Миете ли ориз?

  • 14 438
  • 120
  •   1
Отговори
# 60
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
О'Хара, а това от немиенето ли е? 
и аз не знам да ти кажа каква е тайната на вкуса

като подправка слага само черен пипер

аз никога не го чистя, но го мия мноооого.

# 61
  • София
  • Мнения: 748
И аз съм от миещите. То други май няма.... освен свекърва ти  Wink
Аааа, и моята свеки не мие ориза, ама аз с нея не споря. Всеки си действа както си знае! Wink

# 62
  • Мнения: 27 524
Не, уважавам нишестето в картофите и ориза , което пада с накисването  Simple Smile

# 63
# 64
  • Мнения: 656
Почиствам го и го измивам в гевгира .

# 65
  • Мнения: 3 216
Мьжа ми е професионален готвач и от него знам,че ориза се мие,особено ,ако ще се готви на фурна. С миенето пада част от нишестето,за да стане ориза не лепкав,а всяко зрьнце да си стои поотделно.

# 66
  • Мнения: 1 655
да, винаги

# 67
  • София
  • Мнения: 15 469
И аз не мия, по вкусен става.

# 68
  • сред люляците
  • Мнения: 767
Да. Винаги мия ориза. Бях чела някъде как го съхраняват преди да го пакетират  Sick Оттогава го мия още повече Peace

# 69
  • Мнения: 11 747
да, мия го до бистра вода! Peace Така съм чувала, така съм чела и така съм виждала от майка ми. Убедена съм и в добрия резултат на измития ориз! Peace

# 70
  • Мнения: 444
И аз мия до избистряне на водата , така пада хубаво и мърсотията и нишестето , вкъщи не го ядем глетав и слепен  Sick

# 71
ДА. Да стане хубав му слагам малко лук, когато го правя в фурна и преди да стане му слагам ситно нарязан магданоз( много).

# 72
  • Мнения: 2 005
Задължително го мия всеки път  Peace

# 73
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Да, мия ориза. Свекърва ми не съм я гледала дали го мие, но май да. И яйцата мия, заради което водя пунически войни с всички около мен. Но не мога да спра да ги мия.
Иначе аз съм виждала с очите си с какъв кеф се къпе мишчица в ориза. Направо и завидях.  Grinning

# 74
  • варна
  • Мнения: 1 830
Винаги го мия и то с гореща вода Wink

Общи условия

Активация на акаунт