Има ли и други които хранят по тази схема и как продължава?

  • 1 546
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Не всички слушат педиатри и свекърви-казвам ти го със сигурност !
 И аз съм захранена много рано,но нищо ми няма.Хайде да не товарим излишно сървъра!

# 16
  • Мнения: 6 315
Цитат на: Isa

Аз съм рано захранено дете и не само че имам алергии към какво ли не, но и съм с много чувствителен стомах. Принудена съм непрекъснато да се съобразявам какво ям и пия.


Аз също съм рано захранена и нямам проблеми. Захраних си бебето рано по схемата към която се придържа педиатърката на бебето и когато съм решавала да отложа въвеждането на някоя храна, правела съм го с нейно знание.

Майки и свекърви не слушам.

beni76, аз лично жълтък въведох, когато малкият бе на 7 месеца. Иначе режимът на бебето ми се струва съвсем добър и нормален Simple Smile. Аз обаче сок не давам, а давам намачкан или настърган плод вместо него.

# 17
  • Мнения: 144
Благодаря на всички за изчерпателните отговори Simple Smile Да ви кажа честно и аз мисля,че за жълтък ни е рано,но пък кашата и пюретата си ги ядем добре. Надявам да си регулираме стомахчето от тях,че имахме леко затруднение.Само не разбрах защо да не давам сок сутрин ,а пюре?А  в 15.00ч. колко сок да и дам ,щом сутринта не съм давала и с пюре ли да го заместя сутринта и какво да бъде?!Може би въпросите са ми глупави,но ако слушам педиатърката детето ми може би щеше да е вече на месо! ooooh!  Sad Та във вас ми е надеждата Simple Smile  Grinning Помагайте Embarassed  Embarassed  Embarassed

http://www.bgphoto.net/Albums.aspx?UserId=948

# 18
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Аз давам пюре вместо сок понеже забелязах че от сока му се увеличават коликите. Отдавам го на това че сока е от непреработени плодове и му дразнят стомахчето.

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 5 679
Преди 4 месеца всеки ден записвах колко е ял, в коло часа, оригнат ли е и колко е спал. Ако нещо не беше като по учебик си мислех, че аз не правя нещо правилно. Сега вече си стигнах до извода, че сама си знам от какво има нужда детето ми и как да го храня. Казват, че каша не се дава вечер защото е тежка храна, обаче при нас това беше единствения начин да спим спокойно вечер. Сок на два пъти по 25мл., да ама Иван пие по 50 или 80 на два пъти. Не замествам хранане с плодово пюре, а на обяд зеленчуковото го държи точно 3 часа. Че искам да кажа бебочето само ще ти каже дали е доволно и дали има нужда от нещо. А за сравнение на 4 месеца се хранехме така:
6.00 - 6.30 - мляко 200мл.
10.00 - 10.30 - мляко 200мл.
в промеждутъкта сок колкото иска
14.00 - 14.30 - плодово пюре с мляко или само мляко
сок ако иска
18.00 - 18.30 - мляко 200мл.
23.00 - каша - 200мл.
Като се захранихме със зеленчуците и месото и като почнахме детската кухня млякото остана само сутрин и в 23.00 а останалото е от манджите.

Общи условия

Активация на акаунт