За 44-годишната жена с 9 деца...

  • 26 890
  • 688
  •   1
Отговори
# 15
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Добре де, тези дето изядоха момичето, че е пуснало такава тема, не питаха ли в други теми и не изказваха ли съждения пак там, че държавата не ни е длъжна да ни гледа децата, които ние по собствено желание правим. Или в този случай е длъжна да го стори?
Просто питам, защото има противоречиви мнение. Когато както е изгодно се изказваме. Важното е да изпъкне добротата ни и да оплюем инакомислещия.

neleto сега се приготви да бъдеш подложена на другарски съд за еретичните си мисли.

# 16
  • Мнения: 6 029
Гери, да държавата не е длъжна да ни гледа децата. Но тази жена не е циганка и е изключение. И идеше реч за гледането в чуждите канчета. Както при темите за коледните надбавки, така и в сегашната тема.

# 17
  • по света
  • Мнения: 1 587
Мен също ме дразни тази жена.Никой не и е длъжен,всеки носи отговорност за постъпките си.Едва ли е толкова неповторима та да се възпроизвежда без край.

# 18
  • Мнения: 6 029
Едва ли е толкова неповторима та да се възпроизвежда без край.

 Sick Ужас.

# 19
  • Мнения: 159
В момента, в който реших да пусна тази тема, много ми се искаше да акцентирам точно върху това: как и с какво може и трябва държавата (в случая местната власт) да помага на семействата в България. Не живея в столицата, живея в Разлог, където със семейството ми се "ширим" на цял етаж с четири стаи. Не завиждам на жената. Не оправдавам просещите цигани и бездейните бездомници. Но не мисля, че аз като многодетна майка мога да имам други, освен чисто финансови изисквания към моята държава в момента. Аз мога само да се боря (или май по-скоро да се надявам), че обезщетението при бременност и майчинство и детските надбавки някой ден ще бъдат адекватни на нашето бг съвремие.  Peace
Не ми се сърдете и не ме винете, едва ли скоро ще се реша да пусна нова тема Simple Smile

# 20
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
То това си е една расова дикриминация.За циганите няма общински жилища,а за нея да.
При положение ,че си плащаме с мъжа ми данъците, а има толкова много хора които се осигуряваха (до преди 1 месец) на мин.заплата, че да не дават нищо на държавата, а в същото време взимат детски и разни други помощи,защо да не искам и аз ? Защо да не гледам другите какво получават от държавата?Те го получават от такива като мен.

# 21
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Гери, да държавата не е длъжна да ни гледа децата. Но тази жена не е циганка и е изключение. И идеше реч за гледането в чуждите канчета. Както при темите за коледните надбавки, така и в сегашната тема.

съгласна съм с теб Julie, че не бива да се гледа в чуждите канчета и не трябва да се подхожда със злоба. Но когато някой ти каже "Аз съм с по-големи права от теб, щото еди какво си..." /не искам да конкретизирам/ то това неминуемо води до въпроса с какво по-точно той е по, по от другите нуждаещи се.

Сигурна съм, че има много семейства, които искат повече дечица, но ясно са си направили сметката, че разчитат само на себе си за отглеждането им /както и трябва да бъде/ и са спряли до бройка, който е по силите да отглеждат и на тези деца могат да осигурят наще качествено.

# 22
  • София
  • Мнения: 12 554
Гери, да държавата не е длъжна да ни гледа децата. Но тази жена не е циганка и е изключение. И идеше реч за гледането в чуждите канчета. Както при темите за коледните надбавки, така и в сегашната тема.

И какво като не е циганка? По тази логика дай всички да родим 9 деца и да се тръшнем пред вратата на Столична община с молба за жилище.

Писах в предишната тема, пиша го и сега - тази жена е абсолютно и тотално безотговорна. Като няма пари - няма да ражда 9 деца. А междудругото дали да не споменем и факта, че съпругът й си седи у дома и не работи, защото нямало работа за него? Бил журналист. Ами да работи де. Ама не - роднините му-сирийци живеещи в САЩ му пращали пари /такава им била традицията да си помагат един другиму/, реват и получават общински помощи, че и майките от форума тичат да им носят дрехи, ядене и какво ли не - и накрая още едно жилище...Ееееееееее мисля, че нагло е просто меко казано.

