Боли ли повече предизвиканото раждане?

  • 10 386
  • 66
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 244
Сори че чак ксгак се включвам
Имам и аз като Сладка Хапка база за сравнение
Първо раждане - напълно нормално
Второ раждане предизвикано поради преносване.

Само едно уточнение. Има 2 начина за предизвикване - включване на система с Окситоцин, който причинява по чести контракции и хапче с простагландин което се поставя вагинално и предизвиква разкритие, което след  това спонтанно води до по чести контракции.

Предизвиканото раждане боли повече поради факта, че липсва естествения период на бавно привикване към болката на контракцията, а направо почва с пълна сила или както бих казала по друг начин - направо те връхлита като буря.
Протича определено по бързо, особено това кето е предизвикано с порстагладнин, както беше при мен.

Дано да съм била полезна с сравнението и обяснението.
Ако има още питанки може и на ЛС

# 46
  • Мнения: 779
Не знам дали има разлика, обаче моите контракции ги предизвикаха с хапче, а не със система  Rolling Eyes . В 3 следобед ме приеха с пукнат мехур (отгоре) и с 1 см разкритие- без контракции. Дадоха ми едно хапченце с големината на Но-Шпа, което разделих на 4 части и трябваше да пия по 1/4 на час. Родих в 8:15 вечерта.

# 47
  • София
  • Мнения: 726
Ами аз нямам база за сравнение, защото съм раждала веднъж и то предизвикано, ама аз бях и с хапче и със система, раждах 12 часа, до 10ия час имах 4 см разкритие въпреки ПОСТОЯННИТЕ КОНТРАКЦИИ, а напъните ми бяха 40 мин, защото Жожо беше много голям и докато не ми направиха епизиотомия не можа да излезе.
Не знам ако бях тръгнала да раждам сама дали щеще да е пак така, ама подозирам, че щеще - майка ми е раждала 24 часа, а сестра ми - 12.
ЗАТУИ СЛЕДВАЩИЯ ПЪТ - СЕКЦИО!!!!!

# 48
  • Мнения: 1 383
Моето раждане започна естествено. От първата контракция докато влязох в болница бяха минали около 12 часа, но болките бяха редки и съвсем поносими. Влязох с контракции на 7 минути.Там ме сложиха на система за 1 час - най-кошмарното нещо, което съм преживявала. Напъните ми бяха около 20 минути. Все си мисля, че ако раждането беше продължило естествено щеше да е по-поносимо, но не знам колко време щях да се влача. Надявам се сега да родя по-бързо и да не ме слагат на гадната система.

# 49
  • Мнения: 274
А защо без  епидурална?
И ако те е страх, защо искаш да те боли?
По какъвто и начин да  раждаш  епидуралната е напълно подходяща, знаеш ли че даже ускорява разкритието и всичко става по-бързо и без никаква болка?
Моят съвет: ако лекарите не те съветват да я правиш  ,да си потърсиш друга болница. Има и такива  болници , в които с разни глупости, лекарите оправдават собственото си невежество и мързел да научат и прилагат нещо ново.Примерно във ВМИ Пловдив, шефа на клиниката моля ви се не я харесвал и съответно не я прилагали,майката трябвало да се подготви да изпита някаква болка! Егати  невежеството !Ами той като е свикнал да си работи така от 40 г  насам, ела да го накараш да приложи нещо ново! Това `новото` в света си го използват  от 50 години насам.Знам , че не ме питате, но за тези, които се интересуват ще  обясня какво представлява епидуралната упойка.Защото много се дразня от невежеството на жените!Които слушат майка си или там някакви приятелки, които говорят предимно глупости по въпроса. За това колко било опасно, как можеш да останеш инвалид, как в родилното  ти давали някакъв лист да се подпишеш , че сам си носиш    риска от тази упойка и те милите в последния момент се отказвали.Дрън,дрън!Нищо такова няма! При това говоря от собствен опит! Та по същество:
Първо с една супер мини игличка те пробождат  отзад, от което абсолютно нищо не усещаш, защото предварително са те напръскали с лидокаин,с тази игличка всъщност ти вкарват още лидокаин на мястото където ще поставят епидуралния катетър.Махат я и после с по-голяма игла- специален набор за епидурална,която е облечена в нещо като гума или найлон, простете за невежеството,пак влизат в т.нар епидурално пространство, което в превод означава `кухо`, т. е. там нерви няма.Те са над него. Та в това пространство, кухо ,ти вкарват въпросната упойка , Laughing ,която може да бъде `много опасния`аналгин примерно, просто защото ,каквото и обезболяващо да приложат на мястото то отива непосредствено до нервите и обезболява сто пъти по-ефикасно от  каквато и да е друга упойка, приложена по кръвен път или през устата.Точно затова си буден и странични ефекти тази упойка няма.Докато ми вкарваше по-голямата игла, анестезиологът каза , че е възможно да усещам просто натиск. И това не усетих даже!Веднага след това,махат въпросната игла , а вътре в теб остава обаче гуменият `и катетър,който излиза навън и продължава в нещо като тръбичка на система,която залепват с левкопласт по гърба и нагоре преминава като сутиенна презрамка  върху рамото и накрая ти я лепват и горе  над гърдите.Цялата тая работа е за да не те въртят после като ти вкарватоще обезболяващо, просто ти го  слагат в отвора на тръбичката от пред. Искам да ви кажа  ,че мен ме обезболяваха,не само по време на раждането, но и три дни след това,ето  защо нямам никакви негативни спомени от него.И още нещо: вместо да слушате разни приятелки, които са родили по естествения път ,и въпреки това често обясняват колко опасна е епидуралната, просто си уредете една среща с анестезиолога на болницата , която сте предпочели,той ще ви обясни, а пък ако ви вкара в родилна зала ще  попаднете на   следната гледка, половината реват и пъшкат, а другата половина с епидуралната само си седи и в най-лошия случай гледа уплашено, ставащото около нея! Още нещо- намерете ми една майка,която е раждала първото с епидурала и второто без!Няма такава!И последно - струва около 95 лева,напълно легално си се плаща на болницата.Надявам се да съм била полезна и да ви спестя много болки!

