ЕС

  • 1 320
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: *Biba*
Ти нали щеше да кандидатстваш за немско гражданство? Като имаш такова после спокойно можеш да вземеш майка си да живее при теб без значение какви визови и безвизови режими има...
Защо, с какъв статус тогаваще е майка й? Няма ли въпреки това да и е необходимо раzрешение?

# 16
  • Мнения: 3 880
Цитат на: rosa
Защо, с какъв статус тогаваще е майка й? Няма ли въпреки това да и е необходимо раzрешение?


Ами със статус "майка на немски гражданин" Wink (неzнам кое раzреШително точно от всичките дават в тоzи случай). Всеки немски гражданин има право майка му да живее при него, не си спомням точно в кой zакон го четох. РаzреШение със сигурност Ще трябва, но по тоzи начин Ще й е в кърпа върzано така да се каже...

# 17
  • Мнения: 1 630
Цитат на: teopr
Дали подобни решения ще се вземат или не зависи от българските политици и от това дали народа ще се съгласи с техните решения.


Гратисните периоди, в които няма да може българи да работят в ЕС ни най-малко не зависят от нашите политици. Това са решения, които се взимат от правителствата на приемащите страни.

Значи, визи няма да има. С приемането ставаме пълноправни членки на ЕС.  Едно от правата, които ще имаме като такива, е че можем да живеем във всяка страна членка (тоест майката на Деби може да иде при нея дори и тя да не стане германски поданик)  Да живеем, но не да работим. Като периода, в който няма да можем да работим никой не може да ви го каже от сега колко ще трае. Знае се максимално дългия срок и той е 7 години.  Схемата е 2+3+2 - това са периодите, в които всяка от станите членки може да ограничи достъпа до пазара на труда в зависимост от "миграционната заплаха" и нуждите от работна ръка.  
Става въпрос за свободния достъп до пазара на труда - отиваш и работиш без специално разрешение или работна карта, а не изобщо за работа. През тези години ще продължаваме да можем да работим като сега - с работни карти.

Гратисния период е абсурден (няма да задълбавам, че стана дълго), но по никакъв начин не е нещо ново, въведено  специално за  България и Румъния. Има  го сега за 10те нови членки, имало го  е на предишните вълни на разширямане - примерно за Испания или за Гърция.

# 18
  • Мнения: 3 423
Цитат на: *Biba*
Цитат на: rosa
Защо, с какъв статус тогаваще е майка й? Няма ли въпреки това да и е необходимо раzрешение?


Ами със статус "майка на немски гражданин" Wink (неzнам кое раzреШително точно от всичките дават в тоzи случай). Всеки немски гражданин има право майка му да живее при него, не си спомням точно в кой zакон го четох. РаzреШение със сигурност Ще трябва, но по тоzи начин Ще й е в кърпа върzано така да се каже...


Няма немско, няма патагонско гражданство. Ако България влеzе в ЕС, всеки българин Ще може да живее където си иска в ЕС. И е все тая, дали дебеланата Ще е бялгарка или немкиня в тоzи момент, майка й Ще получи Aufenthaltserlaubnis.

# 19
  • Мнения: 3 880
Цитат на: Liska

Няма немско, няма патагонско гражданство. Ако България влеzе в ЕС, всеки българин Ще може да живее където си иска в ЕС. И е все тая, дали дебеланата Ще е бялгарка или немкиня в тоzи момент, майка й Ще получи Aufenthaltserlaubnis.


Ами щом е 100% сигурно-добре (аз не съм се итересувала какво и как ще се промени) някой обаче по-горе спомена, че ще си остане визовият режим, та затова напомних и този вариант на Деби.
Ако си остане визовият режим едва ли ще е все едно дали Деби е българка, германка или патагонка?  Wink

# 20
  • Мнения: 114
Биба, какъв визов режим има Германия с България #Shocked ?
родителите ми идват вече два пъти като само си хванат самолета и кацнат при мен, няма визи, покани и тем подобни... аз ли съм пропуснала нещо Confused:

# 21
  • Мнения: 3 880
Цитат на: E_lena
Биба, какъв визов режим има Германия с България #Shocked ?
родителите ми идват вече два пъти като само си хванат самолета и кацнат при мен, няма визи, покани и тем подобни... аз ли съм пропуснала нещо Confused:


Ох, ние тук докато се разберем ще съмне. Laughing  Laughing Родителите ти едва ли идват да живеят при теб, предполагам че едват за 1-2-3 месеца най-много и си заминават. Без виза в Германия може да се се остане до 3 месеца, всички, които искат да стоят по дълго- работа, учене или дъъъъълго гости имат нужда от разни визи и разрешителни. Някой по горе спомена, че можело като влезем в ЕУ-то тези условия да не отпаднат автоматично както за другите членки до сега, а да си останат. Деби искала да вземи майка си след пенсия да живее при нея (не да дойде на гости) и затова се "стресна" от това нещо...... та така, дано сега да стана ясно, ако не здраве да е Wink  Laughing

# 22
  • Мнения: 4 244
Так, така.
Гледам голям спор сме развихрили.
Биба ме е разбрала правилно. А другото дето го дъвчем - рибата оше в морето, ние тигана сме приготвили.
Кой знае до 2007 какво още ще им дойде на акъла на "умните" политици от Бг и ЕС.
Каквото и да умуваме мисля че е безсмислено в момента.
Ще видим ний кон боб яде ли на 01.01.2007 Wink

Общи условия

Активация на акаунт