Майки в Канада - 21

  • 26 631
  • 288
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 33
Каролина малкото юначе се казва Саймън-Simon,душичката мила и то много се бори.Слава Богу и двамата сме живи и здрави ,това е най-важното!
rosist , Heart Eyes растем ,правим бузки ,гушка;)В четвъртък  ще му бият първата ваксина ,надявам се да не  го боли и да не плачка много Praynig
Много цунки за малката Йоанка от нас Heart Eyes

# 121
  • Мнения: 40
nadi_n, проверих за Интернета. Вандервелт предлага Нет и в Торонто със същите условия като в Монреал, които споменах тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=259402.40

Пиша го за теб специално и за тези, които са в Торонто и се интересуват от изгоден Интернет доставчик:

тел за връзка:
1877 956 54 42 - Кристиян - говори френски и английски

Оставаш съобщение и телефон за връзка и след това той ти се обажда.

Ами това е. Ако има още въпроси, питай.

# 122
  • Мнения: 919
milla_, дай страницата на този доставчик Simple Smile

# 123
  • Мнения: 1 199
Здравейте момичета! Честита рожба на Невенска и честито малко момченце на Вери Heart Eyes
Аз имам подозрения че ужасното ми раждане отпреди четири месеца, което накрая също завърши със спешно секцио, можеше да завърши по друг начин с по-малко медицинска интервенция. Първо на последния гинекологичен преглед без да ме предупредят се опитаха да ми разлепят плацентата (не знам как се казва тази манимулация, и в Бг я практикуват масово) за да ускорят раждането. Второ за да ми ускорят раждането ме сложиха да система с окситоксин. Акушерка в България ми е казвала че подобни интервенции за предизвикване (а може би и  ускоряване, това не помня) на раждането чеесто водят до непредвиден резултат. Бебето често се извъртало не както трябва (ами то нали си има нормално темпо, а те го форсират) и се стигало до ножа. Гледах аз примерни планове за раждане където пишеше че се отказва каквато и да е намеса в нормалния процес на раждането (било то системи или каквото и да е) освен при  екстрени обстоятелства ама на-изобщо не съм държала на това. Та от тази глудна точка я разбирам Гаргамелчо. В болниците реагират бързо, ама в някои случаи сами предизвикват необходимостта от това. Тук може да се ражда в едни "къщи за раждане" само с акушерки, ама там нещата са много регламентирани - трабвя да са максимум на 1 км от болница, бременната да няма медицински проблеми и т. н. Ама наистина е трудно да се добереш до там. Иначе, Гаргамелчо, от момента в който се реши че ще ме режат до момента, в който ми сложиха упойката, не знам дали и десетина минути са минали. Наистина стана много бързо, при това без да се притесняват за живота на бебето, тоновете му бяха добри. Епидурала аз го бях отказала, наистина много боли, обаче той носи рискове за бебето. Така че и от тази гледна точка раждане с акушерка е добър вариант за мен. Моя приятелка роди в такава къща за раждане и е много доволна. Тук акушерките минавали 4-годишно обучение само по това. Лек ден на всички!

# 124
  • Канада, Монреал
  • Мнения: 69
Здравейте мами,

Много се радвам че ви има.
Живот и здраве ще сме в Монреал другия месец.
Имам смесени чувства, хем се радвам, хем ми е притеснено, имам толкова неизвестни, а и от сайтовете на болниците не мога да намеря кой знае колко информация за раждането и изискваните документи.

Терминът ми е на 29 април и ще си имаме момченце Simple Smile

Понеже бременността досега мие следена в България, предполагам, че трябва да занеса някакви документи на гинеколога, който ще си намеря в Канада.
Можете ли да ми кажете каквои документи са необходими за гинеколога или за болницата по принцип, за да не пропусна да ги взема от София. Гинеколожката, която ме следи, ми обеща да ми даде изследванията, има ли нужда да ги превеждам?
Чудя се дали да я помоля да напише как ми е протекла бременността досега и какви изследвания са ми правени или в Канада въобще няма да признаят нищо? Моля ви за съвет и помощ, защото наистина се обърках.  Confused

