кускус

  • 10 693
  • 65
  •   1
Отговори
# 15
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Забравих нещо, ако обичате запържени става много хубав, ако след като го свариш вместо масло, сгорещяваш олио и заливаш готовия кус-кус. Променя си вкуса и става супер, но не е особено здравословно. Олиото трябва да е много сгорещено да пръска и цвърчи. Ама как го обясних и аз.  ooooh!

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 495
И ние го ядем нездравословен.Запържен и след това сварен и обилно поръсен със сирене.Убийствен е.Всяка седмица това ни е закуската в събота или неделя/т.е.около обяд/.

# 17
  • Мнения: 1 117
В Пикадили продават истински кускус, май италиански, пробвайте го, става за 5 минути, и е много вкусно, няма нищо общо с макаронения кус-кус

има и такъв "неорганичен", не от пълнозърнесто брашно, а от бяло, по-евтин, и според мен по-вкусен съответно.
Може да се гарнира по различен начин, аз го приготвям основно с късчета пилешко, и някакъв зеленчук в добавка. Масло или зехтин...  chef моето злоядо дете се моли за такава вечеря  Mr. Green

# 18
  • Мнения: 11 747
Мда, тука едни са писали за макарони, други за кускус...
Записвам се, току виж изкочило нещо интересно от темата! Аз правих по рецепта на marsy - тунизийска и веднъж по моя измислена рецепта, но на същия принцип. Точно от Пикадили си го купих. Ще следя за нови, интересни идеи! Peace


Това за запържването на макароните, преди варене е също интересна идея, не съм го правила! Peace

# 19
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Моята не е голям фен на кус-куса,но ще пробвам с мляко и запържено масло,може пък да и хареса.
В Пловдив няма Пикадили, в другите големи хипермаркети дали се продава от този италианския-Метро,Кауфланд,Била???

# 20
  • Мнения: 1 117
radost24 , да ти кажа право, не съм го срещала никъде другаде.....

# 21
  • Мнения: 444
Аз пък на моя злояд син му купих паста на формички с Мечо пух и приятели ! Сварени , изцедени с малко масло и сиренце се изтрепа да ги яде , трябва да се запася , за първи път ги виждам имаше и с Мики Маус - в Пикадили!

# 22
  • Мнения: 11 747
и аз не съм виждала кускус другаде, освен в Пикадили. Дори в арабския магазин няма, явно защото го държи сириец, а кускус-а е магрибски.

# 23
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Тъкмо се зарадвах за пастата с Мечо Пух и тя пак от Пикадили,момичета отчаяхте ме,ще взема да си направя поръчка на някоя от вас  Mr. Green

# 24
  • Мнения: 14
слагам да се загрее масло с олио , прибавям кус куса и запържвам до порозовяване. прибавям вода, оставя да поври на бавен огън. когато е почти готово - спирам котлона и покривам тенжерата с кърпа - да се задуши-зърната кус кус стават големи. прибавям сирене преди консумация. страхотно е . бабите на село го правят така.

# 25
  • Мнения: 2 708
Страшни сте момичета. Случайно погледнах, я пък да видя какво толкова има да се каже за един прост кус кус. А то се оказа супер ценно. Аз не знаех, за съществуването на магрибския такъв и смятам другата седмица да посетя Пикадили. Пък и запържен преди варенето не го бях яла никога. Мойте девойки са големи, но и те от време навреме пожелават да хапнат за закуска от българския кус кус, но смятам да ги изненадам. А само като им кажа кво нещо са яли, пък ще ги пратя в гугълеца да си го намерят и после си представям как ще се фукат и как ще се правят на отворени в училище. Просто ги знам децата какво правят, и тоя път не те ще ми разказват за еди коя си съученичка, а за това , как са били те център на внимание. При кухите тинейджъри конкуренцията е ежеминутна, на всяка цена и за всяко нещо Party
Още веднъж, благодаря

# 26
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Навремето,когато нямаше вносни макаронени изделия,най-често си купувахме юфка,която веднага запичах във фурната и след като изстине я прибирах обратно в пакета.И така,когато реша да направя си имах готово запечена юфка.Кус кус не съм запичала във фурната,но мисля,че ще стане.Скоро ще опитам.Опитвала съм го запържен.Смело твърдя,че вкусът на запечената юфка и запърженият кус кус е същия.Сега си спомням,че юфката си я хапвахме само залята с олио и туршийка.

# 27
  • София
  • Мнения: 614
Толкова често пазарувам в Пикадили, и да не знам, че там се продава арабски кускус! Веднага ще си купя! Била съм в Мароко и там съм го яла във всякакви вариации, даже си бях донесла, но тук така и не открих...Еееййй, тоя форум златен, бе! Благодаря! Hug

# 28
  • Мнения: 1 679
Lois, ще пробвам твоя вариант   bouquet

# 29
  • Мнения: 11 747
Толкова често пазарувам в Пикадили, и да не знам, че там се продава арабски кускус! Веднага ще си купя! Била съм в Мароко и там съм го яла във всякакви вариации, даже си бях донесла, но тук така и не открих...Еееййй, тоя форум златен, бе! Благодаря! Hug
да, аз съм търсила, но търсих при ориза, нахута и булгура и нямаше! След месеци разбрах, че има кускус, но е на щанда с макароните, при италианските - гледай добре, че е заврян, явно много не се купува!

Страшни сте момичета. Случайно погледнах, я пък да видя какво толкова има да се каже за един прост кус кус. А то се оказа супер ценно. Аз не знаех, за съществуването на магрибския такъв и смятам другата седмица да посетя Пикадили. Пък и запържен преди варенето не го бях яла никога. Мойте девойки са големи, но и те от време навреме пожелават да хапнат за закуска от българския кус кус, но смятам да ги изненадам. А само като им кажа кво нещо са яли, пък ще ги пратя в гугълеца да си го намерят и после си представям как ще се фукат и как ще се правят на отворени в училище. Просто ги знам децата какво правят, и тоя път не те ще ми разказват за еди коя си съученичка, а за това , как са били те център на внимание. При кухите тинейджъри конкуренцията е ежеминутна, на всяка цена и за всяко нещо Party
Още веднъж, благодаря


да знаеш, че магрибския кускус, не се вари като българския - готви се на парата на сос и после се залива леко с този сос. Из форума има рецепти за него, съвсем различно е от макароните! Peace

Общи условия

Активация на акаунт