Януарче малко, сладко, гушкаме си вече с татко!

  • 13 627
  • 286
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 332
А за еднократната помощ ,може ли само таткото да подаде молба или трябва и аз да ходя

Няма значение кои ходи, важно е да носи нужните документи  Peace
Аз сега се боря да взимам пустите детски, но ме върнаха, 20 листа документи носих...а те искаха още..и ощее Sad

# 271
  • Мнения: 980
днес
ted, да те попитам, акта за раждане двамата с таткото ли трябва да отидем, за да го
вземем? иначе на нас ни казаха 20 дни след изписването да проверим в общината.

Лелллееее, забравих да се обадя да питам дали акта е готов  ooooh! заспах с Яна и ...леле, срам  Embarassed Пипилотка, аз днес сама питах за акта и щяха да ми го дадат. А таткото трябва да иде с двете лични карти и да го вземе... Станах прословута вече в тази община. Днес служителката като ме видя и от вратата ме пита:"Какво става? Бебето роди ли се? А сколасахте ли със сватбата? Честитооо!" Че и таткото поименно го помнят бре!  bowuu Декември месец ги бях вдигнала всички на Иххуу, докато се оженим, и още им държи влага  Mr. Green

А как им бъркате в носовете на вашите бебета? Аз досега там не бях бърникала и днес мернах една цивка и взех, че се амбицирах. И като му заседнах- половин час суках и предох фитили.  hahaha Че един ми дебел, другия бил тънък, а пък тез клечки с ограничител не "захапват", накрая махнах памука на клечката и с твърдия край бърках и го извадих  bowuu Е, няма да ви обяснявам госпоицата как и колко силно изрази мнението и възмущението си  Mr. Green Кучето на съседите вече няколко часа не лае и си трайка  Whistling

# 272
  • Мнения: 51
Ние днес си взехме акта за раждане, само да носите и двете лични карти, иначе няма значение кой отива, същото е и за помощта, стана мнго бързо, не очкавах даже.
Взех и от НОИ пук кода и съм много доволна, сега с наште поливаме събитието, че малчо вече има ЕГН.
Tedsan аз цуфките ги вадя с обикновени тампони за уши, защото другите не влизат в носленцето на бебето.
Да ви питам, знаете ли докога бебето ще спи така на празна калъфка?
А кога вече можем да му закачим пееща играчка на краватчето?

# 273
  • Мнения: 6 274
А за еднократната помощ ,може ли само таткото да подаде молба или трябва и аз да ходя

Няма значение кои ходи, важно е да носи нужните документи  Peace
Аз сега се боря да взимам пустите детски, но ме върнаха, 20 листа документи носих...а те искаха още..и ощее Sad
В нашата община пък са с претенции и ми казаха , че може само ЛИЧНО . Защото отдолу на бланката трябвало да се подпиша АЗ.

# 274
  • София
  • Мнения: 6 202
Ewito като почне да спи с дупето вирнато нагоре, значи е време да се сложи възглавница (някъде след 6-тия месец май ставаше). Отделен въпрос е, че тогава се въртят из цялото легло и хич не се задържат с глава на възглавницата.

Кръв ми взеха от пръста за пълна кръвна картина на 3-тия ден от секциото. Днес си мислех как операцията вече не ме боли, но пръста продължава да ми е изтръпнал - така ме прободе една кака с една огромна губерка. на бебока също му взеха кръв от петичката за лабораторията на Кременски. Казаха, че щели да се обадят само ако има проблеми. Аз не съм сигурна не трябваше ли първо да ми искат разрешение за такива изследвания, но както и да е.

Явно не сме само ние лудите дето днес бяхме почти 2 часа навън. Ама то да разхождаш бебе си е рай: лежи си и си спи в количката. Виж туй "голямото" скача в локви, па мрънка, па иска да го нося, па се омаза с кал, пък бърка в кофите за боклук, пък после иска да яде с тези ръце...еййй...луднах. Хич не ми е ясно как ще "управлявам 2 коня"  newsm78

Последна редакция: пн, 21 яну 2008, 18:26 от M_I_A

# 275
  • Мнения: 145
Хееей, аз няма да раждам и днес..... голямо чудо значи, днес бях на доФтор ама той ми каза- НЕ, Няма да е днес!
Така, че вече можете да ме прехвърлите към МАРТенските мамита.... шегувам се.
Незнам до кога така.... тоновете са добре, бебето си е добре...какво иска- не знам?!?!  newsm78 Срааам всички вече звънят на пожар ама....дано е още за кратко, че вече май само аз ще остана неродила а то февруари месец наближава..... искам и аз бебе ....

# 276
  • София
  • Мнения: 6 202
...какво иска- не знам?!?!  newsm78

Иска душичката да си седи на топло, докато се пооправи времето, че да ходите на дъъълги разходки, като го замъчат коликите  Wink

# 277
  • София
  • Мнения: 9 517
на бебока също му взеха кръв от петичката за лабораторията на Кременски. Казаха, че щели да се обадят само ако има проблеми. Аз не съм сигурна не трябваше ли първо да ми искат разрешение за такива изследвания, но както и да е.
Доколкото разбрах тези изследвания са задължителни, дори педито първо за тях попита, не помня точно какво беше, някакви генетични, мога да проверя в епикризата на бебчо.
На мен ми взеха кръв за пълна кръвна картина на третия ден след секционо също. Казаха, че всичко е наред, а срещу съсиреците ми биха някакви инжекции, май хепарин бяха newsm78.
Нашата препуска в леглото - по гръб редовно се обръща, въпреки всички подпираници, но онзи ден я заварих на другия край на леглото, забила нос в обиколника, умрях от шубе докато я видя, че диша. Иначе малката има железен нощен график - спи от 24 до 6,30 сутринта. Аз дори се притесних дали периода й не е дълъг, но педито каза да я оставим така, дано продължи в същия дух, че това са си 6 часа и половина сън, каквото и да казваме.

