Филмът "Шивачки"?

  • 5 159
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 122
Аз го гледах през ноември, добре е направен филма според мен, хареса ми като цяло. Още преди да го гледам беше споменато, че ще бъде пуснат по БНТ, но кога...Ето къде го дават все още в София http://www.programata.bg/index.php?page=details&ln=1&city=1&eid=37495, а в страната уж се върти в момента. За жалост залата не беше особено пълна, пусти му предубеждения...

# 16
  • Мнения: 4 515
Да, единият проблем е липсата на добри сценарии, а другият - твърде ограниченият бюджет.
Ами явно дори бюджетът не е толкова голям проблем, защото "Шивачки" например е точно нискобюджетен филм. В Холивуд също нискобюджетните филми са доста по-класни от големите продукции. В този смисъл аз вече избирам да гледам нискобюджетни смислени филми, отклкото скъпи простотии с гръмки реклами. Но че на нашите почти никакви пари не дават, си е факт. А най-малко заради хубавата визия си трябват пари.

# 17
  • София
  • Мнения: 3 840
Знам, че "Шивачки" е нискобюджетен филм - то действието се развива почти изцяло в един апартамент, освен него има кадри само в едно заведение и в шивашки цех, и това е всичко. Не знам доколко ниският бюджет е гаранция за смислеността на една продукция, било то и в Холивуд - гледала съм доста от холивудските продукции, които се снимат у нас - разни такива като "Механикът", "В ада" и прочие - ами те изобщо не стават за гледане. А пари че са необходими, е ясно - една добра идея може да се развие много по-качествено, ако не съществуват такива ограничения в бюджета.

# 18
  • Мнения: 2 199
И аз искам да го гледам, но не мога да отида

087 Ялта
София
25 февруари 2008 (пн) 15:00 (3 лв),
26 февруари 2008 (вт) 18:45 (3 лв),
28 февруари 2008 (чт) 15:00 (3 лв)

Дом на киното
София
26 февруари 2008 (вт) 15:00 (3/5 лв)

 Tired

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 704
Този понеделник (19/05) от 20:55 - Канал 1

# 20
  • Мнения: 3 622
Този понеделник (19/05) от 20:55 - Канал 1

Супер  Grinning

# 21
  • Мнения: 776
Този понеделник (19/05) от 20:55 - Канал 1

 Hug  bouquet

# 22
  • София
  • Мнения: 6 798
Гледах го. Ми не съм очарована, очаквах повече. Всъщност той отнесе награди за женска роля и за оператор /Емил Христов, разбира се/.А май и за сценарии. Бих казала - егати сценария!!! Актьоркста игра беше добре, ама режисурата...хайде, няма да се изказвам повече, щом ще го дават, ще го видите. На мен "Маймуни през зимата" ми хареса 10010101 пъти повече.

# 23
  • София
  • Мнения: 122
Гледайте филма, винаги има какво още да се желае...но е добро "начало" в тия смутни времена за киното Peace.

# 24
  • София
  • Мнения: 6 798
А защо "начало"... newsm78 От началото на демокрацията до сега има хубави филми, не е да няма, лошото е, че са малко.

# 25
  • София
  • Мнения: 122
 Simple Smile Ти пък взе, че ми се впечатли... така го чувствам аз като начало все още, просто идеята, че свестните филми се броят на пръстите на едната ти ръка общо взето, как да го обобщиш по друг начин...всъщност да се надяваме, че е начало, че не е задължително Peace!

# 26
  • София
  • Мнения: 6 798
 Joy
Да, наистина се впечатлих.
Хайде, след понеделник ще ми е интересно да чуя мнения.

# 27
  • София
  • Мнения: 6 798
Хайде, казвайте отзиви за филма.  Mr. Green

# 28
  • София
  • Мнения: 1 176
Не го гледах ... мрън ...
Имах желание. Още имам. Очертава се да не го гледам явно.  Grinning

# 29
  • Мнения: 1 715
Не го гледах ... мрън ...
Имах желание. Още имам. Очертава се да не го гледам явно.  Grinning
За пропусналите го има в Замунда ШИВАЧКИ
и в Арена ШИВАЧКИ

Последна редакция: вт, 20 май 2008, 21:03 от valq_78

Общи условия

Активация на акаунт