откога започват да се обличат самички?

  • 1 486
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 567
Моята не е ходила на ясла, но се облича сама от две годишна. Не съм специално я учила. Слагах и дрехите до леглото и като станеше сутрин си се преобличаше. Единствено чорапогащник започна да облича без моя помощ по-късно. Особено тези тънките.
Да си връзва връзките на обувките баща и я научи като беше на четири.

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Марти се научи да се облича сама в детската градина на 3 годинки. Там ги учат и децата гледат едно от друго и се получава.

# 17
  • Мнения: 1 640
Моята на 3 г. умее да се облича сама,затруднява я чорапогащника,но успява,стига да иска,де.За по-бързо уж,аз все гледам да й помагам ,но го отчитам като моя грешка и все си казвам,че следващия път няма да се намесвам.Още повече ,че детето не ми иска помощта.,напротив-стреми се да е самостоятелно.
Опитите за обличане и обуване започнаха още преди да стане на 2 г..

# 18
  • Мнения: 186
Дъщеря ми се облича сама - пликчета, блузки, чорапки, панталони. Само дето понякога ги облича наобратно. Голяма е кокона - вади си каквото и хареса от шкафа и го облича.
За разлика от нея, на сина ми почти до първи клас, аз му обувах чорапите.

# 19
  • Мнения: 46 518
На 3 г., не съм я учила. Само чорапите не може  Simple Smile
На 3г. и 1м. тръгна на градина, вече 4 месеца е там, още не са я научили  Laughing за тези неща просто в един момент си идва времето, не е нужно нито учене, нито граднина  Wink

# 20
  • Мнения: 27 524
Моят още не проявява подобни инициативи  Grinning

# 21
  • София
  • Мнения: 6 999
Ужас - явно дъщеря ми е най-изостанала - поне в желанията си  Rolling Eyes

На 3 г. и 7 месеца все още аз я обличам и събличам. Мисля, че може и сама /без блузи и чорапи/, но я мързи. Даже си обува пантофите на обратно, за да ми покаже, че не може  Confused А аз й го връщам като я оставям да си седи така  Mr. Green

# 22
  • Мнения: 2 028
благодаря ви за отговорите  Hug много ми е интересно да ви чета...

наистина, всяко детенце се развива индивидуално...

# 23
  • Мнения: 8 999
Моите деца ги научиха първата година в детската градина. Но и до днес аз ги обличам и събличам, особено ако бързам.

# 24
  • Мнения: 1 931
Йони миналата година в яслите започна да се опитва. Обаче не нацелваше много. Обличаше си дрешките обратно. Сега вече сам се облича и съблича когато иска, когато се глезотка мама да го облича и за по- бързо аз го обличам.Сега е на 3 годинки.

# 25
  • Мнения: 232
Дъщеря ми сама изявяваше желание. След две и половина почна с по-лесните за обличане дрехи. Сега е на три и половина и може сама. В градината се научи да ги обръща и сгъва.

# 26
  • София
  • Мнения: 7 097
Калина започна да се облича сама откакто тръгна на градина. Там се научи за няколко дена и не дава да я обличам. За обуването все още й помагам понякога, иначе и циповете сама си закопчава.

# 27
  • Мнения: 941
всички деца са различни, моята от доста време иска всичко да прави сама, облича се, понякога не може нещо да облече и много се ядосва, не ми дава да и помагам и изпада в изтерии че не може сама, в такива моменти ми се иска изобщо да не се опитва а да ми даде да я облека,
В градините определено гледато едно от друго и се пробват и сами

# 28
  • Мнения: 1 479
Ужас - явно дъщеря ми е най-изостанала - поне в желанията си  Rolling Eyes

На 3 г. и 7 месеца все още аз я обличам и събличам. Мисля, че може и сама /без блузи и чорапи/, но я мързи. Даже си обува пантофите на обратно, за да ми покаже, че не може  Confused А аз й го връщам като я оставям да си седи така  Mr. Green

Имам сьщият проблем с големият ми син!Разиграва постановка,че му е трудно,охка,пьшка...

Общи условия

Активация на акаунт