# 125
  • Мнения: 2 093
Lady_Cherie не зная дали си писала преди, може би си споменавала, но трябва ли да дойдеш в Канада преди да родиш. Все пак си в доста напреднала бременност, а да си намериш лекар тук взима време и при условие че си нова в Канада, може да е още по сложно. Тук обикновенно се чака да час за лекар и след като лекаря те види ти дава направление за гинеколок, който ти следи бремеността. Проблема е че може да изпуснеш тестове или да се притесняваш докато чакаш да те видят. Сьщо така ще те пратят при пьрвия свободен лекар/гинеколог, което не означава ще те гледа по добре отколкото сегашната ти в Бьлгария. Другия проблем е че пьрвите три месеца разходите не ти се покриват от дьржавното здравеопазване. Може и да има нещо, така че да  не се налага да плащаш, но най-добре е да разучиш преди да дойдеш.
Добре си помисли, ако акушерката, която сега се грижи за теб е добра, по добре си роди в Бьлгария, защото тук ще те чакат много неизвестни неща и може да е доста стресиращо за теб.
Ако решиш да дойдеш, мисля че е добре да си вземеш всички изследвания, които са ти правени , сигорна сьм че тукашните доктори ще ги погледнат.

# 126
  • Мнения: 919
Lady_Cherie, аз пък до колкото знам бременните и малките бебета имат право на незабавно здравно осигуряване от момента на влизане в страната. Трябва да се поразровиш да потвърдиш това обаче защото не съм сто процента сигурна! Не е толкова трудно да си намериш лекар, просто трябва да се обадиш на някой или да идеш в walk-in clinic където може би ще почакаш 2-3 часа но ще ти намерят обстетришън, тук така се нарича лекаря който следи бременността.
Ако искаш пък може някой да се обади от тук и да ти запази час от сега или поне да попита може ли и какви документи трябва да носиш.
Честно казано аз не бих предпочела да раждам в България Confused

Ето какво открих набързо:

Pending receipt of your card, be sure to keep the letter indicating that you are subject to a waiting period, because some healthcare services are available free of charge to persons waiting for their coverage to take effect, such as services:

    * needed by victims of conjugal or domestic violence or of sexual assault;
    * related to pregnancy, child birth or termination of pregnancy;
    * needed by people suffering from infectious diseases that have an impact on public health.

от http://www.ramq.gouv.qc.ca/en/citoyens/assurancemaladie/arriver/ext_can.shtml

Последна редакция: ср, 30 яну 2008, 00:31 от Гаргамелчо

# 127
  • Мнения: 40
Гаргамелчо, не зная да има сайт Thinking, макар че ми беше чудно това и ние като се включихме към него, но наши познати вече се бяха включили и бяха доволни и цената му ни беше изгодна и затова и ние се включихме. Ще се обадя да питам. Поне ние като се включвахме нямаше такъв, въпреки че този доставчик доколкото ми е известно давал Нет на фирми само, а от преди някъде 3 година е започнал да дава и на частни лица. С него се контактува по телефона или на място, но ако искате повече инфо най-добре му се обадете.
Даже до скоро не знаех как се казва, все съм го наричала мосю Вандервелт, а сега разбрах че това е името само на фирмата, но той никога не ме е корегирал за обръщението, така че явно няма против.

Ние като се включихме скоростта беше 3 мб, после я вдигна на 5мб и за старите и за новите си абонати, без да променя нищо в условията на плащане.

Наскоро едни наши познати се включиха към него защото искаха да гледат бгтелевизия в Нета с по-добро качество и казаха, че са доволни. За Торонто как е нямам впечатления, най-добре контактувайте с него, за което ви интересува. Поне до сега е бил напълно коректен във всичко. Изпрати ни човек от Бел когато веднъж възникна проблем и не можеше да се оправи "от разстояние". Ами това е, което зная по въпроса.

# 128
Здравейте мами,

Много се радвам че ви има.
Живот и здраве ще сме в Монреал другия месец.
Имам смесени чувства, хем се радвам, хем ми е притеснено, имам толкова неизвестни, а и от сайтовете на болниците не мога да намеря кой знае колко информация за раждането и изискваните документи.

Терминът ми е на 29 април и ще си имаме момченце Simple Smile

Понеже бременността досега мие следена в България, предполагам, че трябва да занеса някакви документи на гинеколога, който ще си намеря в Канада.
Можете ли да ми кажете каквои документи са необходими за гинеколога или за болницата по принцип, за да не пропусна да ги взема от София. Гинеколожката, която ме следи, ми обеща да ми даде изследванията, има ли нужда да ги превеждам?
Чудя се дали да я помоля да напише как ми е протекла бременността досега и какви изследвания са ми правени или в Канада въобще няма да признаят нищо? Моля ви за съвет и помощ, защото наистина се обърках.  Confused



Аз дойдох бременна в Канада. Бях в 6-7 месец. Дори и да не вземеш изследвания със себе си тук ще ти направят необходимото. Много са стриктни. Снимките, които имах на бебето , въпреки че са от Майчин дом и от частна клинака в София не им свършиха работа. Но ако желаеш и за твое успокоение вземи си всички изследвания от БГ , а ако има по - спецефични като Биохим. скрининг ги преведи. Няма да са ти излишни.
Докторите винаги питат имаш ли изследвания до момента.
Аз ще раждам в Сакра Кьор. Успех.
Най - важното е, че всички услуги свързани с бременността ти са БЕЗПЛАТНИ.

