Искаме ли детето да спи на възглавница в детската градина?!

  • 3 969
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 426
Утре да не те питат "Искаш ли детето ти да спи с одеало или юрган", че от ХЕИ пуснали незнам си каква наредба и следва да закупиш 2 комплекта и т.н.

# 16
  • София
  • Мнения: 903
В нашата детска градина също спят без възглавници. Но тъй като моята и вкъщи спи без възглавница, изобщо не съм питала и не знам дали може да си донесеш, ако искаш. Но няколко пъти съм влизала в спалното помещение, и на нито едно от креватчетата няма възглавница, та това ме навява на мисълта, че сигурно не е разрешено да си носиш от вкъщи.

# 17
  • Мнения: 959
И ние сме без възглавници, и никой не ни е питал спи ли детето без /със възглавница.Не разрешават от ХЕИ и това е.Спално бельо не са ни искали.

# 18
  • Мнения: 1 312
Втрещихте ме Shocked
Защо се прави това?
За да се избегне някакво изкривяване на врата,гръбначния стълб...?
Или заради праха и акарите,които се въдят вътре?
Щом е от ХЕИ значи е по някакви медицински причини,не просто защото е по-лесно за персонала... Thinking
А това с дюшеците по земята що за мода е?
Настръхвам като си представя сина ми да пази завет на фикуса #Cussing out
Както се развиват и разголват,и ако не са добре уплътнени вратите и прозорците нищо чудно да настиват непрестанно Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 702
Как така децата спят на земята Shocked  Вие направо ме изумихте #Crazy

# 20
  • Мнения: 2 614
Изненадахте ме много с тази тема!  Shocked Дори не съм си и помислила, че трябва да питам за възглавница  newsm78
Но пък лелката ми каза, ч еотскоро детето заспива трудно наобяд, а преди заспиваше, преди още главата и да е паднала на възглавницата.
Същевременно отскоро започна вкъщи да ляга върху възглавницата и все върху нея иска да спи?
Дали има връзка между двете неща? Още днес ще проверя как стои въпроса в нашата ясла!  Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 3 421
Как така децата спят на земята Shocked  Вие направо ме изумихте #Crazy

Айде пак с нашата детска градина предизвикваме учудване...вече ме е страх да спомена.
Чакам някой да каже за още една такава детска градина в страната, но не...
От чужбина майките са казвали, но за България може ние да сме пионерите  Laughing

# 22
  • Мнения: 2 567
Етиа, и в нашата спяха на земята. Е, не точно да самия под разбира се  Simple Smile Но не бяха и дюшеци. Някакви малки походни легала, доста близко до земята. А това беше все пак преди четири години. Така, че и други "луди" има  Simple Smile Никога не съм се притеснявала и моята щерка и един ден не е била болна. На такива неща обаче спяха по-големите деца.

# 23
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Ами хубаво е, че поне питат иска ли детето, не иска ли... При нас също май са без възглавници, прочетох във форума за тази практика и на родителската среща поогледах креватчетата - нямаше възглавници. Мислех да питам дали може да му занеса, ама така и не попитах.  Спял си следобяда без пробем. Вкъщи спи на височка възглавница, но пък той си ляга късно, ставаме рано за градина и явно на обяд е толкова уморен, че сигурно и на стол би заспал...

# 24
  • Мнения: 924
Как така децата спят на земята Shocked  Вие направо ме изумихте #Crazy
В САЩ децата също спят на дюшечета на земята.

А по темата... аз по скоро бих се учудила ако дават възглавници без да попитат. Ако детето е свикнало така вкъщи, разбира се че трябва да получи и там, но пък толкова много родители предпочитат децата да спят на равно.

# 25
  • Мнения: 702
Как така децата спят на земята Shocked  Вие направо ме изумихте #Crazy

Айде пак с нашата детска градина предизвикваме учудване...вече ме е страх да спомена.
Чакам някой да каже за още една такава детска градина в страната, но не...
От чужбина майките са казвали, но за България може ние да сме пионерите  Laughing

Не знаех, че в някой градини това е прието Embarassed Помислих си, че причината е недостатъчна леглова база,а то било модерно Crazy

# 26
  • Мнения: 2 614
Оказа се, че и в ношото ясла спят без възглавници, питах снощи, но лелката каза, че ще купуват май...
Че защо? Нека си спят така.... Ще видим и тази нова мода...

# 27
  • София
  • Мнения: 7 097
В нашата градина спят без възглавници, но не са ни питали дали искаме. На Калина не й е проблем, тя в къщи спи на много ниска възглавничка, която по някое време избутва и на практика спи без възглавница.

# 28
  • Мнения: 7 391
                    Преди мноооооого години ХЕИ забрани спането с възглавници по здравословни причини.До сега не съм чула за нова наредба ,която да задължава закупуването и ползването на възглавница.Голямата поиска възглавница и и занесох.Малкият си спи без такава и в къщи.Това е по желание на собствените ни деца .Мисля,че няма такава наредба /задължаваща/ , а е просто поредната измислица .

# 29
  • София
  • Мнения: 2 079
Преди 20 години по предписание на ХЕИ (по-точно в София) възглавниците бяха премахнати от употреба. Сега вървят едни санитарни инспекторки (пак в София), които дават предписания със срок един месец, с което задължават в детските градини да се върнат възглавниците за децата. Има деца, които спят с възглавници, но има и такива, които не искат и не могат да спят с възглавници.
Затова са питали в детската градина искат ли детето да спи с възглавница или не. И тези родители, на които децата са свикнали с възглавница трябва да донесат такава от вкъщи, ако не се закупят възглавнички за всички деца от заведението.
А за практиката за спане на земята съм втрещена! #Crazy Shocked
Досега не бях чувала за такава практика. Tired

Общи условия

Активация на акаунт