Очен преглед на дете?

  • 3 199
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Карлово
  • Мнения: 4 650
Биляна, да не би тези капки да са много лютиви. Моята макар и голяма се мяташе като риба, когато трябваше да слагам капки преди няколко месеца. Сложи си и виж.

# 16
  • София
  • Мнения: 903
[
   Мони *,  tania28 , как да разбирам, че децата са се опитвали да фокусират? И как се отстрани този проблем?

Ами на мен докторката ми обясни следното: нормално при децата имало малко далекогледство, което с годините се израствало, но тъй като при моето дете това далекогледство е малко по-голямо, затова с честото примигване се опитва да го компенсира и да види по-добре нещата. Каза ни да й направим очила с минимален диоптър за далекогледство, които да носи един месец и след това да отидем на лекар. Каза, че иначе имала отлично зрение, но тези очила ги изписвала само заради мигането. И тъй като малката малко след това се разболя от грип ( Т, антибиотици и т.н.), та отложихме за малко слагането на очила и след няколко седмици установихме, че вече изобщо не мига, както преди. Не знам дали не е било някакъв тик, или е започнала по-добре да компенсира далекогледството, но засега не съм й направила очила и я наблюдавам, ако забележа че пак почне да мига ще й направя.

# 17
  • Мнения: 4 053
Биляна, нашия случай е такъв, че сина ми имаше слабо зрение на едното око,
и от там идва мигането с цел фокусиране,
решихме си проблема с очила и в последствие и с операция,
но операцията е защото имаше кривене

# 18
  • Мнения: 4 053
.................... Каза ни да й направим очила с минимален диоптър за далекогледство, които да носи един месец и след това да отидем на лекар. Каза, че иначе имала отлично зрение, но тези очила ги изписвала само заради мигането.

извинявай, но това ми звучи доста несериозно,
как така хем има отлично зрение, хем да поноси малко очила,
това са очи все пак

# 19
  • София
  • Мнения: 903
.................... Каза ни да й направим очила с минимален диоптър за далекогледство, които да носи един месец и след това да отидем на лекар. Каза, че иначе имала отлично зрение, но тези очила ги изписвала само заради мигането.

извинявай, но това ми звучи доста несериозно,
как така хем има отлично зрение, хем да поноси малко очила,
това са очи все пак

И на мен отначало ми прозвуча объркващо, но след това докторката ( д-р Лолова от Окръжна, за която съм чувала само хубави неща), ми обясни, че далекогледството при децата е нормално и това не означава че имат проблеми със зрението. И очилата ги била изписвала, за да се компенсира мигането. Все пак мисля, че при положение, че почти всички деца имат далекогледство около 2- 2.5 диоптъра, в това  да ни изпишат очила с 1 диоптър няма нищо нередно.

Общи условия

Активация на акаунт