# 50
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
аз нямам база за сравнение,
на мен ми предизвикаха раждане в 37 седмица по медицински при4ини.След 24 4аса на окситоцин успяхме да постигнем 1 см разкритие и контракции на 3 минути.Спукаха ми водите, и продължиха с окситоцина... по едно време им дожаля и ми сложиха епидурал...следваЩите 10 4аса маправо поставихме рекорд разкритието стигна до 2 сантиметра...а контракциите....  добре 4е беШе епидурала...
После по спеШност ми направиха секцио, но тъй като епидуралът се беШе отка4ил без да разбера и анестезиолога го хвана Шубето да ми сложи по силна упойка, така докато хирурга ровеШе из корема ми за да измъкне бебка усеЩах болката  а той  ми обясняваШе как бил ходил в България и там хората били много супер....
Незнам дали заЩото ме бяха натъпкали с толкова окситоцин или по друга при4ина, секциото ми се инфектира, наложи се да го отворят отново и 40 дни бах  с  отворена операция и дренажи, които сменяха всеки ден.След 40 ден запо4наха през ден, после през 3 дни и така докато раната се затвори сама....

# 51
  • Варна
  • Мнения: 974
Цитат на: sonia
А защо без  епидурална?
Надявам се да съм била полезна и да ви спестя много болки!


Много благодаря за информацията, аз вече я знам, и малко по-нагоре съм обяснила защо ще раждам без епидурална...в Аг - Варна няма анестезиолог който да ми я сложи #Cussing out, НЕ чЕ НЕИСКАМ, а не искам да раждам на друго място защото държа на лекаря си и искам той да ме изражда независимо по какъв начин #Puppy dog пък и вече е малко късно да търся друг лекар или болница, да не говорим че няма нищо сигурно при раждането, както се вижда и от горния постинг на sl, на която истински съчуствам!!!

# 52
  • Мнения: 274
Няма ли частни клиники някакви, или пък да се  поразтърсиш за друг анестезиолог? Все пак Варна е голям град. Учудвам се!

# 53
  • Мнения: 274
Сега се сетих, тук на повечето места, не е проблем да си заведеш гинеколога в чужда  клиника и пак той да те изражда.Разбира се ще струва някакви пари, но пък според мен си струва.Но има и друг проблем, нормалното раждане с епидурална се води по по-различен начин от това без и ако лекарят не е подготвен за такова  , не знам...

# 54
  • Варна
  • Мнения: 974
Цитат на: sonia
Сега се сетих...


Моя вариант е евентуално да си намеря анастезиолог който да заведа в АГ-то, за да ми бия епидурална, защото във Варна, само в една клиника (частна) имат такава услуга (упойка), и там можеш да заведеш лекар, но той само ще присъства на раждането без да взима участие...в общи линии такива са условията, доста сложна ситуация #Shocked
За това много се замислям за секцио...но все още не съм решила категорично!

# 55
  • Бургас
  • Мнения: 5 734
от 8 вечерта до 8 сутринта без системи с нормални болки и равномерни контракции на 5 мин. от 8-9.20 със система и малко по дълготрайни контракции, уточнявам без упойка. Смятам, че се справих добре но беше много изтощително. Ако ми бяха сложили системата вечерта можеше и на 12 да родя  Simple Smile

# 56
  • София
  • Мнения: 8 288
Цитат на: daisy_g
....
При предизвиканото раждане ти поставят система. Не си спомням как се казваше "нещото", което ти вливат, но това "нещо" предизвиква контракции, т.е. изкуствено получаваш разкритие.


