Бременни чужбински мами - 17

  • 24 092
  • 289
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 20
оле ,ами то в сащ много зле било положението..........кураж на вси4ки мами там!!!и кураж на татковците! Grinning

# 226
  • Мнения: 6 390
Здрасти банда
тук при нас едно слънце... не сме се спрели  1swing

В Чехия са 28.седмици майчинство, не знам какъв е процента спрямо заплатата, но доста близко, след това можеш до 2 - 3 или 4.години да си гледаш детето и да получаваш обезщетение за това, в зависимост за колко време си решил да си останеш в къщи - се различава сумата, след 4.г. нищо не се получава за дете, за раждане има към 500еур бонус, при близнаци е повече, но не знам подробности.

Джена
абе не го ли уморихте това дете... половината свят обиколихте с невръстно бебе  ooooh! Grinning
Транзит ли ще минавате? На къде отивате? - ако не е тайна де  Blush В следобедните часове си е голямо задръстването  Crazy ако имате време за шматкане да  Whistling Whistling Whistling Mr. Green
Иначе аз вече не съм в Прага - има няма година, но пък бачкането си ми остана там, и много отсъствия нямам  Wink Преместихме се доста далеч - за местните разбирания - 130км на север, на границата с ДЕ сега живея, на 30км от Дрезден.

Ати
не знам от къде да започна с въпросите....
Като се е напишкало - дава ли сигнали че му е мокро? Или през някакъв определен интервал го превиваш - как само звучи  Crazy Grinning  Как процедираш през нощта - сменяш ли, по колко пъти, още ли кърмиш... Емата нямаше ден нямаше нощ, на всяко или най-много през едно кърмене ми пълнеше пампа  Crazy Grinning
Това за 5.бр пампи на ден, при нас някъде след 8-9 месец  стана  реалност  Crazy

Амели
какви бойни спортове практикуваш? Според мен ти и сега от раз едва ли ще можеш на пълно натоварване, но си мисля че ако не си имала проблемно раждане може да започваш лека-полека, според това как се чувстваш, не се изсилвай като начало, дай си месец поне докато стигнеш на темпото на което си свикнала ... това за депресията... масово явление, ще отмине  Hug

Майра
нито едното нито другото съм чувала  Blush към Австрийските Алпи или към швейцарските се падаш  Crazy Grinning

Амей
айде пускай  Mr. Green

Кая
знае ли се вече какво ще е бебето  Party баткото или каката колко са големи  Grinning

# 227
  • Мнения: 405
Eli, за пишкането си дава сигнали, ама вече като е станала работата, но общо взето малко след като се е изпишкал. Той може и преди това да дава сигнали, ама аз още не съм ги научила. За акането си дава сигнали преди да стане работата. През нощта ни е като през деня, както и ти казваш, малко като че ли поразреди храненията, ама като цяло си е гладен на 3-4ч. С легенчето и смяната на памперси процедирам по същия начин, освен, ако не ми се спи ужасно много и съм му проспала сигналите. Иначе яде вечерта към 11-11:30, след това в 3 някъде и след това към 6-7. Обаче има и нощи като снощи, когато се събуждаще на 2ч.  Crazy

Амиелле, според мен за упражненията си зависи колко си била активна по време на раждането и как е протекло самото раждане. Аз започнах с по-леки упражнения на 15-20 ден и до 6-7 седмица вече си правех всичко от преди раждането - което при мен се състои от фитнес и пилатес, та не е супер натоварващо.  Grinning Но пък доста се бях обездвижила от 3 седмица лежане преди да родя, а в началото  епизиотомиата доста си ме болеше. А, и все още имам проблем с центъра на тежестта - все едно тялото ми още не е разбрало, че нямам корем.  Laughing

# 228
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
уф, как да я пусна та3и таблица, като ми е на файл на компа, а не в нета? ако някой ми ра3ясни как става та3 рАбота, няма проблем  Grinning ( Ели, теб фиксирам, да 3наиш  Mr. Green)

добре дошли на новите коремчета  Hug Heart Eyes  bouquet

и при нас е пекнало едно сльнчице, по цял ден сме навьн....в сряда сме на дофтор, пак ще има мерене на 3ахар  Sick.....

хайде лека нощ и хубава нова седмица  Hug Heart Eyes  bouquet

# 229
  • Мнения: 847
Амей , можеш да използваш ето този сайт:
http://imageshack.us/
и да ка4иш таблицата там и после да пуснеш линка ,който ще ти се даде или пък директно снимката, която ще я умалиш леко...нали знаеш как се пускат линкове и снимки?
ако не питай ,ще гледам да съм по обяснителна.. Hug

# 230
  • Мнения: 1 584
В Гeрмания няма официална премия за раждане (аз получих от работодателя 250е еднократно). Иначе платеното майчинство го направиха 1г на 67% от нетната заплата. Детските са 154Е на месец.

