Колко пъти на ден миете зъбите на децата?

  • 3 343
  • 54
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 812
засега само един път/вечер/,но с тенденция за и сутрин!

# 31
  • Мнения: 613
Сутрин и вечер. Откакто се помни. Вече и е станало навик. Самата тя не заспива и не излиза, без измити зъбки. Ако е яла някакви лепкави сладки храни - мия ги и след това.

# 32
  • Мнения: 205
По принцип по два пъти на ден-сутрин и вечер

# 33
  • Мнения: 147
      Намерих интересно инфо на тази тема : Почистване на детските зъби. Погледнете, ако ви интересува. Simple Smile

# 34
  • Мнения: 94
Ние ги мием сутрин и вечер,но нещо не ще много,много да му ги мия и почва една борба... Whistling

# 35
  • Мнения: 480
Kozunak, интересно инфо! Благодаря!

# 36
  • гр.София
  • Мнения: 219
Обикновено ги мием сутрин и вечер. Най-често го правя аз. Малкият е на 4 години и не иска да ги мие сам. Как е при вас? От кога започнаха сами да ги мият?

# 37
  • Мнения: 480
Моят чистник иска сам да ги мие... И мисля, че се справя... Но първо минава моята четка, после го оставям сам... в това време и аз си мия моите зъби и на него му е много забавно....

# 38
  • Мнения: 613
Как е при вас? От кога започнаха сами да ги мият?

Дъщеря ми скоро ще навърши 7, но все още основното миене го правя аз. След това и предоставям четката да се мие сама, колкото иска. Предпочитам да съм сигурна, че зъбките ще са измити добре. Освен това, последните 2 години е в период на смяна на зъбки. Тези, които се клатят я болят при миене и тя, за да ги щади пропуска цялата страна.

# 39
  • Мнения: 1 312
Малкия си играе повече с четката,върти я из устата,дъвчи я,изяжда се пастата,затова аз му ги измивам после качествено bowuu

# 40
  • Мнения: 3 622
Сутрин и вечер  Peace

# 41
  • Мнения: 3 479
Само вечер, а би трябвало поне 2 пъти на ден... Но сутрин така ужасно му се спи и винаги бързаме, става полузаспал, отива до тоалетната, обличам го и потегляме за 10-15 минути ... иии пропускаме зъбките, а е хубаво да му създам навик. Когато не е на градина си ги мие по-често.

И у нас е така с Матей. Просто няма начин да го накарам да си измие сутрин преди градина зъбите. Засега два пъти на ден е само в събота и неделя. Аз се притеснявам, че не ми дава да му помагам въобще, а забелязах, че зъбките вече леко са променили цвета си. Не дава и дума да се издума, че трябва да му покажа как да го прави по-добре.
На Криси пък въобще не му мием зъбите Sad Не дава и това е, а е вече на 2 години. Той по-принцип е по-особен като характер, та не мога да използвам по-големите като пример за подражание. Като си реши и не обръща внимание на нищо.
Дайте някакви съвети, какво да правя newsm78

# 42
  • Мнения: 480
Галче, при нас е в сила подръжанието...
Каквото ме види да правя, иска и той...
Пробвай да си измиеш зъбите пред него кажи му, че е много хубаво... и му дай четката сам да пробва...
В никакъв случай не го насилвай!

# 43
  • София
  • Мнения: 62 595
За да се научат да си мият сутрин зъбите и казвах, че пастата за зъби действа разсънващо и после ще им е много приятно. Поне при мен е така - докато не си измия зъбите не мога да си отворя очите.

# 44
  • Мнения: 4 187
Сутрин и вечер, но ако зависи от нея непрестанно ще е в банята! Голямо миене, голямо плескане, така е и с миенето на ръце. От както извършва тези дейности сама, консумацията на вода, чувствително се повиши  Confused!

Общи условия

Активация на акаунт