Как да преодолея изневярата?

  • 13 603
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 372
Аз преживях същото Tired Простих, но доверие му нямам все още, а от тогава минаха няколко месеца.....Все още анализирам и мисля по темата, не мога да спра да се самоизтезавам....Той е много мил с мен, но за съжаление не мога да забравя случилото се Tired

# 16
  • Мнения: 2 131
Може да се преодолее, важно е обаче как реагира и той, какви е обяснението му
за това, може ли честно да ти каже какво е била причината за изневярата му,
и какво мисли за съвместния ви живот от тук нататък.
В негови ръце е да ти върне доверието, а ти, щом го обичаш, и щом въобще си задаваш този въпрос,
ще успееш.
Аз мисля по абсолютно същия начин. Зависи изцяло и единствено от поведението на мъжа ти в тази ситуация - ако той осъзнава, че е сгрешил, ако покаже че държи на семейството си, тогава би могла да простиш. Разбира се, едва ли ще забравиш, но..... важно е човекът насреща ти да е точен.

# 17
  • Мнения: 2 123
Преживяла съм го, ужасно е.
Минава
Ние тогава още нямахме дете. Дадох му един месец да прекрати връзката си (много съм добра тююююю), понеже напълно ми беше ясно, че веднага няма как да се получи. Той сезакле че ще я прекрати, и естествено не го направи.
Една сутрин за 15 минути му стегнах багажчето и го пратих да си помисли и да вземе решенията за себе си.
Той мисли около седмица и запона да се примъква в къщи  отново - с рози и пържоли.
Междувременно и аз се утеших емоционално Wink. Не съм го търсила съзнателно, просто така се случи, че на момента се появи нов, разбиращ, бършещ сълзи чичо.
След около месец се събрахме отново с мъжа ми и така да днес. Минахме през много сериозни изпитания и останахме заедно.
Аз мисля, че простих вътре в себе си, години след случката.

Истината е, убедена съм в това, че когато една връзка е дълга, тя се "рутинира", има нужда от обновяване. Емоционалното разтърсване е един от вариантите за изтупване на прахта.

Дали бих простила нова негова изневяра - винаги. Само дето не трябва да знам Laughing

Дали бих изневерила аз - да. Само дето няма да позволя никой освен мен и новия обект да узнае

# 18
  • София
  • Мнения: 406
Може да се преодолее, важно е обаче как реагира и той, какви е обяснението му
за това, може ли честно да ти каже какво е била причината за изневярата му,
и какво мисли за съвместния ви живот от тук нататък.
В негови ръце е да ти върне доверието, а ти, щом го обичаш, и щом въобще си задаваш този въпрос,
ще успееш.
Аз мисля по абсолютно същия начин. Зависи изцяло и единствено от поведението на мъжа ти в тази ситуация - ако той осъзнава, че е сгрешил, ако покаже че държи на семейството си, тогава би могла да простиш. Разбира се, едва ли ще забравиш, но..... важно е човекът насреща ти да е точен.

 Peace
Смятам,че трябва да си дадеш представа какъв ще бъде животът ти занапред и би ли могла да живееш по новия начин.Едва ли такова нещо се забравя,но познавам жени,които продължават да живеят с болката.Отношението на съпруга ти към случилото се и това,което ще се случи е важно,за да избереш правилното решение за теб.Успех!!! Hug

# 19
  • Мнения: 2 336
Зависи какъв човек си. Ако не можеш да се справиш с това моят съвет е да не се съсипвате взаимно. Защото живот в ежедневни натякваници и подмятаници не е това, което би ти се искало. Също така доверието вече никога няма да го има. Ако пък си ревнива нещата могат да излязат извън граници.
Аз лично бих те посъветвала да отидеш на теравт, защото това не е проблем, с който всеки може да се справи.
Лично аз за себе си обмислям този вариант, защото си признавам, че не мога да се справя. Макар че в момента се развеждам изобщо не ми е по лесно.
Не мога да приема, че човек, който твърди, че обича половинката си може да си позволи да я нарани така.
Предполагам, че изобщо не помогнах...  Crazy

# 20
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Аз бих го възнаградила със същото  Grinning

И какво като го възнаградиш със същото?
Просто за отмъщение да ходя да се изпраскам с някой - това само още повече ще ми срине себеуважението.
Най-много, ако някога ме чукне хормона по тиквата, да го използвам като оправдание - идин вид, запазен жокер  Mr. Green

