Заслужава/ше ли си?

  • 5 500
  • 128
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 999
asmatila, извинявай - не сме се заяждали с теб от лошо сърце - шегувахме се  bouquet
Да вярваш в брака е едно, да твърдиш, че е 'за цял живот', когато очевидно не е...друго.

Всъщност какво значи, че вярваш в брака?  newsm78

# 16
о,извинете,коя година сме newsm78

# 17
  • Мнения: 911
asmatila,

не искаме да се нахвърляме върху теб, не ни разбирай погрешно.
аз също мисля, че не е добър знак, ако пред сами брака се замисляш вече за развода, но ситуации разни, хора всякакви; и е съвсем нормално да те стегне нещо гърлото и да си задаваш разни въпроси - дали/или и пр.

# 18
  • София
  • Мнения: 593
Ох момичета знаете ми историята отчасти а и нормално ми се струва човек да се замисли за бъдещето защото изпълнения от рода да става и потоп след това не са ми по вкуса Naughty
Та затова питам патило не старило  bouquet
Още повече че имам някои резерви нещо не вярвам на мъжките думи от отдавна преди БНД още

# 19
съгласна съм че когато двама души се обичат не е нужен подпис,дори в много случаи е по-добре,но мисля че и брака не е чак такава отживелица.Аз бих се омъжила пак. Simple Smile

# 20
  • Мнения: 2 274
Брак- свръзване на мъж и жена за съвместен семеен живот
из Български тълковен речник, Държавно издателство "Наука и изкуство" 1955 г.

# 21
  • Мнения: 911
Брак- свръзване на мъж и жена за съвместен семеен живот
из Български тълковен речник, Държавно издателство "Наука и изкуство" 1955 г.

# 22
  • София
  • Мнения: 593
Годзилке не ми помагаш Tired

# 23
  • Мнения: 2 336
Видях се булка. Изживях моя ден. Носих халка, той също. Бях съпруга. Имам и църковен брак. За нищо не съжалявам. Аз се омъжих за цял живот, но не е било писано просто.
Разводът ми се очертава да е един от най - безпроблемните. Дава ми всичко, което поисках. На хартия де, но все пак...
Бракът според мен не е гаранция за нищо. Аз съм добър пример. Но той пък дава някаква сигурност и права на съпругата и децата.

# 24
  • София
  • Мнения: 17 283
И аз като Марги и Сиси се жених с идеята, че ще е за цял живот, и през ум не ми е минавало, че ще се стигне дотук.
А сега не би се омъжила, защото отново като Марги смятам, че

Бракът е отживелица. Истинско е, когато двама души са заедно просто защото се обичат, а не щото са се подписали и ли са се врекли пред бога.

# 25
  • Мнения: 1 809
Бракът е отживелица. Истинско е, когато двама души са заедно просто защото се обичат, а не щото са се подписали и ли са се врекли пред бога.
И аз съм на това мнение.Не бих подписала отново,напълно безсмислено е и не е гаранция за щастие.И вярно е,че когато човек се жени не го прави с мисълта че ще се разведе,но пък го намирам за разумно да си задава подобни въпроси ,защото никога не се знае какво ни чака.Някакси животът е такъв,че трябва да бъдем малко по-хитри,малко по проницателни и да си имаме едно на ум.Не ме разбирайте погрешно,нямам в предвид да сме мнителни за всяко нещо.Всъщност всички тук сме вярвали и сме останали излъгани ,така че предполагам ме разбирате какво се опитвам да кажа.

# 26
  • Мнения: 1 425
Стига сте го повтаряли това: "не е гаранция, не е гаранция". Никой не е казал че е гаранция. Гаранции в човешките отношения няма.
Целта на брака е регулиране на правата и задълженията от страна на държавата. Засега брака е единствения начин да заявиш пред държавата че смяташ да живееш с един човек и да отглеждате децата си заедно. Ако смятате че намеса на държавата в личните отношения не ви трябва - не се женете.
Но после не искайте защитата на държавата ако се стигне до проблеми.

Като си казал че за държавата не ти пука и разчиташ само на себе си - разчиташ на себе си и в добро и в лошо.
Според мен си струва човек да се ожени/омъжи. За мен бракът не е отживелица.

# 27
  • Мнения: 1 809
Но после не искайте защитата на държавата ако се стигне до проблеми.

Лично аз не се чувствам защитена от държавата-нито по време на брака,нито след това.Дори напротив!

# 28
  • София
  • Мнения: 6 999
Panther, много си яден, кака...  Да не си решил да се жениш, а ние тровим романтичното ти настроение? Wink  Mr. Green

По отношение на децата няма значение в брак или извън брак са родени. По отношение на домашното насилие - няма значение дали си в брак или не. Нещо повече /Да ме поправят ако греша колегите юристи, които работят в тази област/ средната телесна повреде причинена на съпруг се приравнява на лека, което е изключително неприятно ако те използва за боксова круша съпругът.

Различното е само в имуществените отношения м/у съпрузите и наследяването. Ма това може и да е от полза за по-имотните Wink

# 29
  • Мнения: 1 809

Като си казал че за държавата не ти пука и разчиташ само на себе си - разчиташ на себе си и в добро и в лошо.
В този ред на мисли искам да попитам всички момичета тук разчитат ли на държавата?Държавата ли е и в добро и лошо с тях или разчитат само на себе си?

Общи условия

Активация на акаунт