От кога на ски

  • 2 381
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 271
Дъщеря ми ходи от малко над 2 годинки с групата, не че кара ски. Качи се миналата година за първи път, беше на 3 г и 9 месеца. Заедно със Стефчо са, него пък всички учителки тогава го хвалеха колко бързо напредвал.
Няма да се натовари на ските, просто ще свиква да ги има на краката. Казали са ти за температурите горе, да не говорим, че няма да диша този гаден смог цяла седмица.
Не се притеснявай, радвай се, че има възможност да е там!

# 16
  • Мнения: 7 263
Изобщо не е рано, а е съвсем навреме!
Браво, че си го пуснала!
Нашия учител ми обясни че според него 3 години е супер подходящо защото тогава децата нямат страх. Ако пропуснеш 3-те чак след 5. Неговия внук кара от 3 годишен и е вече доста напреднал.
Моите синове тръгнаха на по 6 години и двамата. За първия тогава успяхме да го запишем, за малкия стечение на обстоятелствата не успяхме по-рано.

# 17
  • Мнения: 3 880
Специалистите препоръчват от 4, заради ставите, костите и незнам още какво- тогава били достатъчно развити, за да удържат на натоварването. Студ и мокрежи не са проблем и за по-маките, ако са добре облечени. Миналата година на зимната почивка дъщеря ни токущо беше навършила 3 и ходи няколко дни на скиучилище, много й хареса и изобщо не й се отрази негативно. Жалко, че не живеем в ски-район, изобщо не бих се замислила дали да я запиша при първа възможност, радвайте се, че вие имате тази възможност и не се притеснявай, ще му се отрази добре чистият въздух и движението Simple Smile Те бабите са за това, да се притесняват от настинки и други болежки Wink Grinning

# 18
  • Мнения: 463
Не изчутох всички мнения, но да кажа само, че аз карам ски от 2,5 години, а тази зима на пистата видях татко с 2 год си момиченце. За сега - 24 год ми няма нищо и по никакъв повод не съм се разболявала от ходенето на ски. Напротив, по - голяма е вероятността да се разболее, ако стои в града.

# 19
  • Мнения: 2 309
Да се изкажа и аз  Rolling Eyes мойта щерка има люта закана от баща й догодина да бъде качена на ски, тогава ще е на 2г. и 8-9 месеца. Ясно е, че няма да се научи да кара на тази възраст, по-скоро идеята е наистина каляване, свикване с планината, отстраняването на всякакъв страх още в зародиш. Това му е тактиката и в някаква степен го подкрепям, защото няма по-страхливо същество от мен - не карам ски, не плувам /от шубе/, не играя тенис, волейбол, баскетбол /пак от шубе да не ме удари топката  Crazy/, не карам колело/ да не би да падна/, та ми се иска тя да е по-различна от мен.

Единственото, което би ме притеснило е, дали детето като се изпоти ще има кой да го преоблече.

# 20
  • Мнения: 3 622
Ние за първи път взимахме детето с нас на ски на 5 години. И първата година беше със ски - учител.  Peace

# 21
  • където и да е,само да не съм сама
  • Мнения: 586
  Здравей!
  Същата дилема имах миналата годима дали да пусна дъщерч ми на лагер в Сандански.
  Е,накрая я пуснах и тя остана супер доволна.
  По-скоро ние се притесняваме как ще се справят,а те накрая приятно ни изненадват.
  Там и въздуха е чист и като гледа от др.деца ще се справи много лесно-ще видиш!
  Успех каквото и да решиш!!!

# 22
  • Мнения: 170
Благодаря ти за съвета. Съгласна съм с теб. Както е казал народът - да не ти се случва това, от което се притеснява майка ти... Страх ме е от контузии, страх ме е, че момчетата доста се бият и да не го блъсне някой. Ей такива неща. А и в една от темите тук четох, че шофьорите, докато ги изчаквали в Чайната си пийвали алкохол!!!!! И после ще возят сина ми в някакъв раздрънкан автобус! В ужас съм...

# 23
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
стига детето да желае, да. Но при липса на интерес...
Моя син няма още 4г. и половина и аз се чудех за ски-лагер от ДГ. Но едната му г-жа също ме разубеди.
А той тепърва в събота се отпусна да се вози и спуска с шейната съвсем сам. Та има време, ще го качим и на ски.

# 24
  • Мнения: 1 426
точно поради причината, че моят много се бие и с по-големи, ходих с него на ски училище и дори пред мойте очи всеки ден имаше бой и падания, тича с мокрите обувки из хижата и доста кофти падеше, най-ме беше страх по-стълбите да не се хлъзне някое от последните деца и да направят кълбо, затова ги свалях за ръка. беше на 4г. на първото ски училище, но чак миналата година на 5г прокара ски със някаква минимална умисъл в главата си. Докато беше на 4г, движенията му бяха доста некоординирани и на ръце и на крака и т.н. От детската градина не го пускам на ски, защото са сборна групичка от цялата ДГ, взимат и ги връщат в градината, учител от детската не присъства, евентуално някой родител който се жертва, но това не е всеки ден.
И аз го записах въпреки неодобрението на цялата рода и най-вече на баща му, който само ми натякваше "гледай да прибиеш детето и после аз ще те прибия", обаче сега се фукняви наляво и надясно, че синът му карал ски по незнам си коя писта, аз бях в осми месец бременна като го водих за първи път.

# 25
  • Мнения: 170
те мъжете само знаят да се фукняват... а ние вършим работата. Ама ако не дай боже стане нещо - аз ще съм виновна

# 26
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Маймунчо кара от тази година и се справял доста добре...вече сам се качва н авлека и се пуска, въпреки, че стойката не му е много добра... на 3 години и почти 4 месеца е

за заболяванията сте в голяма грешка със свекървата

# 27
  • Мнения: 1 044
На нашето училище има учителки от детската градина, които придружават децата. Превозът е в специално наети бусчета. Мисля, че ще се справят с дисциплината. А щом вие казвате да не се притеснявам и от настинки, значи всичко ще е наред. Peace

# 28
  • София
  • Мнения: 198
Нека и аз да си кажа мнението.
Пред мен стоеше също този въпрос тази зима...
Решението: Твърде рано е, не и преди 4 годинки, с цел осмисляне, осъзнване, удоволствие и най-вече укрепналост на стави и мускули. Иначе за среща с планината съм ЗА с двете ръце. Дори и при минусови температури, за едно дете е най-добре да е навън, и още по-добре в планината, но за тая цел има ШЕЙНИ!!! Нека изживее и тая радост със шейната, пък ще му дойде времето и на ските!
Успех!

# 29
едно скромно мнение от мама - ски учителка. Преди 4 години е безсмислено и много натоварващо за тях. на чист въздух - с шейна или на разходка. моето дете качих на 5.  

Общи условия

Активация на акаунт