Ели, ей тук съм Wink

# 231
  • Съвсем в края на света
  • Мнения: 664
Да взема да се разпиша.
Аз носих Марто в слинг с халки, аз си го ших. На мен ми е супер удобен. В началото не го слагах добре и го подпирах с ръка, но и така ставаше.
Ели ако искаш снимка ще покажа.
За ЕБХ, не го виждам приложимо, поне при мен. С три деца, две от които ще кърмя, по цял ден да се занимавам с дебнене, не мисля че е добра идея. Може би с първо ако си и да стане. Ината свали памперса, чак като почна да качва стълби. Аз преди това го бях махнала, но дори и едно напишкване на ден, ми се вижда провал /лично мнение/
За детски не знам, ама при нас нищо не дават, ама те местните имат по 100 деца /с изключение на училите и богатите/

# 232
  • Мнения: 392
Здравейте, колежки, нови и стари!
Отдавна не съм се появявала, но правихме великото преселение от Атина на Родос с целия багаж, но всичко вече мина. От 2 седмици сме в много хубава къща със зелена поляна в покрайнините на Трианда, на чист въздух и тишина - идеално място за деца.
Пишете ме и мен в отбора на свекървите, и аз се надявах да стана тъща, но уви ... живо и здраво да е само. Доктора като го видя и каза, че толкова ясно не е виждал пола на бебе.
И ние вече проритахме и сега само се ослушвам да го усетя пак.
Леко бременеене на всички и целувки на бебоците!!!

# 233
  • Мнения: 6 390
Свате
на Родос много добре сърф се кара  Whistling Grinning що се преместихте така... терсене ли ти е или по скоро се радваш... Снимкиииии искаме  Party
Не съм ходила в Атина, но за живот там ми се вижда ад от разни документи и олимпиадата дето толкова я показваха... въобще там как са с парковете... при разни панорамни снимки почти никъде зелено не се вижда... що така...

Сестро
остава Марто да си избере коя снаха ще взима  Sunglasses за снимките... иска ли питане... пускай разбира се!

Майра
на другия край си значи  Wink Mr. Green
А това с работодателя... много интересно... а мъжа ти знае ли  Mr. Green

Амей
айде пускай ми я на маила ако искаш, или я пусни на Майра, тя е ... ех как забравих съкращението  ooooh! ама такова за компютри  Wink Grinning

Ати
а правръзките и тн - имаш ръководство или нещо такова или... си съчиняваш сама как да повиваш бебока?

Нещо ми е лигаво май... отивам да обръщам внимание на мъжа ми по случая  Mr. Green
Лека

# 234
  • Мнения: 410
как сте мамита.при мен нищо ново засега,само си дебелея и папам.нещо не ми се спи,ама след малко ще се метна в кревата да опитам да поспя.

# 235
  • München/Stara Zagora
  • Мнения: 422
Кити
ти знаеш ли вече какво чакаш?

Този път по взаимно съгласие решихме да е изненада и да не искаме да знаем.Преди седмица бях на 4Д и всичко се виждаше толкова ясно, все едно го виждах на живо, но предупредих доктора да не ми казва пола, вече обаче така ме чопли отвътре и не издържам от любопитство.Следвашият път ще искам вече да знам.

# 236
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
проба  Rolling Eyes



тя пьк стана само от 2 пьти....браво, в3ех да надобрявам  Joy hahaha

# 237
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
та - горната таблица е по3навала до сега 100%....ако при вас не по3нае, вие сте в грешка Mr. Green Hug Heart Eyes ( Black Mamba , благодаря 3а помощта  Hug Heart Eyes )

малко отчет  днес при дофтора Wink - 26 седмица - 1,270 грама е бебо и доктора се  Shocked ...после ка3а, че ще доста голям ( все е дно не си го 3нам и сама Crazy ).....как е при вас с ра3мерите на бебо? ...при Шокито не са ми давали снимки с данните, та си стоях в неведение...ама сега всичко си ми ка3ват....3ахар - добре, желя3о - тоже Laughing, 3а 5 седмици от предишния преглед - + 1,2 кг....ядва се...

това е от мен....

Кити, как не искаш да 3наеш...а3 нямаше да мога да мигна Crazy

maryloo, Честита ви нова кьща   bouquet  bouquet  bouquet....само мнооооого хубави моменти  Hug Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 238
  • Мнения: 405
Ели, сега разбрах, че за памперсите питаш. Ето тук е обяснено много добре и с картинки, аз ползвам prefold diapers  с diaper covers, така че не съм се учила на повиване. Знам че можеш и без cover да ги ползваш, но не съм се интересувала.
http://www.greenmountaindiapers.com/prefolds.htm

# 239
  • Мнения: 517
amei, при мен момченцето тежесе над 1500 гр. състата седмица, а момиченцето състо не иЗглежда да е хилаво... какво сте става с бедния ми тумбак не Знам, но се радвам, че растат  Peace

Общи условия

Активация на акаунт