Честно ли е?

  • 2 109
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 518
... колкото вие, толкова и те
имат право да живеят в това жилище ...

Това е.

За ремонтите на чужд имот имаше много теми и в двете посоки.

# 16
  • Мнения: 3 376
Мисля,че брат ти постъпва подло...
Вместо да ходи и да говори зад гърба ви пред родителите ви можеше просто да ви викне,да се разберете и толкоз.

# 17
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Ако не искате да го продавате, нека ти плати дял и ремонт, и изтеглете заем за ново жилище. Или обратно. 
Peace

# 18
  • Мнения: 489
Много гадна ситуация. Не се карай с брат си за такова нещо. Той като е отишал в чужбина да не е умрял? Колкото ти имаш право, толкова и той.  Даже той повече, понеже е мъж. Все пак в повечето случаи жената отива при мъжа. Ние сме правили ремонт на квартирата си - за собствена сметка и удобство. А родителите е ясно, че не могат да избират между децата си. Най-добре и ти и брат ти на квартира, а родителите да решат какво ще правят с апартамента.

# 19
  • Мнения: 25 620
Колкото ти имаш право, толкова и той.  Даже той повече, понеже е мъж.

А, стига, бе! Ти в кой век живееш?  ooooh!

# 20
  • Мнения: 24 467
Да се заживее в чуждо жилище без точни договорени отношения винаги си е бомба със закъснител.
Най- справедливо би било да се съберете трите семейства- твоето, на брат ти и на вашите родители и да се разберете дали наистина не може да се продаде този апартамент и всеки да си купи нов, тежглейки заем, който да си изплаща както намери за добре.
В противен случай, каквото и да се реши, т.е. което и от двете семейства да се нанесе в жилището- за другото все ще бъде несправедливо.
Родителите са често тези, които с поведението си създават подобни дразги. Неизчистените още в зародиш отношения създават изключително сериозни проблеми. Ако няма и за двете деца по равно, моето мото е- да се даде колкото има, но пак по равно и от там- нататък всеки да се оправя както може.

# 21
  • Мнения: 7 821
Или ако държиш вие да живеете в този апартамент. Делите се, теглиш кредит и изплащаш на брат си неговата половина, с което той се подпомага за да си купи собствено и готово. Чисти сметки.

# 22
  • Мнения: 315
когато човек създава семейство и ражда деца трябва поне да е наясно къде ще живее.след като апартамента е на родителите ,те трябва да решат и децата да приемат решението.иначе с брат ти ще се изпокарате.свекър ми приживе е купил апартамент на сестрата на мъжа ми,след което я е накарал да подпише нотариално отказ от апартамента ,в който живеем с мъжа ми.той тогава не е бил женен.с две думи разделил ги е приживе и ние сега нямаме проблеми от такова естество.благодарна съм му много въпреки, че не го познавам-умрял е преди да се запозная с мъжа си.
в твоя случай родителие ти трябва да решат проблема и колкото по-сколо толкова по-безболезнено.късмет

# 23
  • Мнения: 2 556
При положение, че и двамата с брат ти чакате на 1 апратамент, който при това е на родителите ви, хубавото е, че те явно са склонни да се откажат от него в името на децата си (защото не всички родители биха го направили). Единственото разумно за мен е да го продадете, да си разделите парите и всеки да се оправя оттам нататък.





 

# 24
  • Мнения: 200
Поговори с родителите си. Те са собствениците и те решават. Ако се наложи съгласи се да им плащаш наем само и само да не се местите. Относно брат ти изчакай, имам много примери при които след като се приберат от чужбина хората се изпокарват с наи-близките си. Отношенията между родители и деца(които са живели по чужбина) съвсем не са идеални. В чужбина българите стават прекалено меркантилни, забравят човешкото у себе си и връщаики се в БГ трудно свикват отново с българщината от която само преди години не са се впечатлявали особено.
Поговори и с брат си, това неговото си е ужасно изнудване, и не е нормално да иска да се завърне и да намери нещата непроменени. Както се е променил той така и ситуацията в БГ. Ами ако му хрумне месец два след като се е върнал пак да замине, вие само ще се местите ли.
Диалогът, разбирателството , спокойствието са много важни при такива делби. А че човешкото око не се насища си е стара поговорка.

Общи условия

Активация на акаунт