Децата причина ли са за разпадане на семейството?

  • 3 004
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 425
Някои хора стават за сексуална връзка, но за бащи (майки) не стават. Или пък просто не искат деца.

# 16
  • София
  • Мнения: 4 493
Много е тъжно  Sad
От темата излиза , че "Ако искате връзка с определен човек - недейте да имате деца от него"

# 17
  • София
  • Мнения: 6 999
dioni, не излиза, защо така реши?  newsm78

Поне моето мнение не е такова ...а и на 'мъжете'. Детето просто засилва процесите. Ако връзката е стойностна и човека с/у нас е такъв - детето прави нещата още по-истински, ако е обратното...обратно...

# 18
  • Мнения: X
ааа не не
Пантер го е казал
ако искате да имате връзка с човек, който не иска деца или иска, но не става за родител..... недейте да имате деца
ама дори знам за хора, които са съгласни с тая постановка и доброволно се вкарват в нея

въпрос на избор е, в принцип може и без деца да се живее, има хора и дори семейства има, които това ги устройва - ако към такъв 'мъж' се е прикрепила такава жена, защото съгласете се, има и много жени, които не искат да има деца - тогава схемата ще сработи добре....

 Peace

Иса, аз пък се дистанцирах от мнението, че човек ако не иска деца, не е стойностен

# 19
  • Мнения: 1 559
Сиси,според мен детето е "реактив",както се изрази Иса...и ако вече нещо е куцало във взаимотношенията  бомбата избухва... Sick newsm78

# 20
  • София-Велинград
  • Мнения: 1 310
Сиси,за това ,че много от нас са останали сами или по време на бремеността си ,или малко след това вина нямат децата. NaughtyСпоред мен някой мъже се уплашват от предстоящата отговорност като бащи.Мислят си,че искат да имат деца,след това или бягат още преди те да са се родили или малко след появата им осъзнали ,че за тях това е; грешка;-че тази;грешка; им променя живота а те не са готови на това.Страховете на мъжете а  не децата са повод за това,за което ти питаш. Crossing Arms
Малко объркано го обясних,но дано сте ме разбрали Peace

# 21
  • Мнения: 623
Славе, това е едната страна на монетата...другата е, че някои жени си мислят, че щом "родят дете на някой мъж", той им е в кърпа вързан и те могат да правят, каквото си поискат

# 22
  • София-Велинград
  • Мнения: 1 310
Съгласна съм ,Дани ,така е ,не го отричам. Peace

# 23
  • Мнения: 2 336
Дани, ситуациите, които описвам не жената прави каквото си поиска и смята, че мъжът й е в кърпа вързан. По скоро мъжът прави точно това. Не искам да става разделение на мъже и жени. Виждала съм и жени, които си зарязват децата, за да могат да се наслаждават на живота (меко казано).  Sick
На мен ми се повдига от такива, повече отколкото от сродните им представители от мъжки пол.

# 24
  • Мнения: 623
Сиси, не визирам конкретни ситуации, говоря по принцип Simple Smile

# 25
  • Мнения: 903
Според мен някой мъже се уплашват от предстоящата отговорност като бащи.Мислят си,че искат да имат деца,след това или бягат още преди те да са се родили или малко след появата им осъзнали ,че за тях това е; грешка;-че тази;грешка; им променя живота а те не са готови на това.
Славе, това е едната страна на монетата...другата е, че някои жени си мислят, че щом "родят дете на някой мъж", той им е в кърпа вързан и те могат да правят, каквото си поискат

Според мен истината обединява тези две мнения и там е причината за многото разводи - единият от двамата (този с по-незрелия поглед върху нещата) започва да гледа на другия като на в кърпа вързан и длъжен на това или онова. Наличието на деца може само да задълбочи дискомфорта у този - по-незрелия, но самите деца не могат да бъдат причина за разпадането на брака. Той/тя ако още карат някакъв късен пубертет (пък е пълно с пубери и на 30 и на 40г.), и без деца не биха били способни да поддържат пълноценна връзка. Но докато не се е появил наистина сериозен ангажимент, какъвто е отглеждането на дете, една "некачествена" връзка може да се проточи във времето бая дълго. Появата на детето в такава "некачествена" връзка просто изиграва ролята на катализатор, под въздействието на който проблемите между двамата партньори избиват на повърхността.

