Как се намалява омазняването на косата?

  • 15 585
  • 122
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 153
Нямам опит със суха коса но мисля, че ако се мие малко по-често със шампоан за нормална, ще има ефект!

Друг номер, който съм чувала за оправяне на мазна коса е в шампоана да сложиш 1-2 лъжички сода за хляб. Бях го пробвала по едно време, обаче се измих 3 пъти и после тръгнахме на почивка, оттам по роднини, и като се прибрах не посмях пак да ползвам този шампоан. Общо взето имаше резултат за момента, но нямам по- дълготрайни наблюдения над метода!

# 46
  • Мнения: X
Нямам опит със суха коса но мисля, че ако се мие малко по-често със шампоан за нормална, ще има ефект!
В момента съм със шампоан за нормална, но си ползвам балсам за суха.
Иначе имала съм периоди, когато колкото по-малко я мия, толкова по-суха е. Тоест- първият ден след измиването е ок. След това става все по-суха със всеки изминал ден...  Confused

Всичко зависи от вътрешното състояние. Все пак косата е отражение на състояние някакво.  Sunglasses

# 47
  • Мнения: 422
И моята е мазна..просто ген,сега мисля за разредя миенията,па да видим..ПРез лятото си мия косата на 4-5 дни,а сега не мога издьржа и 1 ден с тоз мазноч на главата Joy.Ще пробвам да сложа в шампоана аспирин..след това ще прилагам едно миене с лимон и престой от 10 мин. па после ще сменям топла..хладка и накрая ще се облея с студена.. Praynig Дано свьрши работа..

# 48
  • Мнения: 1 645
Моята се омазнява от:

- неизползване на балсам
- сушене със сешоар
- често миене
- неподходяща козметика за коса


Винаги си мия косата два пъти в седмицата.Със шампоан два пъти измивам,след това слагам балсам и стоя с него 5 мин. Суша я със сешоар само ако е мноооого наложително,инак я сресвам и оставям да изсъхне. Пробвам различни шампоани и балсами докато намеря най добрия.За съжаление след няколко месечна употреба често се случва,че пак трябва да сменя с нещо друго...правя го,колкото и да не ми се иска.Най добър ефект срещу омазняването май досега съм постигала само с продукти специално за блясък.
Помага и след изсушаване впръскване в корените на лак за коса...и така се повтаря всеки ден.
Ресането с дъвена четка/гребен,която трябва да се сменя на 6 месеца...защото дървото попива излишната мазнина.Другия трик е дебела вълнена прежда която се омотава между зъбците на гребена в самото им начало.Подменя се веднъж седмично.

# 49
  • Мнения: 422
Аз пьк ако сложа балсам  на цялата коса и тя става още по-мазна..Затова когато се сетя и то само в крайщата!! Naughty Аз сьщо не си суша косата сьс сешоар..Никога вече от 1-2 год спрях и привикнах!! Laughingто моата тая седмица я мих 3 дни подред и тя свикна и цяла седмица така.. Tired Sick

# 50
  • София
  • Мнения: 708
и аз съм със същия проблем, и се възползвам да попитам нещо. знам, че хумата е различна (бяла, жилта и не знам си още каква). за мазна коса коя се ползва?

# 51
  • Мнения: 1 802
и аз съм със същия проблем, и се възползвам да попитам нещо. знам, че хумата е различна (бяла, жилта и не знам си още каква). за мазна коса коя се ползва?
Зелена. Но сложи малко алкохол или няколко капки спирт във маската си за коса, за да я измиеш по лесно после. Аз не съм привърженичка на хумата, когато се ползва за косата... Поне при моята коса, след употреба на хума ефекта съвсем не е ''УАУ''... Rolling Eyes

# 52
  • Мнения: 224
С белтък, 1 ч. л. сол и сока на един лимон също се приготвя маска. Тя се държи половин час и е подходяща за мазна коса-това е една маска хубава е-и аз съм чувала за сода за хляб.може да се добави но не съм пробвала

# 53
  • Мнения: 1 975
Моята коса винаги е била нормална- омазняваше се на 4-5 ден от миенето, но след като започнах да си правя маската от форума, ми стана страшно мазна - на втория ден е АД. Спрях маската и започнах да разреждам миенето, от 2 дни, сега вече съм на 4 или върнах се към мойта си коса. Като се омазни прекалено я нося вързана, защото не мога да я понасям, но мисля, че съм почти готова Peace

# 54
  • Мнения: 199
пробвала съм това с разреждането на миенето ама като гледам май само при мен не действа.

# 55
  • София
  • Мнения: 708
пробвала съм това с разреждането на миенето ама като гледам май само при мен не действа.

и при мен не действа  Sad

# 56
  • Мнения: 2 388
пробвала съм това с разреждането на миенето ама като гледам май само при мен не действа.

и при мен не действа  Sad
При мен също. Омазни ли се, мия е, не мога да я чакам да свикне и да се превърне в нормална, защото не се чувствам комфортно с нечиста коса.

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711

Аз също имам много мазна коса. Напоследък май се справих с проблема  доста успешно- купих си пудра на Джонсън и на втория ден слагам по малко в корените и  разресвам.Има забележителен ефект-вече си мия косата два пъти в седмицата,а преди май всеки ден

# 58
  • Мнения: 165
Каква е тази пудра може ли малко повече инфо?! Blush

# 59
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Каква е тази пудра може ли малко повече инфо?! Blush


Най-обикновена бебешка пудра на Джонсън, предполагам че може и друга, но аз си купих тази и съм много доволна

Общи условия

Активация на акаунт