# 129
Малко се притеснявам, защото бебето се развива по - мъничко за възрастта си. Докторите казват, че всичко е наред ама аз докато не се уверя.....

sheba, знам за какво говориш, защото и на мен докторите така ми казаха и големи притеснения имах докато не родих и видях, че бебето си е наред. Наистина се роди по-дребно 2,840 кг и 47 см един ден преди термина ми, но то с такива дребни родители като нас какво да е.  newsm78 И двамата с мъжа ми сме високи 165 см. Вие с такото едри ли сте?
dimple, като прочетох през какво си минала ми настръхна косата. Важното е, че двамата с бебо сте добре. Как се казва юнака?

Аз имам няколко въпроса: Каква прахосмукачка имате? Каква марка и доволни ли сте от нея? Аз имам Dirt Devil, но искам да я сменя, защото е много шумна. Направо ме заболява главата от нея докато почистя апартамента. Освен това и Мони се страхува от нея, крие зад дивана и наднича с едното око или пък ми увисва на едната ръка докато аз се мъча да чистя с другата.  ooooh! Та така де препоръчайте ми някаква по-безшумна.

Аз съм 1.60 - миньонче, но мъжа ми е едър. Аз също винаги питам докторите не е ли нормално след като аз съм малка, дали не е правилно и бебето де е малко - все пак трябва да излезе някак си.
Дано само да е живо и здраво малкият размер не ме притеснява, защото мъжа ми е роден 2.500 , а я го виж сега. Пък аз 3.500 , а сега педя човек.

# 130
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Честито момиченце на Невенска и от мен!

Да е живо и здраво и много да ги радва!
  bouquet


Мила, благодаря ти за инфото, но ние май клоним към оставане с Аканак. Rolling Eyes

Момичета, под какво име да търся дивисил и дафинов лист тук?

# 131
  • Мнения: 2
Здравейте канадски бъдещи и настоящи майки. Моят термин е далеч в времето-04 Август. Но ще се радвам да споделите имате ли някаква информация за болницата в която съм се насочила да раждам. Аз живея в Торонто а болницата е Toronto East General Hospital. Предварително благодаря  Peace

# 132
  • Мнения: 449
Аз имам няколко въпроса: Каква прахосмукачка имате? Каква марка и доволни ли сте от нея? Аз имам Dirt Devil, но искам да я сменя, защото е много шумна...

Я да си пробутам пак въпросите, защото никой нищо не сподели. Момичетата, да не би да метете с метла?  Party Шегувам се, разбира се. Тия дни ходя, гледам, избирам, но още не съм взела нова, а пък ми се искаше да чуя някоя препоръка ...

nadi_n, дафинов лист е Bay Leaves, а дивисил не използвам за готвене, съответно не купувам и не знам как се нарича.

Lady_Cherie и wikibg, добре дошли в канадския отбор. Лека и безпроблемна бременност ви желая.

# 133
  • Мнения: 2
Аз имам Еурика максима. Малка, компактна и за сега съм доста доволна от нея. А и не е скъпа- към $80-90 излезе с таксите

# 134
  • Мнения: 5 713
Каролина, аз не се обадих по твоя въпрос, защото сме със същата като твоята. Верно е шумничка. В Бг имах Самсунг и бях много доволна от нея, но не помня дали беше по- тиха.
nadi_n, девисил е cow-parsnip, но не съм виждала тук. От групата на целината е, но има много по- силна миризма.
wikibg, супер дата. Simple Smile
heureuse, на мен ми предизвикаха раждането с Маги: 2 дена преди термин, пукнаха мехура и ме сложиха на с-ма Окситоцин. Причината не беше медицински проблем, нямало смисъл да си чакам термина. Накрая завърши със секцио и мисля, че се дължи на това пресиране. Сега искам да откажа каквато и да е намеса, освен в краен случай.

Общи условия

Активация на акаунт