Кога усетихте за първи път бебо да рита?

  • 26 046
  • 394
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 589
За първи път усетих беб към 18-19 г.с. Heart Eyes

# 16
  • Мнения: 27 524
В края на 4-ти месец, като пърхане, като лекичко гъделичкане. Сърбежите са от разтягането на корема, не е много добре, че те сърби, защото това е предпоставка за появата на стрии. Мажи се обилно и често с мазни и хидратиращи кремове, лосиони, зехтин...

# 17
  • Мнения: 728
към краяна 4-тия месец почнах да го усещам.
Какво е усещането ли? Ми някой казват че го усещат като рибка, други като пеперуда, при мене обаче не беше така, ми вечер като си легнех и се отпусна да спя и той почваше да си ме бута и поритва, все едно имах газове само, че само на едно отпределено място.
Пробвай вечер като се отпуснеш да видиш ще усетиш ли нешо по различно долу в корема  Hug

# 18
  • Варна
  • Мнения: 4 969
В 4- ти месец и двата пъти Peace

# 19
  • Мнения: 1 183
Като усещане го усетих в началото на 5 месец,но ритниците започнаха в седмия  Peace

# 20
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
усещането беше към края на 4-ти месец нещо като "къркорене" на червата, то било бебчето Simple Smile

# 21
  • Мнения: 7 474
Края ня 4ти, началото на 5ти месец  Laughing

# 22
  • Мнения: 961
В 15 г.с.
Казваха ми: Като плуване на рибка или като пърхане на пеперудка е. Нищо подобно не усетих. Аз не знам какво е рибка да ти плува в корема. Разпознах, че е бебето, защото усетих първоначално нещо като къркорене на червата и газове, но ниско в корема. А след 2-3 дни усетих и първото съвсем нежно ритниче, което е като леко побутване на корема отвътре. По това вече бях сигурна, че е бебето.

# 23
  • Мнения: 636
Докторката ме пита вече усещам ли бебето? Каза че е рано за "ритници"  Wink , но леко мърдане би трябвало да усещам
Тъй като ми е първа бременност не знам какво точно трябва да е усещането, някой път усещам нещо но не мога да разбера киселини ли са , от преяждане ли е?  newsm78
Доста често ме сърби коремчето на различни места, може ли да е това?
Ако си в ранните месеци, бебето се усеща като къркорене. Аз го усетих в 4-я месец. Корема не те сърби от движенията на бебето, а от това, че кожата се разпъва. Мажи се с нещо овлажняващо Peace.

# 24
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Аз усетих бебо в 21г.с. и не се притеснявай ще разбереш когато те подритне,
аз като теб постоянно питах какво се усеща и все си мислех че ще го пропусна.
Естествено това не се случи и един ден усетих едно леко подритване.Пожелавам ти и ти скоро да ги изпиташ
Успех и лека бременност  bouquet

# 25
  • Мнения: 721
В 20 г.с. Връщах се от работа в късните часове, бях се отпуснала в таксито и... тогава го усетих  Heart Eyes Heart Eyes просълзих се от умиление. Беше много силно чувство.

# 26
Въпреки, че мибеше първа бременост, аз усетих малкия към 14 г.с., но повечето мами отблеязват 5 месец... усещането е като балончета в корема, подобно е на газове или както казват някои като пеперудки в основата на корема...

# 27
  • София
  • Мнения: 1 946
Пиши в коя г.с. си!
Мен док още не ме е питал усещам ли го... а аз чакам това усещане всеки ден...

# 28
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 543
16г.с. като побутване беше при мен иначе пеперудки не съм усещала а после направо си ме сритваше грубиянската

# 29
  • Мнения: 95
За първи път я усетих в 4-ти месец,беше нещо като бълбукане,няма как да го сбъркаш-много е приятно.Скоро ще ти се случи!

Общи условия

Активация на акаунт