Какво мляко да давам след 4 месец, без да е захранена?

  • 1 167
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 95
Моето дете също е на почти 4 месеца,не сме се захранвали макар че попринцип,когато  детето е на кърма се захранва след 5 месец,а ако е само на АМ,след 3.Ние сме на Фризолак 1.Давай което мляко според теб действа добре на детето и ако се развива добре и наддава добре продължавай с него.Когато сменяш млякото винаги информираи и педиатъра,защото това се вписва в картона на детето.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 734
По принцип схемата за захранване на Хип се движи от 4-ти месец,затова са упоменали,че двойката е част от храненето в комбинация с други храни.Няма никакъв проблем да даваш само АМ и да изчакаш със захранването още месец-два.Производителят иска да уточни,че при кърмене то не трябва да се прекъсва защото е започнало захранване и да се преминава на АМ.Много ги погнаха с рекламата и прокламирането на адаптираните млека,затова правят такива уточнения на опаковките.

# 17
  • Мнения: 164
Синът ми е на 4 месеца и 10 дни и аз също му смених млякото - от Фризовом на Лактана Био 1, въпреки че пише че 1цата е до 4 месец, аз реших да му давам още поне 1 месец 1ца и после да преминем на 2ка. Много му харесва и си изяжда цялото мляко.




Кристиян е роден на 10.09.2007 г.

# 18
  • Мнения: 141
Аз още не съм минала на 2,мисля към 5 месец,но тогава ще и захранвам,
първо да сменя млякото и след това да захраня и колко да изчакам след смяната на млякото
Благодаря предварително  Hug

# 19
  • София
  • Мнения: 2 734
Само ще сменяш 1-цата с 2-ка или ще минавате на друга марка?Защото ако само сменяш номера,това няма никакво отношение към захранването.Във 2-ия номер АМ няма нищо по-различно от 1-ия.Ако даваш нова марка мляко,яжте само АМ-то поне седмица,за да видиш как се отразява на бебчо,защото ако започнеш и паралелно захранване и получи някакви реакции няма да си сигурна дали е от млякото или от захранването.

# 20
интересно, кой и кога е насадил тази глупост, че АМ не се сменят и това е лошо ?!  това е или погрешен превод или маркетинг отделът на някой производител дава подвеждаща информация на педиатрите.

не се препоръчва да се смесват АМ в една доза (за едно хранене).

който има съмнения да попита някоя майка от Германия, Канада, САЩ и т.н.

моят съвет е  да си избереш мляко, което има добър състав и детето ти го понася (и харесва), и изобщо не се притеснявай какво АМ си давала досега.

ако детето е имало алегии или стомашни проблеми, и даваш от специалните млека, естествено трябва да вземеш това предвид като сменяш млякото. в този случай е добре да потърсиш съвет от квалифициран и непредубеден специалист по детско хранене, какъвто едва ли ще намериш лесно.

можеш да смениш АМ от 1 на 2 между 4 и 6 месец, не е лошо обаче да избереш мляко повече желязо след  4 месец. в ЕС вече задължават производителите да сменят етикетите на 1-ците АМ, и да са до 6-тия месец, но тази смяна е наложена, колкото от медицински, толкова и от политически причини.

препоръчва се да започнеш захранването между края на 4-тия и средата на 6 месец. може да започнеш с пюрета или с каши. ако започнеш с пюрета, започни с еднокомпонентни.

както споменаха по-горе, не е практично да почнеш ново АМ и захранванването едновременно, защотото ще бъде по-трудно да определиш причината, ако възникне проблем.

# 21
  • Мнения: 141
Благодаря за отговорите , просто ще сменя 1 с 2 на една и съща марка

# 22
  • София
  • Мнения: 15 220
mamor,
Ако имаш въпроси конкретно относно продуктите на HIPP, може да ги задаваш и във форума им: http://www.hipp.bg/forum/

# 23
  • Мнения: 140
mamor не разбирам какъв е проблема щом детето си яде Аптамил1 да продължиш да го даваш , той е до 6-ти месец (прочети на кутията) Winkи след това се минава на двойката.Стария Аптамил беше до 4-ти месец. Simple Smile

# 24
  • Мнения: 393
Мякото ни е Аптамил Комфрт и то е до 4 месец. Искам да го сменя, защото не иска да го пие и ака все по-често и все по-рядко ако... Минах на Хип, акото е супер, но се обрина.....

# 25
  • Мнения: 690
Аз минах на Лактана Био и о чудо - забравихме за термометъра  Mr. Green но за обривите нищо не мога да кажа ...  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт