Сладкарниците - място за пушачи!!!

  • 4 601
  • 115
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 44 126
Ама това на пушач няма смисъл да му се обяснява.  Stop

Ауууу, я не се заяждай, моля те....пушач съм да, в къщи пуша по 1-2 цигари на ден на балкона, нищо, че е сняг и студ, в къщи не е палено цигара, от както забременях....

Логиката ми, няма да ти я обяснявам, имам си съображение...най-малкото което е , че сега когато всички са болни, не бих си навряла детето в заведение3х3 метра, че от всякъде да летят вируси към него....например. имам и още,но  ще си ги пазя за себе си.

# 16
  • Мнения: 2 829
Отдавна ми се иска да се забрани пушенето на публични места... Дори когато пушех предпочитах да изляза да дръпна една цигара навън и като вляза в дискотеката/кафенето/сладкарницата да мога да дишам. Освен че няма къде да отидеш да пиеш кафе с детето, пушенето много ограничава семействата с деца. Например, ако семейство с бебе отиде в друг град-къде ще обядват? Миналата година ни се наложи да идем до Благоевград с мъжа ми, за да подам едни документи. Без бебето ми бе невъзможно да пътувам, защото той не приема биберон. Пътъвахме с него. Беше студено, нямаше къде да седнем дори за малко, нито да хапнем, нито да пием нещо, камо ли например да му сменим памперса някъде.
Майка ми пък има алергия към цигарен дим-започва да кашля ужасно, усеща цигарения дим като овчарско куче. Е тя няма ли право да пие кафе някъде? И длъжни ли са децата, на 1, 5 или 15 години, както и непушачите да дишат цигари?
Може би е време да се вдигне шум и да подемем инициатива за ограничаване и забраняване на пушенето на обществени места!

# 17
  • Мнения: 7 418

Ауууу, я не се заяждай, моля те....пушач съм да, в къщи пуша по 1-2 цигари на ден на балкона, нищо, че е сняг и студ, в къщи не е палено цигара, от както забременях....


    Това пушене на балкона! ooooh! ooooh! ooooh!
    Когато бях бременна,всяка сутрин се събуждах от миризмата на цигарения дим,който идваше от долната тераса.Моята комшийка,моля ви се,си пийваше сутрешно кафенце със цигарка всяка божа сутрин!
    Разбира се,нищо не можах да и кажа,но какви мисли пращах към нея! #Cussing out



Аз пък не виждам мястото на бебе в заведение - било то и сладкарница, съжалявам. Naughty Crossing Arms
    То и на жената не и е място по завденията, в такъв случай! Mr. Green Нека си стои вкъщи с децата,вместо да пуши по кафенетата!
   

Последна редакция: чт, 17 яну 2008, 19:26 от Селма

# 18
  • Мнения: 1 029



[/quote]
    Това пушене на балкона! ooooh! ooooh! ooooh!
    Когато бях бременна,всяка сутрин се събуждах от миризмата на цигарения дим,който идваше от долната тераса.Моята кумшийка,моля ви се,си пийваше сутрешно кафенце със цигарка всяка божа сутрин!
    Разбира се,нищо не можах да и кажа,но какви мисли пращах към нея! #Cussing out



леле,на теб чак теб на балкона ти пречи.... newsm78

А по темата,аз също съм пушач,но не бих си завела детето на място където има още 10 като мен.Аз не пуша в нас,пуша на балкона и слава Богу съседите не са се оплакали Laughing


пп.комшийка, не кумшийка






Последна редакция: чт, 17 яну 2008, 01:09 от venny_b

# 19
  • София
  • Мнения: 6 011
Неприятно е това, но е факт.
Избягваме максимално заведенията през зимата и това е. Бих седнала отвън през по - слънчевите дни, но, естествено, са прибрани всички маси. Така, както го описваш мисля, че става въпрос за Неделя в Младост - 3, там винаги си е било много задимено.

# 20
  • Мнения: 865
Като прочетох заглавието на темата и първо за Неделя се сетих.Тукашната сладкарница е просто  Crazy...Аз трудно издържам 30 мин.,а да вляза с бебето не си и помислям.В нашия град има заведение в което не се пуши,но е доста малко и места няма.А е толкова приятно да изпиеш едно горещо капучино без да гълташ цигарен дим и детенце да е около теб!Мечтиии.А по -голям абсурд от това - маса за пушачи и съседната за непушачи/в едно помещение/просто няма!!!

# 21
Въобще в сладкарници маси за пушачи не трябва да има. Принципно все пак сладкарниците са насочени и към децата,не е да е кафене или бар. Който не може да издържи един час без да палне цигарка, да ходи да си лекува зависимостта,околните не са му виновни. #2gunfire

# 22
  • Мнения: 2 746
Единствено в МакДоналдс не се пуши.На останалите места е кошмар.

# 23
  • Мнения: 3 929
Ми може да го заведеш в Макдоналдс например...
Лятото където си искате - отвън...
А пушачите какво да правят...и те искат да пийнат кафе с цигарка след тортата...

Аз пък не виждам мястото на бебе в заведение - било то и сладкарница, съжалявам. Naughty Crossing Arms
Аз съм бивш вече пушач. Не пуша от няколко месеца и реших да спра заради детето си. Не съдя никой, просто защото съм била и от едната, и от другата страна на "бариерата" и знам, какво мисли един пушач, знам какво и един непушач.
Извинявай, ама никъде не е писано, нито указано, че заведенията са само за пушачи. И не смятам, че има лошо в това да заведеш едно бебе на сладкарница. Никой не е тръгнал да води децата си по дискотеки и нощни барове. говорим за сладкарница. Нима това не е едно от най-подходящите места за едно дете?
Твърдо съм за закон, ама ЯК закон, който да забрани пушенето на такива места или да се отделят специално вентилирани помещения за тази цел. Бях в Англия още през 1998 г. и още тогава заведенията там бяха разделени с места за пушачи и непушачи, като непушачите по никакъв начин не усещаха цигарения дим.
Дайте да не си чешем езиците. Всички знаем, че цигарите са отрова!

# 24
  • Мнения: 274
Въобще в България има ли заведения за НЕпушачи? #Cussing out
Точно   в   това е    въпросът. Добре   би  било   да   оставят   заведенията    на   мира! Заведенията  са  за  това  да   ходиш  да  си  правиш  там   кефа. А  не  като  нещастен  американец,  да  ходиш   на  ресторант и да   излизаш   навън  за една   цигара. Е,   изобщо   не   ми   харесват  разните    там   европейски   инициативи,   дето  забраняват   пушенето  в   баровете...Пълна  идиотщина.  Иначе   нищо   не   пречи   да   има   заведения   за   пушачи,   както и   такива    за   непушачи,   стига   пазарът  да   го   налага,   нека  се   появят. И   всеки     ще    ходи   където  си  иска. Обаче,   замисляли ли сте  се,   как    такива   велики   нации  се  късат    да забраняват   пушенето  в    барове и   ресторанти...видите   ли   много   било    вредно,   обаче    в    същото    време  не   правят  нищо  за   наркотиците. Ето   в   Холандия  може да   си   носиш   дозички   в  бара,   но  да   запалиш цигара -   не...На   кого   ли    ще   се   качат   продажбите  в   последствие? И    може   би  вашите    деца,   един    ден  вместо   пушачи,   ще   се   наложи    да   стават   наркомани...

# 25
  • София
  • Мнения: 1 603
През лятото много често посещавахме сладкарница Пчела, но си седяхме отвън, така и не мога да се сетя дали вътре се пуши  newsm78.
Мисля си, че на местата, където продават пасти, торти и тулумбички с боза не трябва да се пуши - просто ясно е, че това е място за дечица.
Но пък да се забранява пушенето в баровете е пълна глупост.

# 26
  • София
  • Мнения: 44 126
zuki - и аз покрай детето 2 години не пушех, та съм била и от двете страни на бариерата.
И да освен Неделя и някой др има сладкарници, в които не се пуши.
Но на повечето места се пуши - факт...за това ходя с детето само на топло време по такива места , за да седи отвън. И не ми пречи...
В БГ има прекалено мн пушачи , за да влезе в сила какъвто и да е закон за пушеното в заведенията.

И да ви питам всички - при нас има сладкарница неделя...малка, та малка - в момента половината народ е болен, към края на Януари прогнозират още повече болести - вие наистина ли бихте натикали детето си  в заведение с риск да се разболее само и само да пието едно кафе навън????
Ей, това вече не го разбирам....

Селма - извинявай, но изказването ти е направо смешно...какво значи, че ти пречила щот видиш ли си пушила жената на балкона в къщи...айде моля те...ми като ти пречи дръж си затворени прозорците пък...тя си е в къщи  все пак...не е дошла в хола ти да пуши нали....

А второто пък изобщо няма да го коментирам...

И това, което трябва да се направи е не да забраняват да се пуши по заведения, а да направят салон а непушачи и  то напълно отделен, а не маса до маса едната за пушачи, другата не....ама да ми казваш , че нямам право да пия кафе и да ям торта и да изпуша после една цигара е точно същото като аз да ти кажа, че няма да те допусна в някое си място щото не пушиш....
Само, че товва също никой няма да направи  щото щеим е много скъпо да направят такива обособени помещения, че и никой почти да не сяда в зоната за не пушачи и само да губят от празни места....

# 27
  • Мнения: 3 695
Много се надявам някой ден да забранят напълно пушенето в заведенията. Сегашните салони за непушачи за съжаление са пълна формалност.

# 28
  • В горичката, до рекичката
  • Мнения: 193
И аз мисля, че трябва да се направят отделни зали за пушачи, а не просто маси. Всеки собственик може да си направи сметка колко ще му е изгодно - не е задължително да са равен брой, ако ходят повече пушачи. Това обаче за кварталните кафенца си е направо невъзможно.
А като става въпрос за здравето на децата, все повече бременни пушат и това не ги притеснява изобщо.

# 29
  • София, център
  • Мнения: 3 455
И за мен е категорично неприемливо да се позволява пушенето по сладкарници.

Общи условия

Активация на акаунт