киселото мляко

  • 2 515
  • 67
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 881
Моята педиатърка ми препоръча да започна с кис.мляко към 10 месец.И тогава пробвах но малката не го хареса.Към 11 мес.също опитах да и дам и тогава много и хареса.Та в края на 11 мес.започнахме само с кис.мляко да се храним,защото тотално ми отказа АМ

# 31
  • Мнения: 3 069
На 9 месеца започнах да му давам по малко заедно с намачкан банан.

# 32
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 356
И аз съм отгледана с кисело мляко, но това е било преди близо 30г, когато киселото мляко е било истинско и кравите са пасли чиста тревица. А сега? Тц, няма да й дам скоро от тези ментета на кисело мляко, които продават. За който се интерсува, ето Сравнителен тест на български кисели млека

Последна редакция: пт, 18 яну 2008, 17:11 от Гита Ог

# 33
  • София
  • Мнения: 2 348
Аз още кърмя, но предполагам, че след това няма да се притеснявам да давам кисело мляко, защото имам възможност да си взимам домашно

# 34
  • Мнения: 8 769
Аз и на двете си деца давах кисело мляко след 6-1 месец, защото престанаха да ядат адаптираното. Нямаше как да ги оставя гладни. Wink

# 35
  • Мнения: 27
На баткото съм му давала от 4-я мисиц кисело мляко без проблем. baby_neutral baby_neutral baby_neutral
Това е било преди 7-м години.Но да си призная сега на малкия не смятям да давам, колкото може по-късно.....

# 36
  • Мнения: 31
Аз почнах от 8 мия месец да давам кисело мляко с бисквидки и и харесват,но от маика знам че на нас откакто сме се родили са ни давали мляко с вода едно към едно и е нямало проблеми.Единствения проблем е сега че млякото не е като едно време а само консерванти щом за една седмица и не се вкисва Close
 newsm78

# 37
  • Мнения: 257
Не е рано.Може да му дадеш малко.
Аз съм захранена от 40-тия ден.
според мен е рано не за друго но сега кис мляко не е каквото е било преди 20 год.В някой(или почти всички)слагат нишесте или мас за да е по гъсто и заради това не е желателно от рано да се дава. Naughty
Но естествено всеки сам преценява за детето си  Heart Eyes

# 38
  • Мнения: 3 316
Не е рано.Може да му дадеш малко.
Аз съм захранена от 40-тия ден.
според мен е рано не за друго но сега кис мляко не е каквото е било преди 20 год.В някой(или почти всички)слагат нишесте или мас за да е по гъсто и заради това не е желателно от рано да се дава. Naughty
Но естествено всеки сам преценява за детето си  Heart Eyes
                 Rolling EyesАми една позната започна да дава кисело мляко на детето си като беше на 2 седмици  Hug  невиждам проблем  Peace

# 39
  • София
  • Мнения: 15 252
Препоръчително е кисело мляко да се даде след навършване на 1 година.

# 40
  • Бургас
  • Мнения: 10 826
След годинката дадох.Преценила си,дала си...остава и да решиш дали да продължиш.

# 41
  • Мнения: 31
Аз дадох на детето си кисело мляко някъде към 9-тия месец (с бисквитки Плазмон). На мен ми носят домашно прясно мляко и си квася, нещо нямам доверие на купешките,  какво ще е това кисело мляко дето не се разваля със седмици?

# 42
  • Мнения: 179
Ние от 2 дни отказваме АМ и сно6ти и направих кисело мляко-дома6но заквасено,изяде 160 мл..АМ никога не е изявала пове4е от 100 мл.Ако и днес откаже АМ 6те давам кисоло мляко.

# 43
  • Мнения: 4 784
И аз още не съм давала кис.мляко, дори смятам да изчакам още доста време, въпреки че до сега Слава Богу, не ми е проявил реакция към определена храна.

# 44
  • Мнения: 257
Не е рано.Може да му дадеш малко.
Аз съм захранена от 40-тия ден.
според мен е рано не за друго но сега кис мляко не е каквото е било преди 20 год.В някой(или почти всички)слагат нишесте или мас за да е по гъсто и заради това не е желателно от рано да се дава. Naughty
Но естествено всеки сам преценява за детето си  Heart Eyes
                 Rolling EyesАми една позната започна да дава кисело мляко на детето си като беше на 2 седмици  Hug  невиждам проблем  Peace
То не при всички има проблем ,но има такава възможност.Ако се даде от много рано и в него има нишесте някой деца може се разболеят от целиакия(непоносимост към глутена)което е за цял живот.Според мен риска не си заслужава Confused

Общи условия

Активация на акаунт