Kak захранихте със каша

  • 2 636
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 5 721
Аз днес дадох повечко от млено-банановата каша обаче до като уселя дозата..... ooooh!
Премерих 5 супени лъжици от кашата и не излязоха 45 гр а по малко  :roll:7 с връх бяха точно толкова и дадох 7 лъжици и вода на око дали  е много  Thinking

# 16
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
Според мен с банановата каша трябва да се изчака за след  6-ти месец или 7-мия..поне лично мое мнение че е малко по тежичка за първоначално захранване

вземи си оризова  безмлечна абсолютно неутрална Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 5 721
Тя не запича ли?

# 18
  • Мнения: 9 973
а наш калпазан не ще каша Sad

# 19
  • София
  • Мнения: 15 221
а наш калпазан не ще каша Sad

Не е единственият.  Peace
И други майки са споделяли същото.
Иво се мръщеше на чистата каша, но с добавени плодове (пасирани или плодово пюре) я ядеше с желание.

# 20
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
Цитат
Тя не запича ли?
Ами моя син Грам не се е запекъл Peace
Абсолютно същото му е акото.Пием мляко Нутрилон 1
вчера яде 100 каша  днеска 150 каша му направих.Колкот си пие мляко
Правя я с неговото си  мляко
днеска купих   "ориз и царевица на Фризокрем"Като изядем първата ще   дам от тази Peace
ако се запече детето ще  я спре..аз така мисли да направя Peace

# 21
  • Мнения: 2 019
започнах с няколко лъжички,докато не заместих цяло хранене за около 10 дни

# 22
  • Мнения: 757
не съм захранва с кашата по лъжички,детето много я хареса и я давах в началото по малко а после цялото количество прие я много добре.

# 23
  • София
  • Мнения: 574
не съм захранва с кашата по лъжички,детето много я хареса и я давах в началото по малко а после цялото количество прие я много добре.
И аз така направих.

# 24
  • Мнения: 521
Моят сладур е доста капризен по съвет на педито мислех да започна с полувин доза обаче на малкия му хареса и след полувината доза не искаше да си пие млякото и направо му дадох цялата доза , първата му каша беше Милупа млечна с абълки и моркови Simple Smile

# 25
  • София
  • Мнения: 672
Аз сега се пробвам да захраня с оризова безмлечна каша на Милупа, но май нещо не я харесва. Мисля, че още не може да се справи с яденето от лъжица. Хапва по 2-3 лъжички, но проблема при нас е, че е свикнал да заспива като пие млякото и е много сърдит преди ядене!

# 26
  • Мнения: 1 467
Захраних с оризова каша, като рецептата е следната:

Правиш бульон от картоф и морков, в около 150 гр- бульон разтваряш кашата.
След седмица прибавяш и по лъжичка зехтин отгоре.

След това, всяка седмица добавяш към бульона още един зеленчук.
Когато детето започне да приема достатъчно количество от кашата, тогава от всеки зеленчук от бульона прибавяш по малко. Например първата седмица намачкваш моркова, после картофа, после тиквичката и така, когато прибавяш нов зеленчук, първо прибавяш в бульона и чак тогава даваш намачкан.
После постепенно правиш различни комбинации от зеленчуците.

После можеш със същите зеленчуци да ползваш и други каши. Месо също можеш да прибавяш, сирене също, но максимум по 30 гр. Това е в общи линии.

# 27
  • Мнения: 508
Да, захранва се като пюретата, но по-смело (не започвай с по една лъжичка, а с половин доза например). Веми си беглутенова каша. Твой избор е дали да е безмлечна или не.  Peace
точно така,аз за три дни достигнах цялото количество и готово Hug

# 28
  • София
  • Мнения: 5 721
Вчера педиатърката ми каза да е задължително безглутенова но ако е безмлечна да слагам АМ newsm78

# 29
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
Цитат
Вчера педиатърката ми каза да е задължително безглутенова но ако е безмлечна да слагам АМ
да слага се   адапте
по добре че да не пропуска млечно ядене. Peace Peace
Аз слагам  Peace

Общи условия

Активация на акаунт