дали съпрузите да присъстват.........

  • 7 900
  • 221
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 122
Моят съпруг като види кръв припада, така че нямаше как да присъства. Аз раждах секцио с пълна упойка тъка , че най много да трябва него да свестяват. Mr. Green

# 196
  • Мнения: 19 302
Днес милото се опитваше да си прави майтап с мен за раждането и му казах, че на следващото раждане, което живот и здраве ще е секцио, ще го накарам да гледа директно как вадят бебето, щом е такъв отворко.

# 197
  • Мнения: 625
Аз когато раждах две мои близки(едната докторка,ама от друго отделение,а другата лаборантка в болницата) бяха с мен през цялото време.Е,колкото беше хубаво-толкова беше и притеснително,а аз за капак родих адски трудно,та...А мъжът ми не би издържал поне този път.Сега съм бременна пак и искам ,ако всичко е наред и той да присъства поне до към края.Може с негово присъствие по-лесно да родя.

# 198
  • Мнения: 391
Според мен това, че мъжът не иска или не може да присъства на раждането не умаловажава неговите чувства към жената и не го прави по-лош татко от тези тези, които са били в родилната зала.

Аз такива етикети не съм поставяла. Просто казах че не го разбирам. Всички виждаме любовта (и живота) по различен начин, и това е нормално.

# 199
  • Мнения: 174
И аз не съм фен  Naughty на идеята мъжете да присъстват на раждането, в повечето случай те изпадат в страшна паника а мисля че в този момент на жената и е напълно излишно това! Но все пак кой както реши Peace

# 200
  • Sf
  • Мнения: 978
И аз не съм фен  Naughty на идеята мъжете да присъстват на раждането, в повечето случай те изпадат в страшна паника а мисля че в този момент на жената и е напълно излишно това! Но все пак кой както реши Peace

ти специално на колко такива случаи си била свидетел?  Rolling Eyes

# 201
  • Мнения: 2 242
И аз не съм фен  Naughty на идеята мъжете да присъстват на раждането, в повечето случай те изпадат в страшна паника а мисля че в този момент на жената и е напълно излишно това! Но все пак кой както реши Peace

ти специално на колко такива случаи си била свидетел?  Rolling Eyes
аз свидетелствам че на раждането на което присъствах паника я хвана родилката ... т.е. мен hahaha -  таткото ме успокои с един поглед - нежен и уверен.... Wink  5 минути след това дъщеря ни беше на бял свят

# 202
  • Мнения: 138
всеки си има свое мнение и виждане по въпроса. аз искам и моят мъж да бъде с мен в този момент от нашият живот, но той се колебае все още какво да предприеме, за което не го виня!

# 203
  • Мнения: 139
Някакси не мога да разбера как някои от вас го приемат за нормално когато мъжът откаже да е при раждането.

Аз си представям той(или сега някое от децата ни) да му предстои такова преживяване - трудно, с болки, незнайно - и аз да не искам да съм до тях да им помогна, да ги гушкам ако имат нужда, да им държа ръката или каквото и да било. А да ги оставя сами с някакви си чужди хора.
Не мога да разбера такава любов и със сигурност щеше да ме заболи ако той не пожела да ми е подкрепа в този момент.

Не всеки ден мъжът става БАЩА, това да види как детето му поема първата си глътка въздух трябва да се възприема като привилегия, като неповторима възможност.
Единствено, ако на мен ми се наложи секцио бих се поколебала дали да разреша на таткото да присъства, но не бих го спряла, ако изяви желание и е информиран (отчасти) какво му предстои да види.

# 204
  • Мнения: 22
Зависи от мъжа-някои не стават за такова преживяване,колкото и да е вълнуващо,други го изживяват истински!Ако мъжът ви е от първата група,не си правете труд да го наислвате да е с вас,тогава той няма да го преживее вълнуващо,поне не приято вълнуващо Simple Smile

# 205
  • Мнения: 693
Ако го искат - да, но все пак е деликатен момент и не бива да се насилва.

# 206
  • Мнения: 66
Искам да попитам майките какво смятат дали мъжете им да присъстват на раждането?Аз бях самичка докато раждах,но сега смятам 4е живи и здрави ако решим да имаме още деца съпругът ми да бъде с мен!Смятам че ще съм по спокойна ако някой в този момент ми държи ръката!

Това, мила, трябва да го решите заедно.
Трябва да отчетеш и това, че някои мъже не са способни да присъстват.
Някои жени кават - нека да види какво е и настояват мъжа да присъства на всяка цена. Понякога това присъстване може да се заплати доста скъпо - после мъжа може да получи проблеми в леглото. И това не са крайности или изключения.

oceanid, мила, доводите ти са логични, но в основата си са доста наивни, между нас казано. Вършат работа само ако съпругът е медицинско лице; да отчетем и факта, че свидетелски показания на роднини се приемат на 50%. Не дай Боже да се стига до там! 


Много точно казано. Моя съпруг присъства, защото той много искаше. Фотограф е и искаше да направи уникални снимки на детето си и на мен. Не ми държеше ръката през цялото време, но самото му присъствие ми вдъхваше спокойствие, увереност и сили. Знае какво съм преживяла (доколкото отстрани може да усети) и казва, че ме обича повече след този ден, понеже е видял колко силна жена съм и съм му родила сладка дъщеричка. 
Присъстивето на бащата е решение, което двамата трябва да вземат.

# 207
  • Мнения: 875
не е необходимо присъствието на мъжа в залата да се свързва непременно в постоянното му взиране в анатомията на жената. мисля, че това е, което кара повечето жени да предпочетат отсъствието на половинките си.

ДА, определено искам неговата подкрепа при следващите ми раждания. първият път се чувствах незащитена и сама, оставена на произвола на напълно непознати хора (въпреки, че ме израждаше 'моята' си лекарка).

# 208
  • Мнения: 991
Тук се очаква мъжът да присъства на раждането и да участва активно, да подкрепя жената. От една страна е хубаво да имаш близък човек, в момент, в който си уязвима и не мислиш много трезво. От друга страна - наистина мисля като hedra, че не случайно, че при раждането през вековете до родилката са допускали само жени. Някой, който е минал през същото преживяване би бил много по в час от мъжа ми. Тук обаче хората имат съвсем друго мислене по въпроса. Една позната - полякиня, женена за американец - направо ме разби с разказа си как на раждането й в стаята се натресли свекър й и свекърва й. За мен това е супер странно, да не кажа извратено. Културални различия... Който влиза в смесен брак да му мисли Grinning

# 209
  • Мнения: 620
Ако сам не пожелае,никога не бих го накарала на сила.
Мисля,че родителите е редно да се гордеят с децата си,а не със самия родов акт- не е никакво геройство нито за единия,нито за другия.

Общи условия

Активация на акаунт