Бременни чужбински мами - 17

  • 24 036
  • 289
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 545
Ето ме и мен! Не ми завиждайте за термина, доки обяви, че няма да ме чака до 2 август, нали имам едно цезарово, щял да ме реже в края на юли. Иначе на 2 август е родена сестра ми, така че ми харесваше за термин. Понеже му имам пълно доверие на доки, ще правя каквото ми каже. Тъкмо кроим и струваме как поне за две седмици да си идем в София през август, че тук ще се побъркаме. Аз утре или в други ден ще правя този биохимичен скрининг, тук се казва дуо тест, и ще чакам да видя резултата, че да му мисля за амниоцентеза. Ели, ти на колко години си? Тук амниоцентезата е задължителна над 35, а преди това - решаваш сама, никой не може да те накара задължително. Аз другия месец навършвам 33, така че не съм в рисковата група, но ще видим какво ще покаже резултата от теста. С миналата бременност не съм го правила.

# 16
  • Мнения: 6 390
Здрасти банда
през уикенда, няма родили, няма и ново-бременни ...или те ще дойдат по късно  Wink Grinning

Десита
и тук е така, но дори и задължителна над 35г., пак имаш право да я откажеш, това си е лична работа... иначе и аз съм Христова лета 33г.
Ама аз се успокоявам, че на половината с рискова граница на нещо си, им се раждат здрави деца, все пак нищо безвъзвратно си мисля че не е резултата от теста...
До сряда съм на работа, и ще мина през гиндата да го разпитам на какво точно ми е излязло рисково, за какво е риска и тн.
В отчетната на Емата ми пишат че щом на видео-зона в първите седмици дето се гледа гънката на врата и не знам си какво си нищо не са видя ли, едва ли е нещо сериозно  Thinking
Ама удавник и за сламка се хваща  Mr. Green

Майра
ти кога успя да идеш в бг? за колко време оставаш там?

Амейке
една позната чак при вас ходи да си прави тая амиоцинтеза, защото по Интернет откри че пак големи специалисти има по вашия край, а тия хора за да са такива специалисти, все на някой трябва да ги правят тия упражнения  Wink

Кита
нашата дъщеря блокира през уикенда пц то, там си гледа всички филми, и освен през седмицата, пц то вкъщи през почивките е недосегаемо вече  ooooh!

Иначе мерси на всички за подкрепата Hug

Мацки до скоро, трябва да събуждам Емата, да я карам на училище - както тя казва  Grinning и да хващам влака за Прага
Бай

# 17
  • Мнения: 1 584

В отчетната на Емата ми пишат че щом на видео-зона в първите седмици дето се гледа гънката на врата и не знам си какво си нищо не са видя ли, едва ли е нещо сериозно  Thinking
Ама удавник и за сламка се хваща  Mr. Green

Майра
ти кога успя да идеш в бг? за колко време оставаш там?


Ели, тук се води Трипъл-Тест (троен тест). Включва това кръвното изследване и също измерване на гънката на врата. Вероятността за увреждане е комбинация от резултатите от двете. На мен на измерването на гънката всичко беше ок, от кръвното ми излезе вероятност 1:47 000, което също е нищожен процент.

Иначе аз съм от петък в София. Успях да хвана хубавото време и да кацна без проблем. Командировка съм иначе и днес немския ми колега май няма да пристигне. До 29.1 съм тук - съчетавам работата с малко посещение на бабите през уикенда.

Иначе снощи посреднощ имах посещение на вц-то - едновременно повръщане и разстройство, сутринта пак..Надявам се да е еднократно от храната, че сега само вирус ми липсва ooooh!

# 18
  • Мнения: 15
Здравейте моми4ета,
от дълго време 4ета този форум но най-накрая ре6их да се вклу4а и  аз.Моят термин е за 21.06 за сега вси4ко е нормално след 2 дни сам на втора екография и се надиавам 4е 6те ни кажат какво 6те бъде на6ето беб4е.

# 19
  • Мнения: 502
Ели, дори и да ти е изчислен голям риск от БХС, това абсолютно нищо не гарантира и можеш да откажеш амниото. Сигурна съм, че е фалшива тревога при теб.  Hug
 
Майра, да се пазиш много и да наблягаш на почивката, нищо че си в командировка.  Laughing Wink

Аз пък не искам да раждам на 02.08. Искам в края на юли.  Sunglasses Само да не е на 29- ти, че тогава Марти е роден.  Laughing Разбира се, това са сметки без кръчмар. Важното е да сме живи и здрави.

Добре дошла Каролина и лека бременност!

# 20
  • Мнения: 6 390
Вкл´чвам се пак

Каро
добре заварила, Дивиана ще те вкл´чи, че аз не мога повече да пипам първия пост със списъка...
Къде си в Испания? Първо, второ, трето ... ли бебе чакаш  Grinning

Майра
и аз това се успокоявам, но понеже искам да съм по наясно, ще ходя да питам гиндата какво ми е излезло на тези предишните измервания... че хич не внимавам  ooooh!
Миналия път ако не ми се надуваше корема, нямаше и да разбера че съм бременна... никой за нищо не ме закачаше, всички изследвания от раз си бяха ок...

