Какви играчки носите в детската градина?

  • 2 840
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Кое да зависи от госпожите? По-скоро си зависи от родителите, според мен. Моята дъщеря започна да иска играчка след като видя от другите деца. Аз и позволих да носи само определени играчки в градината, нищо твърде специално-първо за да не дразни другите деца, после за да не предизвиква спорове и неприятности за госпожите. Госпожите ни са Любенова и Йорданова.Много съм доволна от отношенията им с моята дъщеря, обичат я и тя тях. Лелята е малко по-така, но какво да се прави-пълно щастие няма никъде.

# 16
  • Мнения: 71
Кое да зависи от госпожите? По-скоро си зависи от родителите, според мен. Моята дъщеря започна да иска играчка след като видя от другите деца. Аз и позволих да носи само определени играчки в градината, нищо твърде специално-първо за да не дразни другите деца, после за да не предизвиква спорове и неприятности за госпожите. Госпожите ни са Любенова и Йорданова.Много съм доволна от отношенията им с моята дъщеря, обичат я и тя тях. Лелята е малко по-така, но какво да се прави-пълно щастие няма никъде.
Трябва да се извиня - току що видях - по инерция съм написала първа група - но сме втора група "Пинокио"  Embarassed блейка - какво да ви кажа.
А за госпожите - зависи от тях дотолкова, доколкото позволяват да се внасят всякакви играчки. Аз колкото и да ограничавам играчките все ще се намери някое дете донесло 2 пистолета на колан (това беше вчера) И на следващия ден моя син и той иска и не разбира защо не позволявам.
А на родителската среща госпожите поискаха да се купи телевизор. Въпреки че мнозинството беше против, родителите на едно дете на следващия ден купили и занесли в глупата телевизор и DVD!!!

# 17
  • на село
  • Мнения: 3 920
Носи понякога един Прасчо / на Мечо Пух другарчето/ и един малък еднорог, но тя си му казва агънце  Simple Smile.
Досега не са направили забележки, другите деца не знам какво носят.

А детето ти едва ли оценява играчките по финансова стойност, просто другите са му интересни,
винаги е така с чуждите играчки.

# 18
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Нашата директорка е забранила да се носят играчки-оръжия.
Големият трол си носи разни малки неща - малки книжки, колички, човечета.

# 19
  • Мнения: 5 468
Ходи с една плюшена котка на градина Mr. Green. Веднъж я бяхме забравили в петък в градината, та я мисли тази котка, какво прави сега там сама в събота и неделя... голям майтап...
И другите деца си носят някакви подобни играчки, доколкото съм видяла... госпожите не са правили забележка за тази котка, дори я знаят, че ходи с нея и ги посрещат двете сутрин Rolling Eyes.
И аз мисля, че в 1 група, едва ли детето ти преценява играчките на другите деца по финансовата им стойност Laughing.

# 20
  • Мнения: 71
Нашата директорка е забранила да се носят играчки-оръжия.


Peace абсолютно съм ЗА! Още повече има и играчки които да не са оръжия, но да са опасни!

# 21
  • Варна
  • Мнения: 1 790
В продължение на два месеца синът ми ходи на ясла с една руска изрисувана лъжица. Голям зор за таз лъжица.  Laughing

# 22
  • Мнения: 17 407
Забранено е да се взлиза в групите с играчки. КАквото носи- оставя в шкафа. КАзвала ми е, че има деца, които си влизат с играчките обаче...МНоог често носи книжки- те се четат в групата обикновено, но понякога и тях оставя отвън.

# 23
  • Мнения: 512
При нас съвсем наскоро (преди седмица) госпожата забрани носенето на лични играчки.
Били вече втора група, големи... Карали се, тя не смогвала да ги разтървава, пък и там имало достатъчно играчки.

Тази забрана се възприе много трудно от сина ми, който досега винаги ходеше с по една малка количка в джоба, за да се "състезава с приятелите" си.
Освен това другата госпожа е в несъгласие с колежката си и позволява да носят. Страшно възпитателно.
Помолих ги да се разберат двете, а не пред децата едната да казва едно, другата друго, защото моето дете вече започна да прави планове как да хитрува, да изчислява "коя госпожа ще ме посрещне утре" и може ли да си внесе играчка...
Оказа се също, че забраната важи само за момчетата, явно момичетата са кротички  Mr. Green (ама някои ги познавам, та не ми се вярва...) Та хаосът е пълен...
Принципно нямам нищо против тази забрана, защото сума ти хубави и любими играчки сме загубили/изпотрошили/подарили в градината, но... разни хора - разни идеали.

# 24
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 499
Носи, но на вратата сама ми го дава "да й го пазя". Тя по принцип не е склонна да си дава играчките. И почти нищо не чупи, та сме кошмарно заринати.
А мобилни тел имат и по-малки деца.

# 25
  • София
  • Мнения: 3 664
Не носи. Аз лично в началото на годината занесох голяма торба позабравени играчки от вкъщи, но за цялата група, а не персонално за него. Така правят и други родители. Мисля, че така е редно, а не всеки ден да изпада в истерия, че някой му е взел, повредил или счупил играчката. Гледам, че пак сме се позаринали и ще трябва да поразчистя Simple Smile

# 26
  • София
  • Мнения: 39 764
Дияна продължава да носи играчки в градината, най-често плюшени. В нашата градина не даваха само дребни играчки и музикални.

# 27
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 914
Дъщеря ми е в първа група и категорично отказва да си носи играчка. Честно казано от групата й може би има само 2-3 деца, които носят нещо. Иначе за играчки ни предупредиха, че имат много - особено плюшени, и да не подаряваме. Аз лично занесох топки за децата и мисля, че добре се приеха.

# 28
  • Мнения: 3 880
Тук имат един ден в месеца (че даже и веднъж на два-три месеца) когато могат да си вземат любима играчка и да я покажат и играят с нея. Книги и музика могат да се носят по всяко време. През останалото време си имат достатъчно играчки в градината да си играят с тях. Предполагам, че ще стават големи дразги ако всеки носи нещо ежедневно.....

# 29
  • Мнения: 6 461
Тошко носи играчки ,но играчката се оставя в шкафчето .
На градинката играят с общите играчки.

Общи условия

Активация на акаунт