Съветите на майките и бабите...

  • 1 576
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 929
От свекърва ми - да кърмя, колкото мога повече време, да лягам да спя, когато и бебето спи, да си пазя кръста. От майка ми - да проветрявам стаята всяка сутрин, да извеждам детето на разходка всеки ден, да го храня предимно със супи, да се грижа за себе си винаги, щом ми остане време за това.

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Съвети съм получавала само от майка ми.
- Да обличам бебето толкова, колкото обличам себе си
- да не кърмя по часовник, а според бебето;
- да мажа бебето с  измита /изварена/ мас, след като получи тежка алергия от всички прехвалени бебешки мазила и бях почти обезумяла от ужас; маста го оправи за няколко дни.
Това, когато синът ми беше бебе, иначе и сега получавам постоянно съвети за него, но няма как - професионално изкривяване и е, нали е детска учителка Mr. Green

# 17
  • София
  • Мнения: 1 262
от мама - да топля коремчето на бебо със сешоар - е няма друго такова успокоително  Peace

# 18
  • Мнения: 4 406
не са ми давали съвети, може би само да упорствам в кърменето, но много са ми помагали.

# 19
  • Мнения: 1 674
Не съм получавала съвети от майка си и от свекърва си.Гледам си децата сама без ничия помощ и се справям чудесно.Честичко чета форума и съветите са предимно от там.В крайна сметка последната дума имам аз.  bouquet

# 20
  • Мнения: 27 524
Това скоро го писахме  Simple Smile

# 21
  • Мнения: 270
И от двете горе долу едни и същи съвети получавам. Най важните: да не се ядосвам за щяло и нещяло (и по време на бременността и сега) защото бебетата усещат всичко; да спя (или да си почивам) когато бебето спи. Майка ми по принцип не ми се бърка много но свекито като почне да повтаря едни и същи неща по 100 пъти  ooooh!

# 22
  • Мнения: 3 069
С малкия не приемам съвети от никой.....
Някои предложения харесвам други не но винаги правя това, което аз смятам за правилно.

# 23
  • Мнения: 257
от мама - да топля коремчето на бебо със сешоар - е няма друго такова успокоително  Peace
Shockedмного интересно,ще го изпробвам че много ни мъчат тия колики
А по темата от свекито и нейните "съвети" аман вече #Crazyпредимно се вслушвам в сестра ми която има дете на 4 год и в майка ми.Повечето пъти аз ги питам какво не ни е ясно и се радвам че не ми досаждат с излишни съвети Mr. Green

# 24
  • Мнения: 257
С малкия не приемам съвети от никой.....
Някои предложения харесвам други не но винаги правя това, което аз смятам за правилно.
smile3501и аз пресявам всичко и се доверявам най вече на собственото си мнение

# 25
  • София
  • Мнения: 928
За съжаление ценни съвети от майка ми не съм получила Sad Оспорва всичко - каквото съм чела, каквото са ме посъветвали приятелки с по-големи деца, по-компетентна е дори и от педиатърката ни Sick

# 26
  • Мнения: 1 919
неслушам никой.....и не троша нерви

# 27
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Съвети ,които съм получавала и използвам са
-Ден без разходка , ден загубен за детето
-Децата издържат на студ , но не и на жега , така че да не ги навличам и изнежвам

# 28
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 915
- Да не претоплям детето и да не го увивам с 5 ката дрехи.
- Да излизаме всеки ден на разходка, освен в дъжд и мъгла.
- Да преобличам детето със спокойни жестове, тъй като то усеща бързането и става неспокойно - учудващо, но е така.

Засега за тези се сещам.

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Майка ми ме научи как да се справям с коликите и кога са дошли,защото аз не бях сигурна и се чудех  защо почна да плаче.Друго не се сещам...

Общи условия

Активация на акаунт