Жилище на газ

  • 10 367
  • 68
  •   1
Отговори
# 15
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Всички котли ли шумят? Нашият ще е Дедитрих.Мъжа ми каза,че бил от най-новите и уж не шумял.
Разбира се че шумят.
Ще почна да се повтарям и потретям. Прочетете какво написах по-горе.
Тези на ток не шумят и харчат 2 и 3 пъти повече пари. Така или иначе не чуваш турбината на котела, освен ако си го монтираш в спалнята. Чуваш шума на циркулационната помпа, който се пренася от водата и тръбите. Шума е едва забележим.
Е това не може да е истина Shocked Другата зима ще лудна ooooh!

# 16
  • Мнения: 606
Спокойно бре....
Не пречи на съня - Вервай ми.

# 17
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Спокойно бре....
Не пречи на съня - Вервай ми.
Живот и здраве другата зима ще ти кажа спя ли или не Laughing За сега ти вервам Simple Smile

# 18
  • Мнения: 606
Като минах на газ се родих!!!! Колко нощи прекарах пред прехваленото пиролизно котле ( за 5000 лв. ), което работи само със сухи дърва, каквито не се продават..... До 7 реални кубика дърва на месец ми минаваха през ръцете.....

# 19
  • София
  • Мнения: 18 679
Шумът е съвсем приличен и поносим. Честно казано, у свекър ми, парното шуми повече, а си е класическото тец-ово парно Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 4 970
И аз се записвам  да следя темата, че ни предстои да се оборудваме заради предстоящото свързване на газта.При нас котлето по приект трябва а е на терасата.( никой о тдотук писалите не е  с котле там newsm78).ще трябва и радиатори да купуваме, ама ...какви Thinking

# 21
  • София
  • Мнения: 30
Ама никой не казва за уреди на газ (котлони, фурна) - дали си е поставил? Моля, дайте мнения!

# 22
  • Мнения: 4 970
Аз още не съм стигнала до уредите на газ, и  още се чудя дали да слагам  готварска печка на газ, тъй като  вариантите за вградени такива не са много, а и кухненската ми част е заедно с хол, та не ми харесват особено на външен вид....Иначе съм ползвала  готварска печка с газови котлони на Горение- доволна Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 18 679
Ама никой не казва за уреди на газ (котлони, фурна) - дали си е поставил? Моля, дайте мнения!
Имам си съображения, поради които предпочетох да не слагам, но мога да те посъветвам единствено, преди да купиш, да си свериш часовника със София газ. Защото като те кажат - тоя модел няма  еди к'во си, не отговаря на изискваснията ни, ще откажат да ви пуснат газта. Имат тези правомощия. Затова, записвате си харесания модел и питате, преди да плащате Peace

# 24
  • Мнения: 606
Ама никой не казва за уреди на газ (котлони, фурна) - дали си е поставил? Моля, дайте мнения!


Имаме печка Gorenje с 2 ел. и 2 газови котлона. Електрическите си останаха девствени. Може би ще ги ползваме чак при следващата монополистична издънка на ОвергЪз, от типа - "платете една месечна сметка авансово, че ни трябва безлихвен заем". Много сме доволни от готвенето на газ. За газови фурни съм чувал само категорично-отрицателни мнения.
  chef

# 25
  • Стара Загора
  • Мнения: 88
На газ сме от две години. Не мога да си представя по-голямо удобство. Котела ми е в бокса, който е отворен към трапезария и хол и го чувам единствено когато съм в бокса. Дори понякога ходя да го наслушвам дали работи. Включва се с дистанционен термостат който се програмира за седмица. Може и постоянно, но там му указваш по кое време колко градуса да поддържа в помещението. Котела ми е чешки Mora е марката. Това дали ще чуваш клокочене по тръбите зависи дали ти е обезвъздушена системата. Ако не е се прави много бързо и спира и тоз шум.
Забравила съм какво е ел. котлон. Имам плот с два газови и два ел. Фурната си я взех на ток, защото газовите не запичат. Така че си решаваш дали ще запичаш или задушаваш. А и най-вече топлата вода в банята не свършва, няма бойлери да ти пречат. Супер е Peace

# 26
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Живеем в Банкя в къща и сме на газ от4 години.
Аз съм много доволна.Парно и топла вода са в едно котле ,което е в кухнята и леко шуми защото има попа която върти водата.
Газов котлон
Фурна на ток-не можах да се справя с газта -все ми изгаряхя кексовете.
Лятото плащаме 15 лв за 4 човека.Зимата както доиде150-180 не е изолирано и е външно всичко

# 27
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
И ние сме на газ, котлето ни е в кухняха, имаме постоянно течаща топла вода в банята и кухнята, лира в банята, на която суша дрехи понякога и готварска печка на газ.
Отопляваме 2 стаи и плащаме около 70 лв.
Много съм доволна, икономично, чисто и топло ни е Peace

# 28
  • Мнения: 491
И аз се записвам  да следя темата, че ни предстои да се оборудваме заради предстоящото свързване на газта.При нас котлето по приект трябва а е на терасата.( никой о тдотук писалите не е  с котле там newsm78).ще трябва и радиатори да купуваме, ама ...какви Thinking
Няма проблем котлето да ти е на терасата,ние просто имаме 1 тераса/малка/ и решихме да си го сложим в кухнята.

# 29
  • Мнения: 4 970
И аз се записвам  да следя темата, че ни предстои да се оборудваме заради предстоящото свързване на газта.При нас котлето по приект трябва а е на терасата.( никой о тдотук писалите не е  с котле там newsm78).ще трябва и радиатори да купуваме, ама ...какви Thinking
Няма проблем котлето да ти е на терасата,ние просто имаме 1 тераса/малка/ и решихме да си го сложим в кухнята.
Щом са го проектирали да е на балкона, се надявам да  няма проблеми Grinning.Тя и нашата тераса е само една, но- това е положението Rolling Eyes.Няма къде другаде да го дяна Crazy

Общи условия

Активация на акаунт