# 278
  • Варна
  • Мнения: 3 262
Еви, много е рано за възглавничка, аз не си спомням кога я сложих, може и към годинката да е било. А играчка - към края на първия месец, средата на втория мисля че почваха да се заглеждат.
Аничка, виж Деси днес я огря, утре може да е твоят ден  Grinning
Аз Маги не я подпирам да е настрани, ако се обърне по гръб, обърне, гледам само главичката да е настрани, за да не се задави ако повърне.
МИА, толкова беше хубаво времето, грехота да не се покажеш навън  Grinning Утре пак, и после се затваряме отново вкъщи.
Днес отидох с Маги да взема Мони от яслата, влязох с нея на ръце. Лелята й казва на Мони - искаш ли да взема бебето, да го оставите при мен, и нашата й отговаря - нее, то мойто Маги, няма вземаш  Joy

# 279
  • Мнения: 256
Здравейте момичета.

Да се оплача - нощес ми се запуши канал на едната гърда, много гадно нещо. Стана ми едно твърдо червено болезнено петно, топло и ужасно. Ревала съм от болка. Сложих топли компреси, изцедих малко и на следващите кърмения слагах бутилка с топла вода на мястото и държах бебето дълго, докато изцока всичко. Сега е изчезнало, но докога незнам. Дайте съвет какво да правя да не се появи отново. Дали пък не е много кърмата?

Иначе Гого е все така за пример - ядене и спане само, голям послушан е. Днес му падна пъпчето.

Стискам палци на всички все още бременни мами да са спокойни, доколкото могат, и пожелавам по-бързо да дойде събитието. Сигурна съм, че за някой от вас е въпрос на часове. Леко и безпроблемно.

Ewito , ние пееща играчка сме закачили от самото начало, и вече почна да му прави впечатление.

# 280
  • София
  • Мнения: 366
Привет и от мен!

Днес ни изписаха, след много нерви. Секциото мина страхотно, по-добре и от предишното. Бебчо е кротичък и много обича да се гушка Heart Eyes. Някакъв протеин бил извън нормата, така че му вливаха антибиотик 3 дни и ни изписаха ден по-късно. Важното е, че е добре и вече всичко е в норма. Peace

Честито на всички "пресни" майчета и всичко най-добро! На чакащите - спете, че после не е сигурно  Crazy

Лека вечер!

# 281
  • Варна
  • Мнения: 3 262
Валя, аз знам това което си направила, плюс още слагане на листо от прясно зеле - слагаш го да обгръща цялата гърда.
Виж това:
инфекции на гърдата и запушени канали

# 282
  • София
  • Мнения: 6 202
Привет и от мен!
Днес ни изписаха, след много нерви. Секциото мина страхотно, по-добре и от предишното.

Добре дошла! Те май докторите ни са натрупали стаж през тези няколко години, защото и при мен така със секциото  Wink

New Valia аз и преди бях писала - при мен страхотно действа лист от прясно зеле, сложен върху гърдата. Само да не засяга зърното и ареолата. Пъхаш в сутиена за през нощта, след кърменето подменяш с друг, защото предният е поомекнал и поувяхнал. Така 3-4 пъти и няма и следа от запушени канали.
Алекс ме е изпреварила  Peace

# 283
  • Мнения: 52
New Valia - аз бях така отанчало като имах кърма ама с помпата като се изцеждах и ми се отпушваха...ама така се отпушиха, че сега нямам и кърма де.Та..въпроса ми е дали трябва да пия някакви хапове или незнам какво за да нямам проблеми с гърдите.В смисъл такъв, че от седмица нямам кърма...съвсем съвсем малко прокапва от време на време едно водно ...и гърдите са ми до безобразие меки и нямам бучки..Казаха ми че трябвало някаква инжекция да ми се бие.. newsm78
Да се похваля...откакто капваме няколко капки Саб Симплекс в млякото да се махне пяната..нямаме колики Mr. Green Спинкаме си...само от време на време ръмжим..ама то е щото вече си акаме спокойно baby_neutral
Ние акта за раждане го взехме няколко дни след раждането на бебка...и Таткото ходи сам ..с мойта лична карта и неговата и всичко е ОК.
Ей сега чакам да ми донесат снимки от изписването ...иии ще кача малко и аз да има...да не съм без хич Simple Smile
ААА и забравих да кажа колко кг съм ............внимание 55  Crazy С 2 кг по-тежка съм от преди да забременея Simple Smile

# 284
  • Мнения: 374
Здравейте,момичета:)
И аз днес бях на запис на тоновете, всичко си е ок и пак ми казаха - всеки момент ще е, ама аз това го слушам от преди Коледа, та не знам:).В сряда пак ме викат на преглед и евентуално в четвъртък ме приемат да предизвикват раждане!Предпочитам преди четвъртък, бебка да реши сама да излезе!Дано!
Май наистина много малко останахме с тумбички Laughing!Спокойствие, и нашия ден ще дойде! Hug

Общи условия

Активация на акаунт