Чинчила

  • 23 193
  • 78
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 70
Как така докато си играе захапва  Rolling Eyes
Ми малката постоянно иска да бърка в клетката може ли да я ухапе? Shocked

# 16
  • Русе
  • Мнения: 611
Аз имам две чинчилки в къщи и дете на две годинки никога не са я хапали, но не трябва да се оставя детето да ги стиска и мачка те не обичат това и могат наистина да я ухапят.Много е важно отначало животнити да се оставят на спокойствие за да свикнат с новият дом и стопаните си.По принцип са много мили и кротки животинки, но много обичат да гризат в клетката им винаги слагам някакво дръвче за да си точат зъбите и ваничката с пясък е задължителна за тях.Не обичат много толо и е добре да не спите в една и съща стая, защото те са нощни животни и цяла нощ бесуват.Хранят се само със суха храна много рядко им давам по малко морковче или чуканче от зеле.В момента не се сещам друго питай ако те интересува нещо.

# 17
  • София
  • Мнения: 586
Как така докато си играе захапва  Rolling Eyes
Ми малката постоянно иска да бърка в клетката може ли да я ухапе? Shocked
Съвсем лекичко хваща със зъбки пръстчето... Нещо не мога да го обясня май Laughing Не е хапане даже - просто се закача така...

# 18
  • София
  • Мнения: 586
...много обичат да гризат в клетката им винаги слагам някакво дръвче за да си точат зъбите ...
Луси, какво дръвче слагате на вашите чинчилки? Ние пробвахме с кора от дърво и с дървени трупчета, които специално поръчахме да изрежат, но нашият не проявява интерес към тях Sad
А все си мисля, че ако му намерим какво да си гризе в клетката, ще остави кабелите на компютритеSimple Smile

# 19
  • Русе
  • Мнения: 611
Всъщност не знам как се казва дървото, но  каквото намеря навън  сега имат един дебел голям и разклонен клон по който хем се катерят хем си го гризкат.

# 20
  • София
  • Мнения: 586
  bouquet
Утре ще му домъкнем някой клон и ние - дано да го хареса Simple Smile

# 21
  • Мнения: 70
Добре дотук разбрах, но на кой ден мога да я пусна да пощурее по вкъщи и най-важния въпрос как мога после да я хвана - страх ме е да не му ухапе? Rolling Eyes

# 22
  • София
  • Мнения: 586
tania3577, аз не трябваше да казвам това за хапането Sad Когато казах "хапе", имах впредвид, че когато си завираме пръстите в клетката и го закачаме, той хваща пръста със зъбки, но не стиска - просто проверява какво е - все едно човек да докосне с ръка Simple Smile Както обяснявам съвсем ще се оплета hahaha
Никога не се е опитвал да ни хапе, когато искаме да го хванем. Пускаме го още от първия ден, трябва непрекъснато да се наблюдава, защото много обича кабели. Нашият се завира зад компютрите и прави поразии там, ако не го извадим навреме. Вчера установихме, че почти е успял да прекъсне кабела за нет-а на единия компютър.
Хващането в началото е доста трудно - голямо гонене падаше Laughing Приятелят ми се беше научил да го хваща, като хвърля върху него някаква дреха. Дребосъкът замръзва и стои там, докато не го извадим Simple Smile

# 23
  • Мнения: 70
Леле доста сложно ми звучи това с драхата Rolling Eyes А после като го хвана с ръце леле мене наистина ме е страх, а по принцип доста години съм имала зайчета но при тях е друго те са толко кротки като агънца а това ми изглежда дивичко малко но най-интересното е че малката постоянно бърка и иска да го хваща а то пък издава някакъв странен звук и ме е страх това да не е предопреждение да не го закачат Rolling Eyes
Мерси много за инфото до тук ще ми бъде полезно ако се включваш пак  bouquet

# 24
  • София
  • Мнения: 586
И аз много трудно намерих инфо, когато реших, че искам чинчила, така че ще помагам с каквото мога Simple Smile
За звуците - нашият издава два вида звуци - в началото, когато беше много уплашен от нещо, крещеше - силен и пронизителен звук, все едно котка, хваната за опашката... Много ме плашеше тогава, не беше агресивен - просто врещеше, но звукът беше много ужасен.
А "стандартният" звук е не много силен и специфичен... леко накъсан... не мога да го обясня Joy Така си "говори" и го прави само пред хора, които харесва Wink

# 25
  • Мнения: 70
Днеска започна да дава да го галим голям напредък. Иначе е любопитен и постоянно иска някой да си играе с него. Иначе какво обичат най-много? Лаакомство?
Как ако го пусна да го хвана? Вие за опашката ли го хващате? Rolling Eyes
Мерси предварително  bouquet

# 26
  • София
  • Мнения: 586
На нашия даваме основно готова храна за чинчили - не помня марката, по 8 и нещо е... Иначе много обича стафиди, сушени ябълки, сушени сливи и други подобни, но скоро четох, че не трябва да му се дават по много. Иначе той се беше научил къде му сушим ябълките и с излизането от клетката се качваше там, хапваше парченце ябълка и тогава отиваше да тича - голям сладур е:love: Много обича и пуканки Simple Smile
В началото го хващахме с много гонене Laughing Аз не го хващам за опашката, защото ми е жал. Обикновено го хващам през гърдичките или коремчето. Сега вече свикна с нас и е по-лесно. Голям проблем беше парното, защото влизаше зад него и не можехме да го изкараме от там - сега вече сме блокирали местата, на които обичаше да се крие и е по-лесно. Все пак в началото може да пробвате хвърлянето на дреха отгоре - приятелят ми го хващаше за отрицателно време по този начин.

# 27
  • Мнения: 575
Мацки поздравявам ви, аз съм голяма любителка на чинчилите Laughing Много ви се радвам, дано и аз се престраша един ден да си взема такова пухче, отдавна ми е мерак Simple Smile

# 28
  • Мнения: 70
А за колко време горе-долу свикна с вас? Нашия е от два дни, но дава да го галим и се закача като си подадем ръката да му сложим нещо за ядене и той идва души играе, скача, но нещо няма мерак да излиза от клетката Rolling Eyes Ще пиша пак като има нещо ново но е много готино пухкаво и се закача едно такова Heart Eyes

# 29
  • София
  • Мнения: 586
Страх го е още сигурно Simple Smile Нашият в началото щом излезеше, веднага гледаше да се скрие някъде Simple Smile
Още на втората седмица имаше видимо подобрение - престана да бъде толкова предпазлив:)
А на втория-третия месец свикна съвсем - вече ни дава да го хванем без да бяга, знае си името и даже идва, като го викам (понякога Joy), пак понякога се прибира сам в клетката, като го викна да се прибира...

Общи условия

Активация на акаунт