# 23
  • Мнения: 4 195
1. Авторката на темата познава ли Димитрина - не мисля, аз я познавам обаче, и много хора от форума я познават и да сравнявате циганите и бездомните с нея и съпрога и е повече от абсурдно Naughty
2. Гледане на децата ли е предоставяне на по - голямо жилище?
3. Някой от вас виждал ли е как си гледат децата - защото аз лично знам как - изключително добре, много по - добре от половината кибици в този форум, убедена съм.
4. Всичките им деца са отличници, тя и съпруга и са изкл. умни и начетени хора, с много повече дипломи от половината хора тук, като майката дори все още учи, само че в същата ази държавица, в която не искат да и дадат малко по- голямо жилище, плащат на такива като нея - умни хора, много учили - в момента мисля и докторантура пише - мизерни суми пари ooooh!
5. Да продължавам ли - в тях винаги е чисто и подредено, и се справят, повярвайте ми доста добре се справят,и са много по - щастливи и задружни от осите в интернет пространството Peace

Последна редакция: пт, 18 яну 2008, 15:57 от Чут Чут

# 24
  • по света
  • Мнения: 1 587
4. Всичките им деца са отличници, тя и съпруга и са изкл. умни и начетени хора, с много повече дипломи от половината хора тук, като майката дори все още учи, само че в същата ази държавица, в която не искат да и дадат малко по- голямо жилище, плащат на такива като нея - умни хора, много учили - в момента мисля и докторантура пише - мизерни суми пари ooooh!
И какъв е резултата от многото дипломи и големия ум??По-добре да съм форумска оса и кибик отколкото умница с 9 деца и скромни възможности.

# 25
  • Мнения: 2 865
Нелето, а според теб кой заслужава общинско жилище? Нали все пак ги има и се дават на някой.
Това че някой има 9 деца теб лично с какво те ощетява?

То това си е една расова дикриминация.За циганите няма общински жилища,а за нея да.
При положение ,че си плащаме с мъжа ми данъците, а има толкова много хора които се осигуряваха (до преди 1 месец) на мин.заплата, че да не дават нищо на държавата, а в същото време взимат детски и разни други помощи,защо да не искам и аз ? Защо да не гледам другите какво получават от държавата?Те го получават от такива като мен.

Те и циганите да се осигуряваха на мин. заплати, ама се съмнявам. Освен това осигуряването е задължение на работодателя. Ако работеше в частна фирмичка и тебе сигурно на минимална щяха да те осигуряват.

# 26
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Дори да имат неудобства те ще са 20- 30 години, не повече ... и съм сигурна, че лошите моменти се забравят и остава само хубавото ... вероятно такива са им били нагласите, когато са се решили на толкова деца ... а пък останалото го изискват не те, а обществото, в което живеем и което смята, че не е редно площта на коят се разполагат да е еди- колко си .... защо на тях , а не на други бедни  Thinking ...а защо не на тях  Thinking ...защото примерно, другите няма да оставят нищо на Света, а тези хора оставят 9 нови български граждани, които ще работят за страната си ...

# 27
  • Мнения: 2 865
А домовете масово са пълни с дечица от малцинствата (онеправдани според вас заради едно многодетно бг. семейство).

# 28
  • Мнения: 2 032
По тази логика дай всички да родим 9 деца .....

Хайде, давай, и после ще си говорим.

# 29
  • Sofia - TelAviv
  • Мнения: 1 062
И какъв е резултата от многото дипломи и големия ум??По-добре да съм форумска оса и кибик отколкото умница с 9 деца и скромни възможности.

Повярвай, че ако наистина мислиш това което си написала, ще си останеш винаги кибик и никога няма да рабереш хибавите неща в живота.
Сега няма време да ви пиша и описвам как живеят Димитрина и Ануар и 9тте им деца, НО искам да поканя всеки който така жлъчно ги плюе да дойде с мен поне за няколко часа в тяхната къща, а след това да седне и да напише какво е видял и почувствал.
Има и някои вярни неща, които сте написали, никой на никого не е длъжен, когато раждаш деца трябва да им осигоряваш сам живота, НОООО нали затова има социални услуги УЖ, за хора, кои изпадат в трудни положения и които въпреки трудностите си се борят.

Желаещи да ме придружат и да се повеселят в дома на Димитрина и Ануар могат да ми пишат на лични   bouquet там винаги е топло и уютно, което в този клюкарник  чувствам, че не е.

Общи условия

Активация на акаунт