Неразрешим проблем

  • 7 676
  • 110
  •   1
Отговори
# 30
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
И последно какъв е проблема на мъжа ти?

# 31
  • Мнения: 4 965
Нищо не ми е ясно.
Как така са ти навредили вашите? Та нали са купили апартамент, те го плащат, вие живеете в него без пари, някой ден ти ще го наследиш и т.н.
...
Май наистина единственият проблем на мъжа ти е, че апартаментът не е на негово име? Да не е решил да се развежда?
А това - вашите като собственици да му плащат ремонта или да си мисли, че плащането на един ремонт покрива придобиването на собственост - е направо безочливо.
Какво можеш да направиш? Отговор - разберете се с вашите и им плащайте наем.
А и сега не пречи да "се сдобиете" с ваш имот - още повече, че не плащате наем и можете да отделяте пари да плащате друг кредит и за друго жилище.
И още нещо можеш да направиш - целувай ръцете на майка ти и на баща ти и кажи и на мъжа ти да си наляга парцалите и да не иска много, а и той ръка да целува. Родителите на пълнолетните деца с нищо не са длъжни - еле пък да дадат покрив над главата и на половинките им.
Казали са хората - "дадеш му пръст, а то ти захапе цялата ръка"...

# 32
  • Мнения: 3 423
Само ,който е в такова полужение може да ме разбере .
Отношенията страшно много се обтегнаха и не издържам вече
Била съм и в полужение и целожение, та те разбирам.
Нормално е да са ви обтегнати отношенията. Или се
разберете като мъже, бъдете хладни и трезви, или
се ометете от това жилище и настоявайте (законово)
да ви бъде изплатен ремонтът. Според описаната от
теб ситуация обаче родителите ти имат право. Вие сте
тези, които не сте се обезпечили с договор овреме.
Стига си мрънкала, стегни го твоя пич и действайте.

# 33
  • Мнения: 127
За такава наглост и неблагодарност не бях чувала .Значи родителите в името на това да са добре младите са се лишили с години да изплащат кредит  , а той че бил направил един ремонт и вече собственик ще иска да става     ooooh!  Според мен съпруга ти не е прав  на твое място бих провела доста сериозен разговор с него и бих го сложила на мястото си. .След като родителите ти са се жертвали толкова за вас не вярвам след време да ви изгонят само защото не е на ваше име .

# 34
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Аз не прочетох никъде да е искал да става собственик,пък и авторката много бегло е написала ситуацията относно мъжа си,та в крайна сметка не схванах за какво иде реч.

# 35
  • Мнения: 127
А ти ако виждаш, че проблема е неразрешим и това по някакъв начин би развалило семейството ти , изнесете се или на квартира , или предложи на съпруга ти да купи жилище с кредит (ако нямате кеш) , да си го пише на негово име , да му направи ремонт и да си живеете там .

# 36
  • Бургас
  • Мнения: 702
Можеш  също да му кажеш, че вместо да му плащат ремонта, известно време няма да им плащате наем.
Пък дано се усети.

# 37
  • Мнения: 4 965
Аз не прочетох никъде да е искал да става собственик,пък и авторката много бегло е написала ситуацията относно мъжа си,та в крайна сметка не схванах за какво иде реч.

ОК, френдке  Heart Eyes.
Не иска да става собственик, но още по-зле - иска да си живурка в апартамента, а тъстовете хем да го изплащат, хем ремонтите да правят за тяхна сметка, хем...
И пак питам: кой плаща сметките? Или и тях трябва да плащат собствениците?

# 38
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Мерси azaf! Heart Eyes

# 39
  • София
  • Мнения: 8 283
Много нагло от страна на мъж ти при положение, че както казваш ти вашите не мрънкат и не натякват.
Разликата между ремонта на жилището и самото жилището е, че (примерно) едното след 2-3 години е отишло по дяволите (пак е за ремонт), а другото струва 2 пъти толкова.
Да си наляга парцалите и да мълчи.

milsim1, не бих подписала. При това защо си мисля, че ако е на твое име 1/2 от имота занчи 1/4 е на мъж ти

# 40
  • София
  • Мнения: 4 042
Решението е много просто. Хващате си г... в шепи и излизате на квартира. Плащате си наем или теглите кредит и си купувате ваше жилище. И си знаете,че всеки вложен лев си е за вас. Финансовата страна е сериозна,но пък самочувствието е друго. Сега ще кажеш,че не можете да си го позволите ,щото дрън-дрън. Ми като не можете си налягате парцалите и си траете. Щото мъжът ти в момента е "заврян зет" - не знам дали сте го чували това определение. Друг е въпросът,че вашите като са искали да купят жилище не е необходимо да го натякват. Искали са-купили са, насила никой не ги е карал. Но хора всякакви, а и не стана ясно дали някой нещо ви натяква. Та или се изнасяте или си траете.

# 41
  • Мнения: 3 880
Нашите не натякват нищо ,те си казват ,че е за нас дори не идват вече изобщо.
Добре де на твоя хубостник какъв му е тогава проблема  newsm78
Не ви натякват и не ви карат да плащате нито наем нито заем. Какъв е проблема?
Направил бил ремонт.  Е кой ще се възползва от ремонта? Вие ли, които живеете в жилището или родителите ти, които даже и на гости не идвали вече? Кой намазва в момента от създадените удобствата и уют?
Ами ако си имате ваше си жилище кой ще му плаща тогава като дойде време за ремонт и на кого ще се сърди? Никой- Хем заем ще плаща, хем ремонт.
Я ги изясни първо ти тези неща с него пък после ходете се оправяйте с вашите. Първо на него трябва да му стане ясно, че това което той изисква не е нормално- купете ми жилище, платете ми ремонта.... как не се е сетил и заплата от баща ти да поиска, че е станал съпруг на дъщеря му Wink

# 42
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Изводът е:
Докато се жените за селяни, неразрешимите проблеми ще са ваши спътници. Whistling

# 43
  • Мнения: 445
Защо не си съберете багажа и да си изтеглите кредит за ваше жилище? newsm78
П.П За да не се нерви мъжо, може да се хване и да изпочупи всички подобрения и край - ремонт няма!  Joy

# 44
  • Мнения: 983
Не изчетох всичко, но ще ти кажа как стои при нас въпросът и това е решението според мен, ако родителите ти се съгласят.

Нашите продадоха земи и купиха апартаменти на мен и брат ми. Но майка се притесняваше, евентуално ако някой ден се разведем, той да не ми го вземе. За това баба ми го дари, без право на връщане (не знам как е точно правилната терминология.). И моя мъж 2 дена мрънка, защото нашите така разсъждавали, но естествено не беше прав. А ремонта го направиха почти негови роднини, но пак със средствата на майка ми.
С една дума, сега апартаментът си е единствено мой.

Общи условия

Активация на акаунт