кои са майките ...

  • 1 596
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 172
На 7 мес се е изправил в леглото си. Нищо специално не сме правили освен всекидневната гимнастика в ранна бебешка възраст и да го оставяме свободно да щъка по пода. Странно е, че въпреки че е бил изключително по пода, той за пръв път се изправи в кревата си Wink
А защо искаш да проходи рано?

# 16
  • Sf
  • Мнения: 978
Дъщеря ми проходи на 9 месеца. На 6 месеца се изправяше сама в кошарата. Не е пълзяла.
Не сме ползвали проходилка - принципно съм против тях.  Peace

# 17
  • Мнения: 8 242
Тони проходи на 10м. Изправи се сам и си обикаляше по мебелите още на няма и 7, пропълзя на няма и 6.. Седна малко след като навърш 5 ... За нищо не съм му помагала.. Сам си се справяше с всичко..
НЕ ти трябва да прохожда рано, вервай ми  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

# 18
  • Мнения: 1 243
Дъщеря ми проходи на 11 месеца Grinning

# 19
  • Мнения: 1 006
Дъщеря ми проходи на 10 месеца.
Нищо не съм правила от седмия месец и опънах едно одеало на пода, пръснах играчки и я оставих. тя сама почна да пълзи, после да се изправя по мебелите, да пристъпва, държейки се за тях и накрая проходи. Нищо специално не съм правила, нито съм я насилвала.

И при нас се случи така - бързо, лесно, безусетно и за мен споциално  - безболезнено, за нея  малко по-болезнено Mr. Green

# 20
  • Мнения: 3 932
Дамян започна да пристъпва в началото на 9-я месец, в края му си ходеше доста стабилно. Изправянето в кошарката се случи към 6-я месец, тогава въведохме и проходилката и фучеше с нея като хала из цялата къща...нищо специално не сме правили, просто оставихме нещата да се слу1ват.

# 21
  • Мнения: 378
     Бинко проходи на 9 месеца, изправи се сам на 6 месеца. Мислех, че е рано, слагах го да седне , а той пак се изправяше. Цвети проходи на 10 месеца, изправи се на 6 и половина. Имахме проходилка и съм ги слагала там , но предимно за да се забавляват. Иначе пълзяха по стаята, изправяха се край мебелите...

# 22
  • Мнения: 2 131
Моят син направи първите си крачки преди десетина дни. Сега максимумът му е да изминава около три метра сам. Е, още не върви постоянно. По-лесно му е да пълзи и като се докопа до някоя мебел се изправя и се пуска. Като го водя за една ръчичка също е много стабилен.
На мен също ми е интересно  newsm78 при това положение кога се очаква да започне да си ходи наистина, а не само да прави крачки. Много внимавам да не падне сериозно - става дума да се удари, а не постоянното тупване по дупе, което вече не му прави впечатление.

# 23
  • София
  • Мнения: 35 951
НА 10 месеца

# 24
  • ....от ляво до десния завой...
  • Мнения: 273
Моя син Дани започна да се изправя сам в легалцето в края на 9тия месец, а проходи кам 10-11. Имахме проходилка и беше много смешен, защото се засилваше с нея и после се пускаше като на шейна - вдига крачетата и се вози. Заливаше се от смях. Grinning
Да видим сега втория път каква ще е случката..... Wink

# 25
  • Мнения: 8
Синът ми проходи на 9месеца и половина а дъщеря ми на 11месеца.

# 26
  • Мнения: 1 103
и ние проходихме на 10 месеца а в проходилката  я слижих на 7мес.А баткото проходи на годинка newsm78

# 27
  • Мнения: 1 931
Йони на 11 месеца ходеше сам. Не съм правела нищо особено, той сам си показва кога за какво му е дошло времето. Гледах ги по еднакъв начин, но дъщеря ми проходи сама на 1 год и 5 месеца. Всичко си е до дете и то ще проходи когато си му дойде неговото време и не е редно да се сравняват. Едни прохождат по-рано, други пък проговарят по- рано .

Общи условия

Активация на акаунт