Пак ме напъна на философстване, Mr. Green ама това е наистина, което мисля.

# 26
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
по история ни учиха че

ПОВОДА Е РАЗЛИЧЕН ОТ ПРИЧИНАТА

та повода може да е раждането, но причината е проблем в семейството. повод ВИНАГИ може да се БНАМЕРИ ако се търси.....
така че С
Иис за мен всичко е въпрос на време - съгласна съм че проблемите покрай раждането и гледането на деца са като катализатор на процесите.... но така или иначе и без деца нещата ще вървят към същото

не говоря за случаи на НАСИЛСТВЕНО НАТРИСАНЕ на дете - това вече си е изнудване на партньора и носи всички негативи на насилването...

# 27
  • Мнения: 903

ПОВОДА Е РАЗЛИЧЕН ОТ ПРИЧИНАТА

та повода може да е раждането, но причината е проблем в семейството. повод ВИНАГИ може да се БНАМЕРИ ако се търси.....
така че С
Иис за мен всичко е въпрос на време - съгласна съм че проблемите покрай раждането и гледането на деца са като катализатор на процесите.... но така или иначе и без деца нещата ще вървят към същото


Именно, catnadeen, и на мен това ми беше основната мисъл, че ако в отношенията между двамата тлее някакъв скрит проблем, и без да имат деца, в някакъв момент връзката им ще се разпадне. Точна като при бомбите с часовников механизъм  Misc Bomb -  избухването е гарантирано, просто е отложено във времето. Появата на дете в една такава връзка може само да "пренастрои часовника", така че "експлозията" да се състои по-рано.

# 28
  • Мнения: 1 023
Напоследък много се размножихме. Ние, родителите, отглеждащи сами децата си. Аз лично за себе си наблюдавам една много гадна тенденция:
Семействата се разпадат в момент, когато ще се ражда дете или то съвсем скоро се е родило.
Има ли такова нещо според вас? Каква е причината?

разпада се възката мъж-жена.
не семейството.
семейство е  тогава, когато има кръв (кръвна връзка), преди това е само връзка.
семейството се модифицира - семейство от майка и дете.
а този вид семейство, по мои ли4ни наблюдения е доживотно.
майката прави семейството. тя е сърцевината.
детето само "смуче", докато може и само или докато може въобще.
и поради броя смукателели - се променя конфигурацията.
всеки иска да е на първа линия.
и аз също.

# 29
  • Мнения: 4 458
Знаете ли, аз много често съм мислила по този въпрос и съм категорична за моя случай, че без децата щяхме да си живеем чудесно.

С появата на децата се появяват и нови, непознати за двамата отговорности и задължения. Смея да твърдя, че не толкова децата и грижите по тях са причина, а опитите на семействата да "помагат". Ситуацията се нажежава когато се започне с: аз съм гледал/а деца и знам, че така трябва или олеле, каква майка е тя щом еди какво си или каква съпруга е тя ако не сготви или днес не е изгладила.... Все неща които наливат масло в и без това накладения огън. Колкото и двама души да се опитват, все идва деня в който подаваш на напрежението и стреса, търсиш отдушник....

Та, децата косвено не са причината а повода да се стигне до раздяла. Ако на пример (пак за моя случай става въпрос) живеехме на неутрално място - без идиотски забележки и тям подобни съм склонна да вярвам, че нещата щяха да се развият по различен начин.
Има и друг фактор - парите, които никога не достигат.

Общо взето не детето като същество е причината, а последващите го стресови ситуации.

Вярно е и това, че има връзка и с егоизма на родител-я/-ите....

Доста условия има за една раздяла, но ако имаше анкета към темата бих отговорила НЕ, детето не е причина сама по себе си  Peace

Общи условия

Активация на акаунт