А сега не знам дали съм писала но и антителата ми били завишени, та на всеки 6.седмици ше ми взимат кръв да ги следят и тях ...

Мартини мама
точно както най-малко очакваш... около 29. ще да е  Whistling Mr. Green

# 21
  • Мнения: 15
Много сам отнесена забравих да пи6а подробности .
Това е първа бремменност за мен. Живея в Мадрид но искрено се надиавам 4е това няма да продължи о6те много тъй като аз сам морско 4едо (от Варна) и морето стра6но много ми липсва така 4е се надявам не6тата да се променят и да се преместим по крайбрежието.





# 22
  • Мнения: 1 325
Привет от мен и малката ми принцеска Hug Родих Даная на 14януари в 12.43 3040гр   49см. HugУсещането да когато ти покажат малкото слънчице е неуписуемо Hug Кураж на всички бременни мами Hug

# 23
  • Мнения: 176
Пу-пу, да ти е жива и здрава малката перфектна принцеска! Доколкото си спомням раждаше с цезарово - бързо възстановяване на теб!

# 24
  • Мнения: 292
Здравейте и от мен. За пръв път пиша и бих искала да се разпиша и аз като бъдеща мама. На 16, 18. 05 .2008 _ момиче. Поздрави за всички   bouquet

# 25
  • Мнения: 6 390
Банда
къде се затрихте...
Утре съм на голямата работа, да стискате палци  Wink

Майра
и тук се било казвало трипъл тест  Blush
но на мен ми е 1:100 риска и за това съм там където съм...

Такъв тест не се прави в бг, нали?

# 26
  • Мнения: 1 584
Ели, тъкмо щях да питам какво става с теб Hug

В България се прави тоя тест, ама се плаща допълнително (БХС се води - биохимичен скрийнинг). Повечето гинеколози обаче все повтарят, че нямало смисъл като били млади и всичко с бебето било наред, ако имали излишни пари и подобни. В отчетната за юли имаше бая спорове на тая тема.

Аз обаче бях дълбоко потресена как се пропуска Феталната морфология там Shocked

Стискам палци утре всичко да е наред Praynig

# 27
  • Мнения: 176
Стискам палци и аз.  Peace Всъщност, на мен ще ми правят същия тест в понеделник. Тук му викат AFP test, макар че измерва освен АФП и още два хормона (или протеини ли са, не знам точно) - от там троен тест. Доктора ми обаче каза че е стандартен и не ми даде избор да го правя или не, въпреки че резултатите от първата ФМ ми бяха добри. Иначе и на мен ми е странно как в БГ оставят бременните на самотек за тази ФМ... Thinking

# 28
  • Мнения: 1 325
Привет от нас Hug Много сме послушни и кротки, и много рядко плачкаме Simple Smile поне засега, дано коликите пък ни подминат Praynig или пък не са толкова силни Praynig изцяло на кърма сме, на осмият и ден направихме първата разходка Simple Smile

# 29
  • Мнения: 6 390
Майра
точно че днес минах бегом през юлската тема, и щом на УВто са ок, значи всичко е ок... не прочетох никакви притеснения за нищо, и дума няма  за хромозомите и тн. ... странно ми се стори, и въобще не ме вълнуват някак си техните проблеми... все някой не разбрал нещо и едно и също се повтаря в една тема 100.пъти... пък и имам чувството че никой не чете това което пиша... та съвсем на различни езици си говориме май  Rolling Eyes
Както и да е, но и на мен ми е всичко това странно...
Днес в болницата луди опашки на всякъде... за утре сме май към 15.тина  Thinking не мога да кажа че всички сме стари, 50-50 мога да кажа... освен младите да са се състарили нещо или старите подмладили  Mr. Green
На УВ ходихме всички - но там имаше и други бременни, да гледат за сърцето - за сега е ок, но 21.седмица по добре щяло да се види, пак ме викат - всъщност там се гледат аномалиите на крайниците и сърцето, който нямат нищо общо с плодовата вода утре, формуляра дето ми дадоха да разпиша че съм съгласна за това изследване, пише че проблеми със слуха или зрака също не могат да се отрият с плодовата вода. Едва ли не половината неща ще ми кажат дали са ок в крайна сметка...
Ама все тая, важното е всичко да е ок Wink

Трънче
и ти да разказваш как минават твоите тестове, те и тук са задължителни всъщност... само тази фаза дето съм аз преди 35г. е според резултатите...

Мари
браво на малката госпожица, по добре да ги няма коликите  Peace

Другите
къде сте, няма ли родили вече  Party

Общи условия

Активация на акаунт