Нещото може да е "окситоцин", използва се и за разширяване на млечните канали, ако са тесни.
Успех, стискам палци да мине всичко наред.

# 57
  • Мнения: 274
Цитат на: iliana_r
Цитат на: sonia
Сега се сетих...


Моя вариант е евентуално да си намеря анастезиолог който да заведа в АГ-то, за да ми бия епидурална, защото във Варна, само в една клиника (частна) имат такава услуга (упойка), и там можеш да заведеш лекар, но той само ще присъства на раждането без да взима участие...в общи линии такива са условията, доста сложна ситуация #Shocked
За това много се замислям за секцио...но все още не съм решила категорично!

Виж пък за това гласувам с две ръце но  не искам да предизвиквам излишни спорове във форума. Аз всъщност  родих секцио и ако искаш подробности пиши на лични.

# 58
  • Мнения: 5 622
Цитат на: sonia
А защо без  епидурална?
И ако те е страх, защо искаш да те боли?
По какъвто и начин да  раждаш  епидуралната е напълно подходяща, знаеш ли че даже ускорява разкритието и всичко става по-бързо и без никаква болка?
Моят съвет: ако лекарите не те съветват да я правиш  ,да си потърсиш друга болница. Има и такива  болници , в които с разни глупости, лекарите оправдават собственото си невежество и мързел да научат и прилагат нещо ново.Примерно във ВМИ Пловдив, шефа на клиниката моля ви се не я харесвал и съответно не я прилагали,майката трябвало да се подготви да изпита някаква болка! Егати  невежеството !Ами той като е свикнал да си работи така от 40 г  насам, ела да го накараш да приложи нещо ново! Това `новото` в света си го използват  от 50 години насам.Знам , че не ме питате, но за тези, които се интересуват ще  обясня какво представлява епидуралната упойка.Защото много се дразня от невежеството на жените!Които слушат майка си или там някакви приятелки, които говорят предимно глупости по въпроса. За това колко било опасно, как можеш да останеш инвалид, как в родилното  ти давали някакъв лист да се подпишеш , че сам си носиш    риска от тази упойка и те милите в последния момент се отказвали.Дрън,дрън!Нищо такова няма! При това говоря от собствен опит! Та по същество:
Първо с една супер мини игличка те пробождат  отзад, от което абсолютно нищо не усещаш, защото предварително са те напръскали с лидокаин,с тази игличка всъщност ти вкарват още лидокаин на мястото където ще поставят епидуралния катетър.Махат я и после с по-голяма игла- специален набор за епидурална,която е облечена в нещо като гума или найлон, простете за невежеството,пак влизат в т.нар епидурално пространство, което в превод означава `кухо`, т. е. там нерви няма.Те са над него. Та в това пространство, кухо ,ти вкарват въпросната упойка , Laughing ,която може да бъде `много опасния`аналгин примерно, просто защото ,каквото и обезболяващо да приложат на мястото то отива непосредствено до нервите и обезболява сто пъти по-ефикасно от  каквато и да е друга упойка, приложена по кръвен път или през устата.Точно затова си буден и странични ефекти тази упойка няма.Докато ми вкарваше по-голямата игла, анестезиологът каза , че е възможно да усещам просто натиск. И това не усетих даже!Веднага след това,махат въпросната игла , а вътре в теб остава обаче гуменият `и катетър,който излиза навън и продължава в нещо като тръбичка на система,която залепват с левкопласт по гърба и нагоре преминава като сутиенна презрамка  върху рамото и накрая ти я лепват и горе  над гърдите.Цялата тая работа е за да не те въртят после като ти вкарватоще обезболяващо, просто ти го  слагат в отвора на тръбичката от пред. Искам да ви кажа  ,че мен ме обезболяваха,не само по време на раждането, но и три дни след това,ето  защо нямам никакви негативни спомени от него.И още нещо: вместо да слушате разни приятелки, които са родили по естествения път ,и въпреки това често обясняват колко опасна е епидуралната, просто си уредете една среща с анестезиолога на болницата , която сте предпочели,той ще ви обясни, а пък ако ви вкара в родилна зала ще  попаднете на   следната гледка, половината реват и пъшкат, а другата половина с епидуралната само си седи и в най-лошия случай гледа уплашено, ставащото около нея! Още нещо- намерете ми една майка,която е раждала първото с епидурала и второто без!Няма такава!И последно - струва около 95 лева,напълно легално си се плаща на болницата.Надявам се да съм била полезна и да ви спестя много болки!


ЕВАЛА!
Ей това е много точно казано и медицински много вярно.

# 59
  • Мнения: 311
Аз като скорошно родила така ще ти кажа...да боли повече,но много по-кратко,което си е голямо предимство,защото никой не може да ти гарантира ако си решила да раждаш нормално/в смисъл без системи и хапчета/,колко точно ще продължи и колко ще боли.Аз предпочитам предизвиканото раждане.

Общи условия

Активация на акаунт