Мога ли да давам билков чай вместо вода?

  • 3 760
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 315
Няма нужда да предлагаш чай като заместител на вода. В адаптираното мляко има достатъчно вода  Simple Smile. Моят син пропи вода на 1 година и нещо през лятото. Преди това нито вода, нито чай не е пил особено. Чай съм му давала при разстройство само - от шипки. Лайката е алерген и е желателно да не се дава до годинка поне. Готовите чайчета са подсладени (до колкото си спомням) newsm78.

# 16
  • София
  • Мнения: 15 222
На вашата възраст мисля, че може само чай от лайка. Може от копър (по-добре). За други билки ми се струва, че сте малки  Peace

Лайката е алерген.  Naughty

Не и за мен  Naughty Peace


Какво означава това?
Че твоето дете не е дало алергична реакция?
И моето не даде, слава Богу.
Но това не означава,че при други деца няма да възникне проблем. Така е с всички алергени-не може да си сигурен на кое дете как ще подейства.
По-добре е майките да са предпазливи.

# 17
  • Мнения: 4 447
На вашата възраст мисля, че може само чай от лайка. Може от копър (по-добре). За други билки ми се струва, че сте малки  Peace

Лайката е алерген.  Naughty

Не и за мен  Naughty Peace


Какво означава това?
Че твоето дете не е дало алергична реакция?
И моето не даде, слава Богу.
Но това не означава,че при други деца няма да възникне проблем. Така е с всички алергени-не може да си сигурен на кое дете как ще подейства.
По-добре е майките да са предпазливи.

Да не даде. От малък ми го давам в хомеопатични лекарства, а и не само.  Grinning

# 18
  • София
  • Мнения: 15 222
Лайката в хомеопатичните лекарства няма нищо общо с отварата, която се получава при варенето на чай от лайка.

Последна редакция: сб, 19 яну 2008, 21:09 от Vivi

# 19
  • Мнения: 4 447
Лайката в хомеопатичните лекарства лайката няма нищо общо с отварата, която се получава при варенето на чай от лайка.


Да, както и (според мен) има разлика в крайния резултат на това дали ще свариш брана лайка, такава от пликче и лайка-чай за деца... може и да бъркам...

Последна редакция: нд, 20 яну 2008, 11:21 от Анче_Мамче

# 20
  • Мнения: 22
Няма смисъл да го насилваш бебчо с чай,вместо с вода.В адаптираните млека има достатъчно вода.Чаят от горски плодове има кисела жилка и едва ли ще го пие. Rolling EyesА и вие не сте ли малки за него? newsm78

# 21
  • Мнения: 9 973
и ние не пием вода,а чай рядко Peace

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
 Дъщеря ми пиеше много чай като бебе. Не е вредно.

# 23
  • Мнения: 757
аз давам предимно чай,вода не иска да пие

# 24
  • София
  • Мнения: 2 044
На вашата възраст давах чайчетата на Блевит и Хип,сега редувам липа,шипка и мента от пакетчета,слагам съвсем малко плодова захар или кафява.Ментата защо не е подходяща?Става въпрос за над годинка Rolling Eyes

Последна редакция: пн, 21 яну 2008, 08:49 от danielad

# 25
  • София
  • Мнения: 574
Бебо ,засега пие само чай на Хипп .

# 26
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
На вашата възраст давах чайчетата на Блевит и Хип,сега редувам липа,шипка и мента от пакетчета,слагам съвсем малко плодова захар или кафява.Ментата защо не е подходяща?Става въпрос за над годинка Rolling Eyes

Не мога сега да търся точното инфо, но със сигуност не се дава на деца под 3г. Действаше нещо на сърцето/сърдечната дейност

# 27
  • София
  • Мнения: 435
По принцип билките СА алергени, точно поради тази причина не се дава мед на децата поне до навършването на годинка та дори и след това.Чайовете на Hipp и  всички там подобни създадени за деца естествено са максимално пречистени и не би трябвало да водят до алергични реакции, НО все пак майките трябва да имат едно наум, а пък и повечето от тях са подсладени

# 28
  • Мнения: 15 379
Тео също не пие вода, много рядко пие чай от копър на Хипп.

# 29
  • Мнения: 508
Не се притеснявай, че бебето ти не пие вода.
Предлагай му-ако е жадно, ще пие, ако не е жадно-няма. Много бебета също не пият вода, въпреки че са захранени.


Peaceмоята хубосница също едва пие вода не се тревожи Peace

Общи условия

Активация на акаунт