Не! Отивайки с мисълта да се изпраскаш с някой е елементарно. Тук нещата не се свеждат до отмъщение, а до това да се почувстваш истински желана щото секса ти с мъжа ти се е превърнал в рутина, в досадно задължение. Иначе защо би изневерил той  newsm78  Така ще получиш удовлетворение, което нежно ще натикаш под носа на половинката, че да се стресне какво може да изгуби. Това е по добрия вариант от това да седиш в къщи да плачеш и да се губиш, да се тормозиш от факта,че си вече извън употреба   smile3521

# 21
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 671
Говориш за много частен случай.
Случва се, но не винаги рутината в секса е причината за изневярата.
Това е причината за най-елементарната изневяра.
Не, че от нея боли по-малко, де.
И по този начин ще се завъртим в един омагьосан кръг, който няма да разбие рутината, защото ако някой ми подклажда огъня отвън, едва ли това ще ми върне желанието към мъжа ми, както и на него.

# 22
  • Мнения: 1 479
А защо успя да я допуснеш?

# 23
  • София
  • Мнения: 406
Най-малко искам да оправдавам,който и да било мъж,но мъжете не изневеряват само заради това,че секса се е превърнал в рутина,същото е и при жените.Причини всякакви било то нагон,временно настроение,импулс,любопитство,разочарование от половинката,безразличие.Има случаи,когато причината не е една.А изневярата е различна,не всеки счита,че изневярата е само секса.

# 24
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 671
А защо успя да я допуснеш?
Shocked newsm78
Ами в тази сфера не всичко се подчинява на заповедите и нарежданията на главнокомандващия...

# 25
  • Linz
  • Мнения: 11 619
А защо успя да я допуснеш?
Искаш да кажеш, че сама си е виновна?!

# 26
  • Мнения: 2 123
Случва се, но не винаги рутината в секса е причината за изневярата.

Не, по-скоро рутината в ежедневието, усещането, че си емоционално пенсиониран.

Желанието да те погледнат с "онзи поглед", желанието да ти се свие стомахът като видиш обекта на желанието, желанието да получиш романтичен смс...

Хайде, този, който не го е пожелал за себе си след 10 годишна връзка да вдигне ръка. И това ни най-малко не намалява илине променя силното чувство към съпруга/та

А тези неща не се "допускат", няма виновни... Имампредвид случаите, в които изневярата не е обичайно, рутинно занимание  за единия- тогава е друго

# 27
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 671
След почти 12 годишна връзка ми се случи само веднъж - и то супер моментно.
Аз много обичам да танцувам (мъжът ми никак  Mr. Green), и на една сватба танцувахме почти през цялото време, и то не блусове, с един подобен на мен ентусиаст.
Изпитах нещо като тръпка, ама то беше по-скоро като един приятно прекаран емоционален момент.
Иначе не съм изпитвала нужда от романтика, дадена ми от някой друг.
Искам си я от моя мъж, и туй то.

# 28
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663

Говориш за много частен случай.
Случва се, но не винаги рутината в секса е причината за изневярата.
Това е причината за най-елементарната изневяра.
Не, че от нея боли по-малко, де.
За изневярата няма частни или други случаи когато решиш и го правиш без значение от случая. А рутината в секса в повечето от случаите на изневяра е водеща
И по този начин ще се завъртим в един омагьосан кръг, който няма да разбие рутината, защото ако някой ми подклажда огъня отвън, едва ли това ще ми върне желанието към мъжа ми, както и на него.
Е при това положение наистина ще сте тежък случай. Но има и друго не забравяй че повечето мъже изпитват собственическо чувство към жената до себе си и една такава изневяра от нейна страна няма как да не го отрезви и да го върне на мястото си

# 29
  • Мнения: 2 556
Можеш да простиш само, ако вътрешно наистина го преодолееш. Аз вярвам, че всеки може да сбърка и всеки заслужава прошка, ако е наистина  решен да се поправи и съжалява за стореното. Ако има желание и от двете страни изневярата може да бъде преодоляна на 100%. Може да се живее без никакви проблеми след това, но само ако и двамата човека са решени да си дадат истински нов шанс, без натякване и др. подобни изпълнения. Изначално е ясно, че има скандал, но след като се изяснят позициите трябва да има истинско желание за разбирателство.

Не съм привърженик на теориите че "счупеното не може да се залепи вече ", "изневериш ли веднъж - край" и др. подобни, защото животът край мен ги е опровергал. Изневярата не е нито края на света, нито края на връзката или брака, стига хората да искат наистина да бъдат заедно.

Общи условия

Активация на акаунт