Пюрета и микровълнова фурна

  • 1 966
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 29
Смятам а и от опит ви го казвам - претопляйте или по - скоро затопляйте храната. а самото бурканче с пюрето по -добре го сложете в съд с топла вода и там да постои и да се затопли така да нужната температура. Не готвя на микровълновата , защото не е така вкусно а и всичко изсъхва на нея......така че едва ли е подходяща за приготвяне на детска храна....а само за затопляне на водата и после готовото пюренце...ако искаш пробвай   не се губи много повече време :blush

# 16
  • Мнения: 195
и аз не съм привърженик на микровълновата. дори за нас не ползвам а за детето изобщо не бих ползвала. но това е въпрос на избор. и на котлона става бързо варенето.

# 17
  • Мнения: 814
Само топля храната в микровълнова, засега не и се е случвало да готвя в нея. Макар че като се замисля, на микровълновата има обозначени функции за печене, варене и т.н., така че сигурно няма проблем  Peace

# 18
  • Мнения: 6 029
не бих приготвяла или топлила нищо в микровълновата.не разбирам  защо се прави?за да се спести време ли ?или е по лесно? Naughty Naughty

Пести се време, електроенергия, и да, по-лесно е.

# 19
  • Мнения: 5 940
Не топля пюретата. Дори и да ги топлех, не бих използвала микровълнова печка.

# 20
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Не готвя в нея, защото просто не мога да преценя времето. Иначе колкото За, толкова и Против за МВ. Аз съм За. Ползвам я за претопляне.

# 21
  • София
  • Мнения: 627
В доста теми въпросът "за или против микровълновата" е обсъждан. Там има аргументи "против", ако на някой му се чете. Например:

За или против претоплянето на храна за бебето в микровълнова?

Vivi, мерси за линка. Изчетох цалата тема-голям спор се е заформил. Все пак резултата от гласуването беше: ЗА-84.7 % и ПРОТИВ - 15.3 %.

# 22
  • Мнения: 6 029
Ами нормално е да е такава статистика. Все пак вредите от МВ са мистични.  Laughing

# 23
  • Мнения: 106
Нямам точна информация защо, но съм го чела и гледала в предаване по телевизията.
Има достатъчно информация в Гугъл и Уикипедия, за да се вярва на някакви предавания, които само печелят рейтинг с обявяването напоследък, че ''готвенето в микровълнова не е модерно'' и за по-убедително казват, че било вредно.

В една друга тема бях постнала цитат по въпроса.
Накратко: микровълните удрят молекулата на водата (в съответната храна) и понеже е несиметрична, тя се завърта, при това с голяма скорост, при което се получава кипене => храната се стопля.
Кажете ми сега къде е ''вредното''???

Разбира се всеки си има право на мнение  Hug

# 24
  • Мнения: 31
В тази тема има доста интересни неща по въпроса http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=145706.0

Виж и тук http://www.rense.com/general70/microwaved.htm
Аз лично не приготвям нищо за детето в МВ

Сетих се, че в предаването на Иван Звездев имаше една поредица за храни за най-малките и там казаха, че не бива да се ползва микровълнова фурна за приготвянето на храни за децата, понеже (тука карам по спомени) се променя информацията, която водата носи на клетъчно ниво - това би обяснило резултатите от опитите с растенията на втория линк. 

Последна редакция: сб, 19 яну 2008, 02:11 от vasilisa ujasna

# 25
  • Мнения: 1 062
Изчетох информацията от линковете - благодаря   bouquet. А що се отнася до това, колко други вредни неща има, вярно е. Но тук става въпрос за детето ми така, че щом имам съмнения, че може да му вреди, предпочитам да не я използвам. Както се опитвам да и приготвям здравословна и полезна храна ( варя зеленчуците на пара, защото смятам, че така е по-полезно), защо да рискувам с нещо, за което се казва, че вреди. Освен това винаги ще има, кой да го опровергае. За нас я използвам редовно, но за нас не търся домашни зеленчуци и плодове за да нямат нитрати и не купувам винаги най-качественните продукти, а за детето си го правя. Въпрос на избор е, не го написах за да убеждавам някой, колко вредна е МВ и да чета проповеди - изказах личното си виждане  Simple Smile

# 26
  • Мнения: 745
обкръжени сме от толова вредни неща,който използваме в ежедневието си!!!поне едно се опитвам да спестя на детето си,докато е толкова малко.не карам никога на сила да си сменя мнението,просто споделям!

# 27
  • Мнения: 6 315
Извинявам се, но водата не може да си промени информацията на клетъчно ниво, щото няма клетки в нея.  Peace

Претоплям в МВ печка, не готвя вътре, защото не съм свикнала. Сами по себе си тези вълни са най-безвредните от всички вълни, които използваме по някакъв начин. Трябва да се внимава, защото в МВ печка храната/течността не се затопля равномерно. Това е.

# 28
  • Мнения: 31
Извинявам се, но водата не може да си промени информацията на клетъчно ниво, щото няма клетки в нея.  Peace
Може би не съм се изразила добре - смисъла е, че се променя информацията, която водата носи на клетките в организма. 

# 29
  • Мнения: 6 315
Може би не съм се изразила добре - смисъла е, че се променя информацията, която водата носи на клетките в организма. 

Добре Simple Smile. Както и да е, занимавала съм се доста с физика и химия, трудно би било на някого да ме убеди, че МВ фурни вредят и променят молекулите по някакъв начин.

Общи условия

Активация на акаунт