бъларски произход

  • 15 222
  • 120
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 652
Лили, желая ти късмет и по-скоро да се намерите с твоето дете.  Hug

За произхода- Зойка  и другите са го казали много добре и добре съвети са ти дали. С удоволствие четох една тема заредена с положителна енергия. Дано тази енергия ти помогне- тя е насочена към теб.   bouquet

# 46
  • Мнения: 921
Лили, желая ти късмет!! Hug

# 47
  • Мнения: 2 494
Лили, желая ти късмет!!  Hug

# 48
  • Бургас
  • Мнения: 90
здравейте , свързах се с бг мамите от Бургас ,ще поддържаме връзка с тях , и при следваща възможност ще се включа в посещението на дома за деца от 3-5 г., нещата се раздвижиха  ваша помощ , за което много благодаря .

# 49
  • Мнения: 2 084
Лили, ние категорично бяхме подчертали, че не желаем да осиновим дете от ромски произход - мъжа ми беше особено категоричен, аз също бях на същото мнение. когато ни се обадиха изобщо не се сетих да попитам за това, сега си мисля, че ако ме питат пак бих казала, че имам проблем с произхода. Обаче, ние имаме заявен произход само за половината биологични създатели. Не съм се сетила да се замислям за произхода на втората половина, а и вече няма змачение.
Пожелавам ви късмет!
Ние чакахме 9 месеца.

# 50
  • Мнения: 9
lili69 аз също ти желая искренно късмет ......  да се представя първо - аз не съм майка осиновителка но съм кака на осиновената ми сестра която е доста по малка от мене. Ииии претендирам за компетентност по доста въпроси защото освен това съм и бивш работник на Дом майка и дете. Искам да разсея заблудата на lili69 за произхода на детето защото ми се струва нереална !!! Докато доста от осиновителите се чудят какви ли не изискавания да си пишат и в следствие на тях да чакат до припадък в домовете има едни красиви ама сладки и чаровни дечица с произход - само Господ Бог знае какъв  Naughty но страхотно симпатични !!! Дори и бели и синеоки или с лек мургав тен и красиви черни очи и т.н. Но самата истина разбери че е в самото невероятно чувство много по силно от влюбването от пръв поглед между тебе и самото дете. Ето поради точно това чувство осиновихме моята скъпа сестричка която вчера навърши 9 години а аз самата съм на 27, но нашата душевна връзка е направо безгранична !!! Още в самото начало когато сестра ми беше преместена в групата на Дом майка и дете в който работех и разбрах че тя е по специална от останалите деца, които също ми бяха много мили. Костваше ми малко време да разбера че няма да мога да преживея раздяла с нея и когато един ден дойде директорката и каза да я преоблека защото се очакват кандидат осиновители и ми презля, изпитах ужас при мисълта че скоро може да си иде, то бяха сълзи, страх, претиснения, но за наш късмет така и не дойдоха. И защото майка ми споделяше чувствата ми (тя също работи и до ден днешен в Дом майка и дете) и така се решихме на следващата стъпка................... и така ние си се радваме вече 8 години на нашето малко слънчице и тя е моя гордост и радост и подкрепа на майка.
Като заключение искам да кажа че по мои наблюдения и директорите и социалните работници си знаят работата и винаги се стараят да ви предложат детенце което се доближава до някъде със вашите характерни външни черти.
Стискам палци и успех на всички   bouquet  дано има все повече постове, които да са повод за радост  Hug  Hug  Hug

# 51
  • Мнения: 48
lili69 пожелавам ти успех в чакането!Аз в момента осиновявам детенце от ромски произход,но наистина когато и аз чаках първите 2г никой не ми се обади,причината казаха че е в изискването за произход(бях писала само български произход)След това при подновяването на документите писах без претенции за произход и след 4м ме поканиха на първа среща,след 1м на втора,която се оказа последна и сега имам покана за още една среща.Така че не произхода е важен,защото в домовете има толкова хубави дечица,когато видиш твоето дете забравяш за това какво е.Така че не съжалявам за чакането,заслужава си.

# 52
  • Мнения: 448
аз също държах детето ми да е от български произход,чаках година и  5 месеца,но  явно сме имали голям късмет(като чета тук колко е трудно да се осинови дете с бг произход)вече си имаме едно много сладко момченце.

# 53
  • София
  • Мнения: 9 517
аз също държах детето ми да е от български произход,чаках година и  5 месеца,но  явно сме имали голям късмет(като чета тук колко е трудно да се осинови дете с бг произход)вече си имаме едно много сладко момченце.
Предполагам това те кара да се гордееш със себе си  newsm78

# 54
  • Мнения: 448
просто споделих как беше при мен,защо се заяждаш?не искам да обидя никого,извинявайте

# 55
  • Мнения: 1 843
Фокси, остави бе, душа... няма смисъл!

Това дори не е като да си блъскаш главата в стена. По-непробиваемо е.

А и иде нова смяна... това е нова "война". Няма смисъл! Да са живи и здрави децата!

Тя крилатата фраза на Масларова, май ще дойде гениална, само дето сгреши адресата. Не децата толкова си могат, ами ние толкова си можем!

# 56
  • София
  • Мнения: 9 517
Ами, Дар, завиждам й за късмета на жената - осиновила е за година и половина чисто българче на 4 месеца и половина - г00000лям късмет ша да е било.
Ама ша млъкна вече.

# 57
  • Мнения: 448
защо се заяждате,бе хора?имах си много лични причини за това мое изискване,които не смятам да споделям тук.нямам нищо против децата,които не са от бг произход,но ........всъщност няма значение,явно не съм добре дошла в този форум.не се чувствам виновна ,за това че вече съм щастлива

# 58
  • Мнения: 9
Фоксче, споко !!! Май се издразни нещо, недей така знам че понякога е трудно. Пробвай с броене до 20 .......

# 59
защо се заяждате,бе хора?имах си много лични причини за това мое изискване,които не смятам да споделям тук.нямам нищо против децата,които не са от бг произход,но ........всъщност няма значение,явно не съм добре дошла в този форум.не се чувствам виновна ,за това че вече съм щастлива

Едва ли някъде (освен в нацстка Германия) ще си добре дошла с подобни расистки изказвания.

Общи условия

Активация на акаунт