можеш да разчиташ да те упътят правилно, за тях '' две три крачки '' си беше за нас цял километър, но това е друга история. Като цяло е много спокойно, и едно от малкото места където мога да ''чуя мислите си''.
п.с. миналото лято ходихме с детенцето на Бяла река в близост до село Мандрица, идеално е за деца, реката не е дълбока, водата е чиста има камъни и пясък в изобилие, риба също. Докато татитата ловиха риба, ние с бебка тогава на 1г и 3м. се къпехме в реката. Много и хареса. С нетърпение чакаме лятото за да отидем отново на ''нашата си река''.

# 24
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
В Търново и в Бургас мога да ходя постоянно  няма да ми омръзне Simple Smile

# 25
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 738
Миналата неделя бяхме на разходка до село Косово http://www.selokosovo.com/ и много ми хареса.

# 26
  • Мнения: 1 485
Пирин и Родопи

Общи условия

Активация на акаунт